Libri Vizitorve - Guestbook

Ju falenderojme per viziten tuaj ne faqe te Stublles Eperme.
Shkruaj nje porosi ne librin e ri vizitoreve!

Thank you for visiting our pages. We would love it if you would add to this guestbook we are keeping!


Shkruaj nje email


Tung Skender,
une kam shkrue per Forum, jo per liber te vizitorve, dhe shkrimet i kam fshih se nuk dua te kam shkrime qe krijojn fyrje, apo diskutime ne nivele te ulta per Fe, apo qka do tjeter njerzore.
Pra qka i perket faqes Stublla.de une jam Ai qe ta fshijn shkrimin tend, dhe nese dua dhe tjetrit ja lejoj.
S'ki qka ban! Ashtu eshte.
Por nese don, ke mundesi te shkruaj ne Forum siq permenda edhe meheret.


p.s.: siq e din edhe vet, Skenderbeu e ka pas emrin Gjergj Kastrioti, mendo pak per qka ai luftoj?

Vilson Ramaj <vilson@ramaj.de>
- Sunday, April 25, 2004 at 21:58:24 (CEST)
Te nderuar bashkfshatar Stubllas,
te nderuar Vizitor ne Stublla Eperme - Online,

dua ta hapi nje Rubrik ne Forumin ketu ne faqen tone ku mund te diskutohen tema te ndryshme edhe "pa u antarsue" ne Forum.
Aj Forum do te jet pa moderator dhe nuk do te pergjigjna une per shkrime qe do te behen aty.
Pra ju kisha lute, qe kush te doni te shkruani aty, por permbahuni disa rregullave te komunikimit.
Ne rend te pare, mos fyjni askend dhe mos te ket fjale te poshta. Nese nuk ju permbaheni kesaj, rubrika ne forum se shpejti prap do te mbyllet.

Ju pershendes zemersisht!

Vilson Ramaj <vilson@ramaj.de>
Koblenz, Gjermani - Saturday, April 24, 2004 at 16:50:03 (CEST)
Pershendetje tė gjithėve!! Ju lutem mos jepni pergjigje kėtyre personave se paraqiten me njė gjuhė shum tė ėmbėl por nė realitet qesin helm. Kėta dy shokė mbrojn pėr fenė Islame e kundėrshtoin fenė e Krishterė sikur me pas studiuar mirė nė jetėn e tyre. Kėta e Kundėrshtoin Jezusin thonė se Zotin kurrė askush nuk e pa, e kurrė askush nuk e ka nxėn e kryqėzuar, kurse nė anėn tjeter thonė se Zoti ėshtė i gjithėpushtetshėm, i mėshirshėm, i gjithėdijshėm etj etj. Me kėtė kėta dy shokė dėshmoin se e kan takuar Zotin kur e din se ėshtė i gjithėpushtetshėm etj etj. Pra bien nė kundėrshtim me fjalėt e tyre, ja lexues tė nderuar se sa dhe qfarė din kėta dy shokė. Me kėtė unė nuk them se Zoti nuk ėshtė Dashuri e gjitha ato qfar i cekem mė lart por unė sė paku kam argomente pėr tė besuar dhe pėr tė folur nė emrin e Zotit sepse kėtė na e ka mundėsuar Ai vetė duke e dhuruar tė Birin e Tij nėpėr Sh. e Shenjtė. Kaq pra ju pershendes e ju lutem qė tė mos jepni mė pergjigje kėtyre dy Zotrinjėve... Pershendetje nga Niki.
Niki <nikco@bluemail.ch>
Swizerland, USA United States of Albania - Friday, April 23, 2004 at 18:02:13 (CEST)
Mora kete leter te ju shkuaj atyre qe ende flasin per fe . Siq e dim kjo faqe nuk bazohet kurrsesi me temat e juaja.Ju ne vendse te flisni per dicka tjeter ju tregoni e shtyheni sikur femij se cila fe thuaja esht me e fort .Sic pash ne librin e vizitorve njeri kishte shkruar se JEZUSI ZOT nuk paska nevoj per neve! Une mendoj se aj vet na solli ne kete bot si vllezer e motra te tij ,dhe aj ka nevoj per ne se ne jemi bijt e bijat e JEZU KRISHTIT.Pranena te dashur vizitor te ksaj faqjeje kaq te bukur mos shkruani ne rase nuk ju kunvenon mos e flliq hiq bile .E tani gjitha te mirat e mbushi mend e kujto se kush ke ken para ca shekujsh te kaluar...P.S e pershendes Gjergjin dhe i them mos u merzit per kete pune fare .ju pershendet KATOLIKJA nga NJU-YOURK-u.
katolikja
ny, USA United States of america - Friday, April 23, 2004 at 17:04:25 (CEST)
Kolege, te lutem mos tento te imponoshe kujte diqka, perndryshe lidhur me fene ozurpuese, me fene antisoziale, me fene degjeneruese, me fene dispute, me fene kunder vlerave dhe normave njerezore- me Fene islame. Qka mendone ti me kete shkrese tuajen te nderrmarrish, kur kjo Fe (Feja islame), nuk e akceptone njeriun si njeri por si skllav. Kur kjo Fe (per te cilen ti polemizone), nuk njefe tjeter perpos dhunes, kur kjo Fe ne ate mase diskriminone Femren, saqe robe e Burri eshte dhe duhet te jete sipas kesaje Feje. Mos thut Allahu, te diskriminohet (njeriu) femra pa mase, vetem se nuk e kishte, apo nuk e ka forcen e burrit.Logjiko qka po shkruan or koketrashe. Feja islame eshte "vetem dhune!"! Mori *** - kur ta liroshe motren tuej, qe te vendose ate qka ajo done, atehere paraqitu ne kete site interneti prap. Ok.
limi <cimi-limi@web.de>
USA, USA United States of Albania - Friday, April 23, 2004 at 13:04:28 (CEST)
Qofte levdue Jezu Krishti vllezer dhe motra,
ju pershendes Alban dhe Skender,

keni te drejt te shprehni mendimin tuaj per qka do, por me tregoni pse doni me ja imponue dikujt fejen e juaj,
kurse ketu ne ket faqe interneti askush nuk don juve te ju thote se kjo apo ajo Fe eshte me e mire, dhe eshte e vetmja Fe.
Te nderuar, nese ndjeni veten te fyjm, sepse ne mesin e shqiponjes eshte Kryqi i vendosur, athere mundeni
te ja shkruani nje Email Webmasterit dhe te shpreheni mendimin tuaj mbi ket pune.
Nese ju pengon teper shume Kryqi apo Feja Katolike, ka nje zgjidhje shume te lehte,
mos vizitoni me ket faqe te interneti, dhe maroj kjo pune!

Ju falenderoje per mirekuptim!
Gjergj

Gjergj Kola
- Thursday, April 22, 2004 at 22:03:49 (CEST)
me falni se harrova ma pare, nese ni kengtare si Shkurtja dhe ni kengtare si Sinani e vllerzone grupin muzikore te Stublles si shume te mire athere e pys vetveten a nuk e din kta dy se shka esht muzika a nuk e dimi ne ???????? Tung mos harroni se vjen se shpejti kohe kur ngasmi neper Kosov dhe lypmi grupe Muzikore per ne zbukure gazemdet tone familjare dhe harrojm se i kemi te shtepja pra filloni te duani njerin me te afer si ka than vet krishti ......... Ndashta e kam tepruar pak po besoj se me keni kuptu Tung nga Novi
Nua & Valentina Ramaj <nua@ramaj.de>
Luzern, Zvicėr - Saturday, April 17, 2004 at 00:40:31 (CEST)
Te nderuar vizitor te faqes tone, me pak vones dhe une me mbar familjen time ju uroj per mua festen ma te madhe te kishes katolike rringjalljen krishtit shberblysin e botes. Krishti ju ruajt dhe ju thasht paq, dashni, bekim ne familjet tuaja. Te fala dhe per shume mot pashket nga Luzerni. P.S. Shka mujta me pa ne foto kishi kalluar ni mbramje shume te bukur per pashk ne Koblenz por edhe ne Zvicer esht kremtur kjo fest e madhe ne ni atmosfer te daluar si e ka shkruar dhe vet Don Marjan Demaj me Yjet e muzikes nga Stublla ( se vec se jan te stublles ne nuk dina dhe nuk dojna ti qmojm dhe tju japimi ata shka ata e merritojn ni RESPEKT DHE PERKRAHJA me ta madhe ne vet gazmendet tone)dhe nga Kosova Shkurtja, Miftari dhe i madherushmi SINANI, pershendetje te perzemerta nga Nua & Valentina Ramaj
Nua & Valentina Ramaj <nua@ramaj.de>
Luzern, Zvicėr - Saturday, April 17, 2004 at 00:32:02 (CEST)
Ju njoftojė se pėr Pashkė nė kantonin e Luzernit ishte njė festė shumė e madhe. Pjesėmarrja nė meshė ishte rreth 2.000 besimtar dhe krahas kėsaj morie populli ishte qetėsi shumė e madhe. Kėtė meshė e bėri edhe mė madheshtore kėndimi i bukur i Korit tė misionit "Mons Nikė Prela" i udhėhequr nga motra Violeta Kolaj. Ky kor numėron 40 antarė njerėz familjar tė cilėt pėrpos kėndimit kanė obligime tė ndryshme pėr organizime, takime dhe veprime pranė Misionit. Takimet me kėtė kor janė tė pėrjavshme. Tė shtuneve nė mbrėmje gjithmonė jemi bashkė dhe qendrojmė deri kah mesnata. Nė mbrėmje tė ditės sė Pashkėve ishte njė takim festiv familjar nė tė cilin morėn pjesė 485 vetė dhe nėn ritmet e bukura tė muzikės tė pėrcjellur nga vėllėzėrit Demaj zani i bukur i Shkurte Fejzes madhėshtoi kėtė mbrėmje qė zgjati qė nga ora 19.00 e deri nė ora 01 pas mesnates.Kishte edhe njė humorist tė talentuar dhe njė kėngėtar i zgjedhur nga orkestri i vėllezėrve Demaj. Ky ėshtė njė raport i shkurtėr pėr festat e Pashkėve nė Luzern. Besoj se ėshtė e qėlluar tės hkruhen gjėra tė tilla sepse janė nė interes tė dihet pėr punėn dhe veprimin tonė nė mėrgim. Pėrshėndetje
Don Marjan Demaj <don-m-demaj@bluewin.ch>
Luzern, Zvicėr - Thursday, April 15, 2004 at 12:52:46 (CEST)
tung ju peshendet diella nga prishtina ju uroj shume suksese per kete faqe se me ka pelqyer shume '''
diella <diella56@hotmail.com>
prishtinė, USA United States of Albania - Wednesday, April 14, 2004 at 15:05:39 (CEST)
Allahi kofte me Juve. Ketu due me shfrytzue rastin me i pershendetun grate shqiptare qe jetojne ne Amerike dhe perkundrjet jetse se vshtire atje gjejne kohe me na pershnete dhe me na shkrue gjan e gjate edhe per hallet e tyne si gra, dhe hallet me burrat e tyne.
murat <moezgyn>
Münich, deutschland - Tuesday, April 13, 2004 at 11:40:29 (CEST)
Allahi kofte me Juve. Ketu due me shfrytzue rastin me i pershendetun grate shqiptare qe jetojne ne Amerike dhe perkundrjet jetse se vshtire atje gjejne kohe me na pershnete dhe me na shkrue gjan e gjate edhe per hallet e tyne si gra, dhe hallet me burrat e tyne.
murat <moezgyn>
Münich, deutschland - Tuesday, April 13, 2004 at 11:39:24 (CEST)

Te nderuar Bashkfshatar, Bashkvendas dhe Vizitor ne Stublla.de,

ju urojme te gjithve festen e Pashkve!
Krishti i ringjallur ju ndihmofte ne jeten e perditshme.

Pershendetje te perzemerta
Familja Vilson Ramaj


Vilson Ramaj <vilson@ramaj.de>
Gjermani - Sunday, April 11, 2004 at 09:57:14 (CEST)
Pėrshumot PASHKET TE GJITHE BESIMTAREVE TE KRISHTER BAN QE RINGJALLJA E JEZUSIT TE NA JEP DRIT PAQE DHE LIRI EDHE SHPIRTERORE. DHE PERSHėNDES POSAQėRISHT MESHTARėT DHE MOTRAT E NDERIT Qė JANė DUKE DHAN NJė KONTRIBUT Tė PAZėVENDėSUESHEM NE MISIONIN E TYRE NE KOHEN E SODIT KUR ėSHTė Mė SE E NEVOJSHME PėR POPULLIN TONė SHQIPTAR, BAN QE RINGJALLJA TE JU JEP FUQI NE PUNEN E TYRE TE SHENJT .ME GėZIME SHPENDI GRAZ.
Shpend Uka <shpendi30@hotmail.com>
Graz, USA United States of Albania - Sunday, April 11, 2004 at 08:01:10 (CEST)
Urime PASHKET
Krist Uka <krista@hotmail.com>
ch, USA United States of Albania - Saturday, April 10, 2004 at 15:21:30 (CEST)
Ju pershendes gjithve dhe desha tju uroj Pashket, Ngjalljen e Zotit ton Jezu Krishtit. Shpresoj se jemi te pregaditur per kit dite te madhe. Pershumot Pashket gjidheve.
S. Marjani <marianukaj@hotmail.com>
Piaqenca, Itali - Friday, April 09, 2004 at 00:24:02 (CEST)
Ju pershendes te gjithve dhe ju uroj gjith te mirat, dhe gjithashtu ju uroj ngjalljen e JEZUSIT ZOT PASHKET me shendet e lumturi ti festojm qdo her .
ana <amerturi@yahoo.com>
NYC USA - Wednesday, April 07, 2004 at 20:29:43 (CEST)
Dėhiroj tė gjithėve atyre qė ju gėzohen dhe festojnė festėn e Pashkėve tė ju urojė nga zemra, duke ju dėshiruar qė ringjallja e Krishtit tė cilėn e festojmė tė jetė njė ringjallje shpirtėrore edhe pėr ne qė tė jemi njė shkėndi qė shėndritė nė botė. Nė mėnyrė tė veēantė pėrshėndes tė gjithė bashkėfshatarėt e mi stubllan, famullitė nė tė cilat veprova deri me tani Becin, Binēėn dhe Budisalcin pa i harruar besimtarėt qė tani u jam nė shėrbim LU, ZG,SZ,OW, NW,TI. Sa pėr informim edhe ne nė Luzern bashkė me kėshillin pėr organizime pranė Misionit tonė kemi organizuar pėr Pashkė njė festė familjare nė tė cilėn do tė marrin pjesė 400 mysafir por gjithsesi me bileta qė janė shitė shumė shpejt. Nė kėtė mbrėmje festive do tė marrin pjesė instrumentalistet nga Stublla vėllezėrit Demaj, solistja jonė e mirnjohur Shkurte Fejza dhe tė tjerė.
don Marjan Demaj <don-m-demaj@bluewin.ch>
Luzern, Zvicėr - Saturday, April 03, 2004 at 22:54:54 (CEST)
PER SHUME MOT PASHKET, FESTA E NGJALLJES SE JEZU KRISHTIT ZOTIT TONE A L L E L U I A
P. Ndue Kajtazi <paternkajtazi@hotmail.com>
USA United States of Albania - Saturday, April 03, 2004 at 20:07:18 (CEST)
Nese me lejohet qe permes kesaj rubrike te pershendes meshtaret te lindur ne Stubell. Ju uroj shendet e pune te mbare. P.Ndue Kajtazi
Ndue Kajtazi <paternkajtazi@hotmail.com>
Cincinnati-USA, USA United States of Albania - Saturday, April 03, 2004 at 20:04:10 (CEST)
Me te vertete jeni te shkelqyer, (bash mo mjen inat..ha ha ha ...) Ju lumte, vetem perpara Ju krenaria e katolikeve te Kosoves. Ju pershendete P. Ndue Kajtazi
P.Ndue Kajtazi <paternkajtazi@hotmail.com>
USA_Kosove, USA United States of Albania - Saturday, April 03, 2004 at 19:57:51 (CEST)
ju pershendes te gjith shqiptaret kado qe gjinden ne veqanti stubllasit ju deshiroj qdo te mir ne jet,ne trup shendet ne pun vullnet ne nerva qetsi ne ide drejtsi e shum fat ne dashuri me rrespekt nadi .
leonard <leonarditaly@hotmail.com>
italy USA United States of Albania - Saturday, April 03, 2004 at 16:38:51 (CEST)
tung tung ju pershendes te gjithve,si po kaloni a jeni mir?vetem deshta me ju pershendet bye bye bye bye
miri <mirjeta00@hotmail.com>
ch, USA United States of Albania - Tuesday, March 30, 2004 at 10:51:23 (CEST)
Anamaria,
nese don te lutem kontakto personalisht me kend te duash,
dhe shkruaj qka te duash, por jo anonim.
Ketu ne librin e vizitorve ne Stublla.de kso shkrime nuk tolerojme.

Mire mbetsh

Vilson Ramaj <vilson@ramaj.de>
Koblenz, Gjermani - Friday, March 12, 2004 at 13:16:51 (CET)
message removed by a rule
anamaria <ana.m@aol.com>
dasel, USA United States of Albania - Friday, March 12, 2004 at 11:40:43 (CET)
Pershendetje te gjitheve.Desha te ndalem pak rreth pyetjes qe dikush drejtohet pse vajzat po abuzojne me kohet qe kane ardhur. Une mendoj se ne pergjithesi ato nuk po abuzojne por eshte shoqeria jone maskuliste qe e quan te tille,dhe une mendoj se femrat shqiptare jane ato qe dine te bejne nje gershetim te pranueshem te asaj tradicionale me ate moderne,pavarsisht se tek ne fatkeqsisht jetojme ne nje shoqeri qe akoma meshkujt kane prioritet.Dua te them qe nje pakice mund te bejne disa gjera dhe i quajne te ashtuquajtura'moderne' por ne te vertete ato jane kapercim i normales
Lira <lira@yahoo.com>
Angli, USA United States of Albania - Wednesday, March 03, 2004 at 11:08:16 (CET)
Pershendes te gjithe shqiptaret .
lira <lira@yahoo.com>
angliPershendes te gjithe shqi, USA United States of Albania - Tuesday, March 02, 2004 at 17:27:38 (CET)
SE PARI DUA TE PERSHENDES FAMILJEN TIME DHE SHOQRIN TIME DUKE JU URUAR GJDO TE MIR NE JETEN E JUAJ.NE VEQANTI E PERSHENDES LEONARDIN DHE ROSIN NGA NETA DHE LEO DHE GOD BLESS YOU ALL .
ANTONETA DHE LEO
VELEZH, PRIZREN, DETROIT MICHIGAN - Monday, March 01, 2004 at 23:21:54 (CET)
Ju pershendes te githve qe e lexoni ket faqe te mrekullueshmepor me se tepermi vebmasterin.
besimi <bes_imi@hotmeil.com>
Ferizaj, USA United States of Albania - Monday, March 01, 2004 at 17:35:12 (CET)
Pershendes te gjitha nenat dhe motrat shqiptare me rastin e 8-Marsit
valentina <valentinaramaj@yahhoo.com>
ANGLI, USA United States of Albania - Monday, March 01, 2004 at 12:28:35 (CET)
TUNG TUNG PERSHENDETJA TE GJITHVE
desa
USA United States of Albania - Saturday, February 28, 2004 at 22:05:04 (CET)
Ej njerz,pershendetje keni edhe nga Bergamo!!!!!!! Tung,Kaloshi mirč. Ardijana
Ardijana gjergji
Bergamo, Italia - Sunday, February 22, 2004 at 21:54:10 (CET)
I pershendes moderatoret e ksaj web faqje edhe gjith shqiptaret kudo qe jan ni pershendetje speciale per stubllen me rrethin ..... gjithmon kur kam qen te ju atje mkeni len prshtypje te mire veq vazhdoni keshtu edhe do te jeni te paret.................
viktor <viki_101@hotmail.com>
Klina, kosova - Saturday, February 21, 2004 at 19:51:20 (CET)
Ju pershendes te gjithve kudo qe gjindeni . nga frana.
FRANE MARTINI <frane .martini@virgilio.it>
bergamo, ITALI - Friday, February 20, 2004 at 15:07:46 (CET)
Po ku je moji zemra jeme moji zemer e lirise edhe qetu pate deshire me i qite hundet o don Lenc Po se di edhe ndonje vend tjeter ku si ke qite hundet moji ftyre zyre ok pra shko edhe pak perziju najkund ku ende se ke hetuar naj qull tung Nga Lena Domi Peje.
lena <domi>
Peje, kosove - Wednesday, February 18, 2004 at 13:30:58 (CET)
Pėrshėndetje tė gjith vizitorėt e listės sė mrekullushme Stulla.de dhe Stublla.com,falenderoj edhe Vizitėn e Dom Kristės nga letnica nė Graz dhe i dėshirojm rrug tė mbarė nė Zvicėrr dhe kalim tė kėndshėm nė familjet e bashatdhetareve si dhe kthim me optimizėm nė Letnicė.Me gėzime Shpendi Graz 17.02.04/16:15h.
Shpend Uka <shpendi30@hotmail.com>
Graz, USA United States of Albania - Tuesday, February 17, 2004 at 16:13:27 (CET)
Uroj te gjitheve per punen qe beni. Pershendetje te sincerta.
Don Lenc Sopi <donlencsopi@hotmail.com>
Peje, Kosove - Monday, February 16, 2004 at 23:24:07 (CET)

Don Lenc Sopi <donlencsopi@hotmail.com>
Peje, Kosove - Monday, February 16, 2004 at 23:21:26 (CET)
Pershendetje nga une marki, i pershendes te gjith mergimtaret kudo qe gjinden e ne veqanti Nrec Mirditen dhe i them (you are the best)hahah ciao nga Marki Lugano.
mark krasniqi <markushi2000@yahoo.it>
Breganzona-Lugano, zvicerra - Thursday, February 12, 2004 at 18:44:55 (CET)
Ju pershendeti te gjithve dhe ju deshiroj edhe me tutje suksese Tung
Krist Uka <mk uka@mysunrise.ch>
Sulgen, CH - Wednesday, February 11, 2004 at 18:08:35 (CET)
vushtrria city
tini <sjka>
city vushtrria, kosova - Monday, February 09, 2004 at 19:29:55 (CET)
Tung te gjithve,
nese doni te dikutohni tema te ndryshme,
ju ftojme te regjistroheni ne forum dhe te diskutohni aty.
Ju pershendes te gjithve.

Vilson Ramaj
Webmaster - Stublla Epërme - Online

Vilson Ramaj <vilson@ramaj.de>
Koblenz, Gjermani - Monday, February 09, 2004 at 09:21:20 (CET)
Se pari ju pershendes dhe ju uroji fat ne jete. Pyetja juaj esht shum me qelluar,pra une do te mundohem aq sa di te pergjigjem,pra vajzat Shqipetare te drejtat e tyre i shfrytezojin ne menyr ^negative, sepse deri me tani asnjera nu ka pasur nje liri te plot edhe tash e shfrytezon ne menyr negative, pa e ditur se qfar vepron. edhe sa i perket qe ato nuk din ta shfrytezojin lirin e tyre esht, mos dija apo mos provoja e tyre sepse ato as qe din se qka veprojin edhe keto te shtyejn te veprosh ashtu. pra une ju pershendes dhe ky ishte mendimi im sa i perket vajzave Shqipetare.tung gjithev.
marco palestra <moki101@radiokosova.net>
Peja city, ZVICERRA - Sunday, February 08, 2004 at 13:30:56 (CET)
Pershendetje..! Ju pershendes tč gjithčvet dhe ju dčshiroj punč tč mbarč dhe suksese...Por kisha njč pyetje qč mundč tč pergjigjet secili qč dčshiron por mundčsishtč njč pergjigje serioze! Pse vajzat shqipčtare sot i shfrytčzojnč tč drejtat e tyre nč qčllime negative? Dhe pse nuk dinč ta shfrytčzojnč lirin e tyre??? Pra ju pershendes dhe ju deshirojč ēdo tč mirč By...!
Niki <beni.p@bluemail.ch>
Swisse - Sunday, February 08, 2004 at 13:24:00 (CET)
Un quhem Liridon Beka, jam nga Kosovo nga Klloderrnica komuna e Skenderajt. Desha qe ti pershendes te gjithve shqiptaret kudo qe gjinden, dhe me vjen shum mir qe eshtr kjo faqe e Internetit dhe kjo Liber i Viziroreve, ke ketu mundemi ti pershendesim te gjith kudo qe gjinden, ju faliminderit...Kalofshit mir tung.
Liridon Bekaj <Liridon1@gmx.at>
Klagenfurt, Austri - Friday, February 06, 2004 at 11:03:37 (CET)
Un quhem Liridon Beka, jam nga Kosovo nga Klloderrnica komuna e Skenderajt. Desha qe ti pershendes te gjithve shqiptaret kudo qe gjinden, dhe me vjen shum mir qe eshtr kjo faqe e Internetit dhe kjo Liber i Viziroreve, ke ketu mundemi ti pershendesim te gjith kudo qe gjinden, ju faliminderit...Kalofshit mir tung.
Liridon Bekaj <Liridon1@gmx.at>
Klagenfurt, Austri - Friday, February 06, 2004 at 11:03:29 (CET)
Un quhem Liridon Beka, jam nga Kosovo nga Klloderrnica komuna e Skenderajt. Desha qe ti pershendes te gjithve shqiptaret kudo qe gjinden, dhe me vjen shum mir qe eshtr kjo faqe e Internetit dhe kjo Liber i Viziroreve, ke ketu mundemi ti pershendesim te gjith kudo qe gjinden, ju faliminderit...Kalofshit mir tung.
Liridon Bekaj <Liridon1@gmx.at>
Austri, USA United States of Albania - Friday, February 06, 2004 at 11:02:33 (CET)
tung te gjitheve ju pershendes dhe ju uroji nje dit te mire e nje jete te lumtur une e pershendes shum Katoliken dhe i them shum faliminderit qe e ke shkruar ate shkrimin sepse ja ke qelluar per keta llomana qe po shkruajn per fen per keta virusa qe po e shkaterrojin boten ok pra tung dhe kalosh mire dhe mos lejo qe dikush me shkruar kesi gjerash te kqija por ktheja menjeher katolike e dashur.
joza <duhani>
Peja, ZVICERRA - Wednesday, February 04, 2004 at 20:00:10 (CET)
Dua ti them ca fjal atyre qe kaq bukur paskan shkruar po qka po te pengon feja bre shtas e gjall kur tu be ty kosova islame kush ta beri si po shaheni me fjal te ndyta ska problem deri dje nuk ke dit ti pastrosh hundet tua e tash po din kinse dicka po shkruen fen e bajsh me shnet e mos harro se dikur qka ke ken e tani po ju them ;qeni qe leh shum aj sot e njemij vjet nuk te han.
katolikja
usa, USA United States of America - Tuesday, February 03, 2004 at 22:35:07 (CET)
Te nderuar stubllas,Ju pershendes te gjithve juve ne Stubell dhe te gjith vizitoret e kesaj faqe te bukur,Qka te ju them tjeter pos VAZHDONI KESHTU Me respekt ju Pershendet Pjeter Prelaj Dugojeve/CH Jeni te mirseardhur edhe tek webfaqja e DUGOJEVES Tung,Tung
Pjetri <dugojeva@swissonline.ch>
Dugojeve/Luzern, Kosove/CH - Tuesday, February 03, 2004 at 16:06:18 (CET)
ciao stubllas ju pershendes gjithve kudo qe gjindeni nga frana
Mrane Martini <frane.martini@virgilio.it>
bergamo, itali - Friday, January 30, 2004 at 14:08:06 (CET)
Mire mbramna, ju pershendes te gjithve duke ju deshiruar te gjitha te mirat.
Ambroz Demaj <Ambroz_Demaj@hotmail.com>
Zagreb-Croatia, Croatia - Sunday, January 25, 2004 at 17:32:58 (CET)
un deshta ta pershndes arta arifin se un jam nga shkupi ajo duhet me dit sew kush jam ok dhe eshte shum e bukur
beso <beso_15s@hotmail.com>
shkup, USA United States of Albania - Thursday, January 22, 2004 at 09:58:59 (CET)
Pėrshėndetje nga büroja e Profesorit Nikollė Ukaj pėr integrimin Evropian nė grac. Me dėshirėn e flakt qė tė integromi sa ma shpejt ne Unionin EU edhe nė vepėr dhe tė jemi krenar se jemi Shqiptarė dijmė ti vllerėsojmė (si e shkruara e siper nga zotriu Josipi)dhe ti ruajm vlerat e mira te katragjyshėve tanė dhe porosit e tyre me punen tone tė shkojnė nė postėn e kėrkuar qė tė jen gjithmon nder ne dhe me ne,me gėzime Shpendi graz,16:23h.
Shpend Uka <shpendi30@hotmail.com>
Graz, USA United States of Albania - Monday, January 19, 2004 at 16:18:11 (CET)
pershendetje te gjithve urime krishtlindjen me gjith shpirt deshiroj qe ju te jetoni si te krishter me vepra e jo me fjal dhuratat jan te ndryshme por shpirti shejt eshte i njejt kerkoni qe te keni fe te gjall [aj qe do ti mban urdhimet e mia do te vi e do te ha dark me te]nese besoni qe jesusi ka bisedu me njerz te ndryshem gjat jetes se ti ne tok si njeri atehr duhet te pranoni premtimet e ti aj qe i... do ti deftohem do te beni mrekulli edhe me te mdha sepse....
josip <varfnjaku@hotmail.com>
novosell, kosove - Monday, January 19, 2004 at 14:20:53 (CET)
pershendetje te gjithve urime krishtlindjen me gjith shpirt deshiroj qe ju te jetoni si te krishter me vepra e jo me fjal dhuratat jan te ndryshme por shpirti shejt eshte i njejt kerkoni qe te keni fe te gjall [aj qe do ti mban urdhimet e mia do te vi e do te ha dark me te]nese besoni qe jesusi ka bisedu me njerz te ndryshem gjat jetes se ti ne tok si njeri atehr duhet te pranoni premtimet e ti aj qe i... do ti deftohem do te beni mrekulli edhe me te mdha sepse....
josip <varfnjaku@hotmail.com>
novosell, kosove - Monday, January 19, 2004 at 14:19:45 (CET)

josip <varfnjaku>
USA United States of Albania - Monday, January 19, 2004 at 14:04:43 (CET)
Te nderuar stubllas kudo qe gjindeni ju pershendes te gjitve pershendetje nga frana
Frane Martini <frane.martini@virgilio.it>
Bergamo, Itli - Thursday, January 15, 2004 at 11:10:34 (CET)
tung te gjithve un jam edon berisha nga theranda deshta ju pershnedes te gjithve tung
edon <edoni88@hotmail.com>
therand, albania - Thursday, January 08, 2004 at 12:48:15 (CET)
E keni krijuar me te vertet nje faqe shum te bukur. I pershendes te gjith por ne meyr te veqant markushin2000.
Nrec Mirdita <andreas.mirdita@kapuziner.org>
MĆ¼nster, USA United States of Albania - Monday, January 05, 2004 at 23:49:39 (CET)
Percjell urimet e mia me te perzemerta per Vitin e Ri 2004, shendet, harmoni dhe suksese ne te gjitha sfidat e jetes... te fala Miki
Mikireme Tahiri <metafora32@hotmail.com>
Berlin, Gjermani - Thursday, January 01, 2004 at 13:52:27 (CET)
Uroj gjith popullit shqiptar ne mbar Boten ku gjinden Vitin e Ri 2004 dhe ju deshiroj qe ne ket vit te plotsohen tegjitha deshirat e tona posaqerisht deshira e shumpritur pavarsija e Kosoves. Gezuar..
Xhele Pjetri <pjetri_xhele@email.ch>
Weinfelden TG, USA United States of Albania - Monday, December 29, 2003 at 15:01:20 (CET)
Uroj gjith popullit shqiptar ne mbar Boten ku gjinden Vitin e Ri 2004 dhe ju deshiroj qe ne ket vit te plotsohen tegjitha deshirat e tona posaqerisht deshira e shumpritur pavarsija e Kosoves Gezuar
Xhele Pjetri <pjetri_xhele@email.ch>
Weinfelden TG, USA United States of Albania - Monday, December 29, 2003 at 15:00:22 (CET)
ju uroj gjithč stubllasve festat e mdhaja dhe gjithč mergimtaret kudo qe gjinden i pershendes.tung nga frana
Frane Martini <frane.martini @virgilio.it>
bergamo, itali - Sunday, December 28, 2003 at 15:38:49 (CET)

frane martini <frane .martini@virgilio.it>
USA United States of Albania - Sunday, December 28, 2003 at 15:36:51 (CET)
Bashkėatdhetarė tė nderuar dhe JU tė nderuar Stublljanė! Pranoni pėrshendetjet dhe respektin tim ! Pėrshednetje tė veēantė atyre qe i njoh! Me shumė respekt..H.Manxholli!
Hamit Manxholli <hmanxholli@hotmail.com>
Mikushnicė-Drenicė/Winterthur-Zvicėr!, USA United States of Albania - Friday, December 26, 2003 at 21:03:02 (CET)
Pėr shumė mot Krishtlindjen - Shoqata „Stublla“ nė Gjermani Me rastin e festės sė Krishtlindjes, Shoqata Stublla nė Gjermani iu uron gjithė vendasve festėn e Lindjes sė Krishtit, dhuratėn dhe lajmin mė te gėzushėm qė i dha Zoti njerzimit. Gjithashtu urime dhe pergėzimet tona vlejn edhe pėr Vitin e Ri 2004. Kėto festa iu urojm posaqėrisht atyre qė perkohėsisht apo deri nė amshim janė tė ndarė nga mė tė afėrmit e tyre, atyre qė pėr shkak tė obligimeve janė tė detyruar qė festat ti presin larg anėtarėve tė familjes, atyre qė janė tė vetmuar, atyre qė janė nė punė apo nė shėrbim, motrave tė nderit, misionarėve, nxėnėsve, studentėve, punėtorėve dhe gjithė atyre qė janė larg vendlinjes sikur edhe ne kėtu nė Gjermani. Ti gėzohemi pėr njė ēast tė gjithė festave tė fundvitit. Urime dhe Pėr Shumė Mot. Pėr Shoqatėn Stublla nė Gjermani Pjetėr Gjoni Zėdhėnės
Shoqata Stublla nė Gjermani
Gjermani - Wednesday, December 24, 2003 at 18:35:06 (CET)
URIME URIME URIME E Pėrshumot KRISHTLINDJA DHE ME FAT VITIN E RI 2004 ju pėrshėndes tė gjithėve kahdo qė gjindeni a po punoni dhe veproni na e mbuloft dashuria e Krishtit tė gjithė botėn Shqiptare me paqen me nderimin,e me dashurine e AMSHUAR ndaj njeri tjetrit edhe mes ZOTIT me nderime nga Shpendi,Graz.
Shpendi,Graz <shpendi30@hotmail.com>
Graz, USA United States of Albania - Tuesday, December 23, 2003 at 13:29:56 (CET)
Te Nderuar bashkatdhetar,

Pėrshumė Mot festen e Krishtlindjes nga zemra dhe urime vitin e ri 2004!!!

Ju bekoftė Krishti i vogėl, ju ndihmoft dhe ju ruajt nė jeten tuaj,
qe te kaloni mire ne keto dite festash dhe poashtu ta filloni mire
vitin e ri 2004, me paqė, mirėsi dhe me bekim te Zotit.

Gėzuar!

Vilson Ramaj me mbar Familjen

Vilson Ramaj <vilson@ramaj.de>
Koblenz, - Sunday, December 21, 2003 at 00:34:36 (CET)
Skam qen asnjeher ne Stubell po kam degjuar shum fjal te mira per ju vetem desha tju pershendes ne ket koh te festave..
Armend <armend@zisch.ch>
luzern, USA United States of Albania - Saturday, December 20, 2003 at 17:10:27 (CET)
cioarini stubllase deshiroj qe per mes te internetin tijupershendes te gjithve ,dhe siq jemi ne prag te festave te mdhajaju uroj gjith stubllasve kudo qe gjinden kto festa. urime. URIME,gjithč stubllasve kudo qe gjinden.
Frane Martini <frane.martini@virgili.it>
bergamo, itali - Saturday, December 20, 2003 at 15:27:14 (CET)
Basi qe jemi ne kohen e Festave te Krishtlindjes dhe vitit te ri ju uroj gjithve gjitha te mirat te rinjeve stubllan shum fat. jeni me te miret
Ardiana <qollakuardiana@bluemail.ch>
Luzern, USA United States of Albania - Saturday, December 20, 2003 at 14:13:06 (CET)
Basi qe jemi ne kohen e Festave te Krishtlindjes dhe vitit te ri ju uroj gjithve gjitha te mirat te rinjeve stubllan shum fat. jeni me te miret
Ardiana <qollakuardiana@bluemail.ch>
Luzern, USA United States of Albania - Saturday, December 20, 2003 at 14:12:25 (CET)

alber <albert45_68@hotmail.com>
USA United States of Albania - Thursday, December 18, 2003 at 20:18:52 (CET)
Pershendetje nga Marki Une i pershendes dhe ju uroji te gjithe besimetareve Katolik festen e madhe te Lindjes se Krishtit i cili po vjen, ni herit edhe te gjith shqipetareve ju uroji vitin e ri,qoft ky nje vit i mbare per te gjithe njerzit vullnet mire qe deshirojin te punojin per te mbaren e Kosoves ateher stubllan ju pershendes e ne veqanti Gjon Uken Emanuell Markun dhe Besnik Zefin dhe gjith stubllanet tung dhe suksese ne kete vit qe po vjen .Mark Krasniqi Zvicerr.
mark krasniqi <markushi2000@yahoo.it>
peje, USA United States of Albania - Monday, December 15, 2003 at 20:41:28 (CET)
Mirė Dita ku jeni shqipėtar, si ja kaloni jeni mirė ju pershendes tė gjithėvet, e nė veqanti Marco Palestra dhe atė zotėrin tjeter qė ėshtė lajmruar anonim e qė ne mund ta pagėzojmė me njė emėr "Kalemdial".Sė pari iu drejtohem ju zotėri Kalemdial,Ju keni shprehur dėshirėn qė ti ndihmoni tė tjerėt nė rrugėn e drejtė dhe tė vėrtetė, ėshtė njė ide shum e bukur dhe me vend por qėllimi ėshtė i gabuar. Pra i bashkėkohem mendimit qė zotri Marco Palestra kishte shprehur drejtuar zotriut Kalemdial ku thotė se pėr tė arritur tek Zoti qė zotriu e quan nė gjuhen arabe "Allahu" duhet sė pari ta njofesh vetėveten kush je, nga je, nga vjen, origjinen qė don tė thotė rrėnjtė ti shiqoni e pastai ta lutni Zotin nė gjuhen Amėtare-Shqipe, e jo Arabe sepse jeni shqipėtar mendoj. Pra zotėri Kalemdial keni kujdes se qfarė flitni e qfarė shkruani, sepse njė i verbėr nuk mund ta drejton askend nė rrugėn qė ju e quani tė vėrtet e tė drejtė per derisa nuk shifni Ju vet. Nuk them se Muhamedi ėshtė njė i pa-rėndėsishėm jo, por ėshtė njė njeri shum me rėndėsi, e qfarė rėndėsie ka pozitive apo nergative kėtė unė nuk mund ta vlerėsoj por njė gjė e di se populli Musliman e kan marrė anėn NEGATIVE dhe kemi shembull martirizimin e tyre 8muslimanėve), dhe siē thuhet lufta e shenjtė. Ja pra Zotėri msimi i juaj qfarė qėllimi ka, shkatėrrimin e njerzimit dhe mos vlersimin e tė drejtave dhe lirive tė njeriut. Pra me kaq e perfundoi dhe ju deshiroj sherim sa me te shpeit Juvet zotri Kalemdial... Gjithashtu pershendes Marco Palestra dhe tė gjithė vizitorėt e kėsai faqeje duke ju dėshiruar Paqė dhe Bekim dhe duke ju deshiruar qė Jezusi fėmijė por Mbret tė lind nė zemrat tuaja...
Beni
Thurgau, Swisse - Saturday, December 13, 2003 at 18:45:43 (CET)
nese nje liber ne jeten ton duhet adhuruar dhe nje zot i cili duhet levduar esht Jezusi i cili ka meshir per te gjith ata qe mendojin ne gjera te pa verteta siq esht edhe aji zoterija qe flet per kuran i cili esht i shkruar me shekuj pas Bibles se shejte. po juzoteri qenkeni nje njeri hipokrit i cili nuk dini as per fen tuaj e as per ate kuranin e pisaut tanin te cilin e ka shkruar nje njeri qe ka jetuar ne shpell per te mos e par njeri gjat kohes kur aji e ka shenuar e si mundet te jet nje njeri i thjesht arb i derguari i zotit i cili i ka pasur po thuaj se 12 gra dhe se cila ka qen e familjes fisnike dhe bujare qe i ka marr vetem e vetem qe te ket pasuri te madhe po ju kisha lutur zotri i paskrupullt qe te mos shenosh ma gjera te shemtuara qe si kan hije nje shqipetarit ju nuk e dini se qka keni qen po te shkosh dhe te kerkosh ne historin e familjes tuaj do te shohesh se i treti ose i katerti i familjes suaj qe ka vdekur ka qen katolik e ka na dole ti more njeri i shemtuar aq fetar i madh qe e njehf nje fe te gabuar e te shemtuar e cila te qon ne shkatrrimin e njeriut pra te kisha kshilluar qe te ulesh dhe te bisedosh menje njeri i cili i njehf gjerat dhe nje teolog i cili e din qka esht feja sepse si po me duket mua ju fare spaskeni njohuri per fe dhe mos u marro te shkruash ma per ate fe te cilen don tia imponosh naj njeriu ok pra nese ke naj kitik qe une te kam shkruar mundeni te me shkruani ne imellin tim i cili esht i shkruar ok pra dhe permisu ne jeten tuaj sepse e ke te mbrapsht siq po e shoh une .
marco palestra <marcopalestra258@hotmail.com>
zvicerra, USA United States of Albania - Friday, December 12, 2003 at 18:05:12 (CET)
... message removed by a rule ...
rOsSoNeRo <ing_jnz@hotmail.com>
presheva, shqipria e bashkuar - Friday, December 12, 2003 at 02:28:17 (CET)
... message removed by a rule ...
rOsSoNeRo <ing_jnz@hotmail.com>
presheva, USA United States of Albania - Friday, December 12, 2003 at 02:22:40 (CET)
Pershendes gjithe stubllasit dhe ne veēanti gjith shoqrin time . dhe gjithe mergimtaret. tung nga frana
FRANE MARTINI <frane.martini@virgilio.it>
Bergamo, Itali - Tuesday, December 09, 2003 at 14:55:16 (CET)
Ju pershendes te gjithe shqipetareve ku do qe jeni vellezer dhe notrat shqiptare ng altini qe e do shume SHQIPERINE faleminderit qe me dhate kete mundesi qe ta bej kete pershendetje.
altin <altintanushi@hotmail.com>
london, england - Monday, December 08, 2003 at 13:24:18 (CET)
Pershendetje per familjen RAMAJ ne Chicago-Viola nga Stublla......
viola <vinoso_2@hotmail.com>
prishtina, USA United States of Albania - Sunday, December 07, 2003 at 22:15:05 (CET)
ciao stubllas a jeni mier?ciao e kaloshi mire pershendetje nga frana
FRANE MARTINI <frane .martini@virgilio.it>
bergamo, itali - Friday, December 05, 2003 at 15:20:32 (CET)
ju lutem jepuni rėndėsi tė drejtave tė fėmijėve tung
drin vula <d_vula@hotmail.com>
gjakova, kosova - Thursday, December 04, 2003 at 12:59:32 (CET)

genc <genc_prevukai>
Prishtina, USA United States of Albania - Thursday, December 04, 2003 at 09:56:23 (CET)
Pershendetje! Ju pershendes tė gjithvet ju qe jeni nė Stubell dhe jashtė sajė... e posaqėrisht stubllanet se mė pelqejn shum... ok qys nga Beni...
beni <beni.p@bluemail.ch>
Peja, Swisse - Saturday, November 29, 2003 at 19:18:18 (CET)
Pershendetje nga joza ju pershendes she ju uroji te mbyti ne filgjan krejt stubllanet ej nje porosi per Stubllanet ju kisha kshilluar qe te gjith stubllanet qe kan magar ti marrin e te hypin ne maje te stubllavaqes e te hypin ne shpin te magareve e te mbyten teposht sepse na thit me rrena e me hipokretiti dhe jeni ba si ateistat a kuptut mos merri me gjana te kota dhe me moda te huja duke mendu se arrini dikund e ne fund arrini ne gryken e posht te humneres e qka mundeni me fitu ne fund asgje tjeter veq nje grusht lesh ok kuptoni se jeni tu u ba hor tung nga joza.
joza <joza_87906534@hotmail.com>
ballafrycat, godeni dhe gjylekari - Saturday, November 29, 2003 at 18:58:08 (CET)
Ju pershendes te gjithve ne kete faqe shume te qelluar.Ketu vendosni pershendetjen/porosin tuaj!>
bonna <bonna_2003@hotmail.com>
Klina, kosova - Saturday, November 29, 2003 at 01:47:31 (CET)
CIAO gjithe stubllas.pershendetje nga frana.
FRANE MARTINI <frane.martini@virgilio.it>
bergamo, Itali - Thursday, November 27, 2003 at 15:34:35 (CET)
Ciao rini stubllase ju pershendes te gjithve juve qe gjindeni ne stubell,po ashtu edhe gjitč mergimtaret ,e ne veqanti kusheriren time ARDYYYYY. CIAO NGA FRANA.
FRANE MARTINI <frane.martini@virgilio.it>
bergamo, ITALI - Thursday, November 27, 2003 at 14:57:52 (CET)
Tung. Edhe pse ndoshta shum prej jush nuk dini se kush jam,ju pershendes te gjithve!!!Posaqerisht e pershendes Franen nga Bergamo,dhe top modelin e mir njohur Gjergjin nga Stublla!!! Tung Kaloshi mir Ardyyyyyyyyyyy
Ardijana Gjergji <ardijanagjergji>
Bergamo, USA United States of Albania - Thursday, November 27, 2003 at 09:27:13 (CET)
Mire dita rini stubllase4, deshiroj te pershendes shoqrin time shume tre ngusht,siē jane: Marjanin,gGjergjin,ardin ,nag Bergamo i iltalis,e gjithé mergimtaret qe gjinden ne boten e jashtme,pra edhe njé her pershendetje nga Frane Martini.
FRANE MARTINI <frane .martini@virgilio.it>
bergamo, itali - Wednesday, November 26, 2003 at 15:39:27 (CET)
Tung, pershendetje te gjithve nga V... Pr.
viola <vinoso_2@hotmail.com>
Pr., USA United States of Albania - Friday, November 21, 2003 at 17:45:28 (CET)
Pershendetje te perzemert per ju Stubllas! Ju adhuroj shuum. Jeni shumte forte! Cool bre njerez...
Viola <vinoso_2@hotmail.com>
Prishtine, USA United States of Albania - Tuesday, November 18, 2003 at 18:05:17 (CET)
Stubllas te nderuar ju pershendess te gjithve kudo qe gjindeni, duke ju deshiruar te gjitha te mirat.
Ambrozi <Ambroz_Demaj@hotmail.com>
Zagreb-Croatia, USA United States of Albania - Thursday, November 13, 2003 at 15:48:58 (CET)
Stubllas te nderuar ju pershendes te gjithve kudo qe gjindeni, duke ju deshiruar te gjitha te mirat.
Ambrozi <Ambroz_Demaj@hotmail.com>
Croatia-Zagreb, USA United States of Albania - Thursday, November 13, 2003 at 15:47:09 (CET)
Pershendetje Stubllan jeni me te miret.
Ardiana <qollakua@bluewin.ch>
luzerni, schwaiz - Sunday, November 09, 2003 at 18:52:06 (CET)
pershendetje per ju une rastesishte e gjeta kewt veb e shikova ishte pune emir pasi qe e shikova desha te shkruaj nje mesagj te ju uroj per pun sa i perket vebite eshte i mire edhe pse une jam musliman shperha deshir te ju pershendes edhe njeher se edhe une e kam prejardhejen nga nj fshate afer stublles Gdeni dhe i pershendes te gjitha ata njerz qe punojne per boten tjeter dhe e qmojn boten tjeter ma shum se ket bote se me te vertet atje eshte knaqsija per ate qe e ka merituar ,dhe me i aferte eshte ai njeri i cili e don tjetrin vetem per hir te ALLAHUT e jo per ndonj interes te vet.lus zoton qe te na bekoj se mete vertet ai eshte i gjithmeshireshm dhe vetem atij** ALLAHUT** I TAKON ADHURIMI ,FALENDERIMI ZOTI JU NDIMOFTE dhe ju uroj suksese
Shpend Ajeti <shpendpuna@hotmail.com>
gjilani, kosov - Wednesday, November 05, 2003 at 21:58:58 (CET)
Pershendesim rinin stubllase,posaqerisht studentat :gjergjin,marjanin,dionisin,benin,etj.............. ciao belli kaloshi mirč pershendetje nga Bergamo. Frana dhe Ardy
Frana&Ardy
Bergamo, italia - Monday, October 27, 2003 at 15:21:09 (CET)
Te nderuar dhe te respektuar
nga zemra shprehim deshirat tona qe tju pershnesim nga Roma!
Salutiamo tutti albanesi Kosovari e mondiali (tutto completo) da Roma Citta di Vaticano!

MDKGJ

Don Kole Gjergji <kolegjergji@yahoo.de>
VATICAN-ROMA, - Monday, October 20, 2003 at 16:08:14 (CEST)
JU DUA TE GJITHVE E POSAQERISHT TE GJITH QYTETARET E QYTETI TE VUSHTRRISE ,******* DASHURIA ESHTE USHQIMI I SHPIRTIT...*****HAHAHA
DINI <SKA >
VUSHTRRIA CITYWWW.VUSHTRRIA.8M.COM, Kosove - Saturday, October 18, 2003 at 15:02:13 (CEST)
ej njerz stublla ka arrit kulminacioni ne jemi perpara me femna a e dini ju a jo ej e pershende kristinen e dianen dhe bernadeten edhe pse ma hani ju une nuk e kam ndermend me ta dhan tung dhe jeni ma seksi ju femnat e stublles.
Dionisi < Dioni_bukuroshi@stublla.com>
Stublla siti, student i mjer ne prishtin - Monday, October 13, 2003 at 18:34:49 (CEST)
jeni ma te miret veq perpara se askush nuk ju tremb dhe ju uroji per kete faqe kaq te qelluar dhe desha nje porosi enkas per Don Nikson Shabanin se ato foto jan me vend sepse secili e don vendlindjen por aj si meshtar duhet te qet edhe foto te famullive te tjera e jo veq per stubllen se pse keni arrit ju ta keni nje faqe te intrenetit famullit e tjera nuk kan e kish qen mire edh ju te cilet jeni ata qe punoni per kete faqe ta merrni nje hap te till tung dhe ju pershendes te gjithve e ne veqanti Gjon Uken, Emanuell Ramaj nga Dejkoci dhe te gjith seminaristate stublles.
mark krasniqi <markushi2000@yahoo.it>
Gllogjan, Zvicerra - Monday, October 13, 2003 at 18:27:46 (CEST)
CIAO BELLI
simpatiku
ITALI, ITALI - Monday, October 06, 2003 at 18:17:28 (CEST)
Ciao rini stubllase ,ju pershendet Frane Martini nga Bergamo i Italis dhe po ashtu pershendes shoqrin time . ciao nga frana
Frane Martini
Bergamo, itali - Monday, October 06, 2003 at 18:00:43 (CEST)
Ciao rini stubllase ,ju pershendet Frane Martini nga Bergamo i mItalis ghe po ashtu pershendes shoqrin time . ciao nga frana
Frane Martini
Bergamo, itali - Monday, October 06, 2003 at 18:00:15 (CEST)
Ola nga Gran Canaria!
Ju pershendesim te gjithve dhe ju percjellim disa rreze te
ngrohte dielli nga Gran Canaria e bukur!

Novi dhe Vilsoni me Familie

Nue dhe Vilson Ramaj <webmaster@stublla.de>
Maspalomas , Gran Canaria - Thursday, October 02, 2003 at 21:56:18 (CEST)
Edhe pse nuk jam nga Stublla por jam nga qyteti i bukur Prizrenit perkatsisht USA pata rastin dhe me knaqsi mora qe tju shkruaj dhe qe tju pershendes te gjith te rinjet e te rejat nga Stublla dhe ne veqanti shfrytzoj rastin te ta pershendes Don Niksonin dhe Don Fatmirin duke ju deshiruar suksese ne sherbimin meshtarak dhe Zoti ju bekoft .GOOD BLESS YOU ALL AND HAVE A GREAT LIFE WITH RESPECT ANA M.THANK YOU
Ana <amerturi@yahoo.com>
Stamford, UNITED STATES OF AMERIKA - Thursday, October 02, 2003 at 21:19:15 (CEST)
Pershendetje Stubllaneve, ne veēanti disa Stubllan te cilet me priu fati t“i njohe permes botes elektronike por edhe asaj reale...jeni te mrekullueshem.....vetem perpara.... Nga zemra iu uroi shume shendet, fat dhe begati ne te gjitha sferat e jetes. te fala kudo qe jeni nga mergimi i larget Miki
Mikireme Tahiri <mikireme_tahiri>
Berlin, USA United States of Albania - Wednesday, October 01, 2003 at 22:46:32 (CEST)
tung
ardiana <nuk ta jap jo >
finland, helsinki - Thursday, September 25, 2003 at 21:19:00 (CEST)
PERSHENDETJE NGA STUBLLA SHKRUAN GASPRI TUNG
gasper <gasper_raamj>
viti, USA United States of Albania - Thursday, September 18, 2003 at 20:12:28 (CEST)
tung pershendetje nga Stublla pershendes te gjithe juve qe mendoni ne ne terr po menoi per pa rrym qe jemi se te tjerat te gjitha i kemi kalofshi mire a...
limi <limi271>
USA United States of Albania - Saturday, September 13, 2003 at 21:34:46 (CEST)
tung te gjithve nga misteri
kriste <kristi_kristi_kristi>
viti, USA United States of Albania - Thursday, September 11, 2003 at 20:56:16 (CEST)
pershendetje per te gjithe ata qe quhen njerez , wwwstublla.de jeni me te miret , ne jemi krenar me ju , vepra e juaj eshte ekspozita me transparente qe pasqyron te mirat e stublles
kriste <kristi_krist_kristi@hotmail.com>
viti, USA United States of Albania - Thursday, September 11, 2003 at 20:38:23 (CEST)
pershendetje nga stubla jam gasper ramaj nga stubla dhe ju pershendes per kete kontribut te juaj per stubelen .
gasper <gaspri1>
stublla, USA United States of Albania - Monday, September 08, 2003 at 21:04:16 (CEST)
Ju pėrshėndes tė gjithė, e sidomos juve nxėnėsve qė filloni shkollėn me busėqeshje tė hareshme dhe Mėsimdhėnesve njė fillim tė mbarė dhe harmonik kalofshi mirė me gėzime nga SHPENDI GRAZ.
Shpendi ,Graz <www.shpendi30@hotmail.com>
Graz, USA United States of Albania - Sunday, August 31, 2003 at 21:35:03 (CEST)
Te nderuar shoqe dhe shoke, te nderuar vizitor,

ju lutem kush keni ndo nje porosi qe i perket punimit, design'it apo ndo
nje teme tjeter qe ka te bej me faqen Stublla Eperme - Online athere
na kontaktoni me Email ne adresen elektronike Webmaster@Stublla.de.

Shkrime qe kundershtojne Kryqin ne Shqiponje
apo ndo nje shkrim fyjes tjeter do ti fshim menjehere.


Ju faleminderit per mirkuptim!

Vilson Ramaj
Webmaster - Stublla Eperme - Online

Vilson Ramaj <webmaster@stublla.de>
Stublla Eperme, Kosova - Friday, August 29, 2003 at 08:07:14 (CEST)
Mire se ju gjeta ju pershendes shum te gjithe shqiptareve kudo qe ndodheni se vetem te bashkuar mund ti arrijme qellimet tona ju deshiroj te gjitha te mirat klubi yjet www.yjet.ca
v_i_p <info@yjet.ca>
Toronto, Canada - Tuesday, August 26, 2003 at 08:47:55 (CEST)
Mire se ju gjeta ju pershendes shum te gjith shqiptareve kudo qe ndodheni dhe ju deshiroj te gjitha te mirat ne jet se vetem te bashkuar mund ti arrijme qellimet tona klubi yjet www.yjet.ca
simpa <info@yjet.ca>
Toronto, Canada - Tuesday, August 26, 2003 at 08:31:12 (CEST)
hallu hallu juve ju pershendes gjihve
Alkapone-ch <fuati@msn.com>
zürich, USA United States of Albania - Saturday, August 23, 2003 at 11:59:27 (CEST)
I pershendeti te gjith atdhetaret e mi kudo qe jane ne bote.
fiknete <fikneteg@hotmail.com>
calgary, canada - Thursday, August 14, 2003 at 19:26:38 (CEST)
Shum faqe e bukur dhe juv pershendes te gjithve tung.
Daca
Viti, USA United States of Albania - Thursday, August 14, 2003 at 03:50:51 (CEST)
Te pershendes Meriton,
edhe nje here po te tregoje se Shqiponja me Kryq qe po e shef ne faqen Stublla.de
eshte simbol qe i pershtatet fshatit tim Stublles dhe faqes se internetit
Stublla.de, ky simbol nuk eshte aty qe te perfshij te gjitha tjerat dhe te
behet flamuri i ri i Kosoves, ai eshte vetem per Stubllen dhe per Stubllasit
por edhe per te gjith miqet dhe dashamiret e Stublles/Stubllaseve.

Me nderime

Vilson Ramaj
Webmaster ne Stublla Eperme - Online

Vilson Ramaj <Webmaster@Stublla.de>
Koblenz, Gjermani - Tuesday, August 12, 2003 at 07:24:21 (CEST)
Pershendetje i nderuar webmaster i kesaj faqe une prap se prap nuk e kuptova pergjigjjen tende por mir po e lojme ashtu e sa i perket gjergj kastriotit pa marr parasysh se per qka ka luftuar ai do te kishte ditur qe ne flamurin kombetar te vej edhe kryqin, te lutem mos u mundoni qe ne emer te dikujt apo ne vlera te dikujt te shpikni risi apo tradita te tjera ,thejsht ju lus mos i njollosni vlerat e tjeterkujt ju pershendes
Toni_GjilanCity <meritonsejdiu@hotmail.com>
Gjilan, USA United States of Albania - Monday, August 11, 2003 at 23:44:40 (CEST)
I nderuari Meriton Sejdiu,
na vije shume mire qe faqja jone Stublla.de te pelqen dhe shpresojme qe ta vizitosh edhe shume here.

Per pytjen tende nuk ka problem, eshte e drejta e secilit qe te dije se qka na shtyni per ket symbol.
Ti thua se Shqiponja dy krenare eshte symboli i mbare shqiptarise, kjo eshte e sakt dhe e kena parasysh edhe ne.
Ti e din se faqja e jone nuk e ka emrin p.sh. "shqipria.de, albania.de, kosova.de" apo diqka te tille por kjo eshte
Stublla.de.
Ne u munduam qe te bejm nje Banner qe i pershtatet edhe vendit tone Krishterë >Stublles Epėrme<
por edhe Kosoves apo Kombit tone, dmth. ne e kena marren symbolin e flamurit e familjes te Gjergj Kastriotit
i cili luftoje ne kohen e athershme kunder Turqve per kryqin qe ne tani e kena plasue na ne mes te shqiponjes....

Shpresoje se kjo tani eshte e kjart per ty dhe te na mirekuptosh!

te pershendes
Vilson Ramaj
Webmaster ne Stublla Eperme - Online

Vilson Ramaj <webmaster@stublla.de>
Koblenz, Gjermani - Friday, August 08, 2003 at 14:00:23 (CEST)
ju pershendes te gjithve e posaqerisht miss gjilani Arta Arifi kisha patur deshir ta pyes se ciles fe i perket dhe a i kryen obligimet e asaj feje dhe sa e rrespektojne te rinjet dhe te rejat ne qytetin e saj tung
Altini <zanziboy_pr@hotmail.com>
Prishtina_Londra, USA United States of Albania - Friday, August 08, 2003 at 00:32:21 (CEST)
ju kihs lutur te me tregoni se pse ne ne flamurin kombetar ne mes te shiponjes e keni vure kryqin qka mendoni qe keni ber a ndoshta e keni piksynim ta pervetsoni e ne te ardhmen te thuani se edhe flamuri eshte i juaji ? me te vertet u qudita nme disa gjera te kota ne kete faqe tung ju pershendes dhe e pres pergjigjjen sa me shpejt
Toni_GjilanCity <meritonsejdiu@hotmail.com>
GJiLaNi, USA United States of Albania - Friday, August 08, 2003 at 00:25:32 (CEST)
tung jam arta arifi miss gjilani kuptohet vendase gjilanase jam e gjate bajagi 1.81 jame holle dhej jam 16 vjeqare per me shuem me shiqoni ne web faqe tung ju dua krejtve qe me doni
miss gjilani 2002 <arta_love@hotmail.com>
gjilani i bukur, kosova - Tuesday, August 05, 2003 at 18:44:11 (CEST)
TUNG TE GJITHVE JU PERSHENDES TE GJITHVE KALOFSHI MIR NE KET WEB FAQE.
NukiOnline <tijgerman_nuki@hotmail.com>
VITI, USA United States of Albania - Sunday, July 20, 2003 at 16:15:49 (CEST)
// (,")/' hello
Nuki <tijgerman_nuki@hotmail.com>
viti, USA United States of Albania - Sunday, July 20, 2003 at 16:13:46 (CEST)
Ja uroj tezes time Kristines lindjen e vajzes,dhe Vaneses sč vogel i deshiroj rritje sa ma tč shpejt!!Ardijana
Ardijana <gjergji.marjan@tiscali.it>
Bergamo Italy, USA United States of Albania - Monday, July 07, 2003 at 23:31:40 (CEST)
ju pershendes te gjithfe shqiptarve kudo qe gjendeni pershendes stubllanet dhe stubllankat tung tung
Njazi Fejzullahu <xiki_53>
viti, USA United States of Albania - Tuesday, July 01, 2003 at 13:09:57 (CEST)
Ju pershendes juve te gjitheve ne Koblenz e posaqrisht Vilsonin. Ju uroj formimin e Shoqates STUBLLA dhe ju deshiraj pune te mbar. Njekohsisht shfrytzoj rastin te ju pershendes edhe per Informatat nga vendlindja te cilat na i jepni, e sidomos per informimin te ndertimit te Kishes Katolike ne Viti. Me te mira nga vendasi i juaj Alberti - Kabash.
Albert Sedaj <AlbertSedaj@web.de.>
Frankfurt , - Wednesday, June 18, 2003 at 23:17:42 (CEST)

Albert Sedaj <AlbertSedaj@web.de.>
Frankfurt , - Wednesday, June 18, 2003 at 23:05:31 (CEST)
Pershendesim shoqrin ton nč Stubell dhe Itali,duke ju deshiruar pushime tč kendshme verore!!ciaoooooooo nga Ardijana dhe Leonora P.S. Mir u pafshim Veres!!
ardijana <gjergji.marjan@tiscali.it>
Bergamo Italy, USA United States of Albania - Sunday, June 15, 2003 at 21:06:44 (CEST)
Hej, hej, mirė, pėr nder mirė e paskeni pergatitur. Edhe ca ndryshime kishin me qen te logjikshme, por pergjithsisht-mire! Pershendetje
Rozeta
USA United States of Albania - Wednesday, June 11, 2003 at 08:26:19 (CEST)
Pershendes te gjithč stubllasit qč gjinden ne Lecco. po ashtu rinin stubllase qe gjindet ne stubell dhe mir u pashim ne gusht.
Frane Martini
Bergamo, Itali - Monday, June 09, 2003 at 15:18:15 (CEST)
Pershendes te gjithč mergimtaret stubllas ku do qč gjinden ,dhe ju uroi pune te mbarč.tung nga Frana.
Frane Martini
Beragamo, Itali - Monday, June 09, 2003 at 15:15:50 (CEST)
Pershendes perzemersisht zotri Anton Ukaj i cili gjindet ne Cremon dhe gjitnč shoqrin e tij,duke ju uruar suksese dhe mirč u pashim ne gusht ne STUBELL. CIAO BELLO . NGA FRANE MARTINI
Frane Martini
Bergamo, Itali - Friday, June 06, 2003 at 15:51:52 (CEST)
Pershendes te gjithč mergimtaret ,dhe gjithč stubllasit. tung nga Frana.
Frane Martini
Bergamo, Itali - Friday, June 06, 2003 at 15:48:29 (CEST)
PERSHENDES STUDENTAT:DIONISIN GJERGJIN,MARJANIN,BENIN,ETJ. NGA FRANA .CIAO STUDENTA,SUKSESE.
Frane Martini
Bergamo, ITALI - Thursday, June 05, 2003 at 15:08:12 (CEST)
PERSHENDES FAMILJEN TIME TE DASHURģ,SHOQRIN TIME,DAJE DIONIS,DHE TE TJERET TE CILTE GJINDEN NE AUSTRI. EKIPIN E MAHALLES SIME,TE GJITH SHOKET E MI TE NGUSHT. PERSHENDES TE GJITH STUBLLASIT.NGA FRANE MARTINI.
Frane Martini
Bergamo, ITALI - Thursday, June 05, 2003 at 15:05:11 (CEST)
Deshiroj te pershendes te gjith shoqrin time ,dhe gjithč studentat e stublles. ciao nga frana
Frane Martini
Bergamo, USA United States of Albania - Thursday, June 05, 2003 at 15:00:15 (CEST)
pershendetje nga nja anetar i rregullt i internetit naserixx@hotmail.com tung tung
naser <naserixx@hotmail.com>
rahovec, USA United States of Albania - Tuesday, May 13, 2003 at 06:59:27 (CEST)
Pershendetje nga Düsseldorfi
Anton <dae20@.web>
Düsseldorf, USA United States of Albania - Monday, May 12, 2003 at 20:34:36 (CEST)
tung nga mitrovica,desha te ju pershendes,per here te pare vizitova faqen tuaj dhe shume me pelqej,kisha pas deshire te na tregoni dicka edhe per sportin ne mergim.tung .me shkruani
valoni <valon_duraku@hotmail.com>
mitrovica, kosovo - Monday, May 05, 2003 at 14:03:38 (CEST)
tung si jeni a jeni mire ju pershendes te gjithve une jam nga MITROVICA e shikova web faqen tuaj ne ka pelqy shume ju uroj suksese ne gazete me ka pelqy shume tung nga MITROVICA.
ivo <i_zanzi18@hotmail.com>
mitrovica, USA United States of Albania - Monday, May 05, 2003 at 13:54:28 (CEST)
Dje me 01 Maj u mbajt takimi tradicional i rinise qe organizohet nen patronatin e Misionit Katolik Shqiptar ne Stuttgart e qe nikoqir i radhes ishte Koblenzi. Te reja dhe te rinje nga mbare Gjermani arriten ne oret e mengjesit ne vendshtegtimin e bukur te quajtur Schonstatt afer Koblenz-it. Takimi filloj kah ora 10:00 me fjalime te rastit, pershendetje dhe prezentimin i te gjithe te pranishmeve (rreth 200 veta), ne Aulen e Pater Kentenich-Haus themeluesit te Schönstatt-it dhe rregullit te ketyre motrave (Marienschwestern). Pastaj u shfaq nje film i shkurter mbi historiatin e Schönstatt-it dhe Pater Josef Kentenich. Takimi vazdhoj ne nje salle tjeter ku vendasit tane nga Koblenzi kishin pergatitur ushqimin dhe pijet per te pranishmit. Shumica e familjeve tona kishin pergatitur ushqime te mrekullushme si tradicionale ashtu edhe gjermane. Poashtu nuk mungoj as ndihma fizike me pune e vendasve tane te moshave te ndryshme nga femijet e deri te ata te shtyer ne moshe. Per muzike eshte perkujdesur DJ_Afrimi, per vallezim eshte per tu dalluar Florian Gjoni (2 vjeqar) ne mesin e nje mori te rejash dhe te rinjesh te lumtur dhe te disponuar. Te pranishmit u ndan te kenaqur me ambientin ku ndodhi takimi, me ushqimin dhe muziken, e aspak nuk u zgenjyen per rrugen e gjate qe disa kishin marre (disa nga Hamburgu shumica me nje autobus nga Stuttgart-i) ate mengjes te 1 Majit. Ky takimi si zakonisht duhej te perfundonte me meshen qe e tha Pater Antoni ne oren 16:00 mirepo pati te interesuar qe mbeten edhe per ca kohe ne salle dhe ne ambientet e bukura te vendshtegtimit Schönstatt. Fotografite nga ky takim jane ne perpunim e siper dhe se shpejti do ti publikojm. Se fundi duhet theksuar se sponzor gjeneral i ketij takimi ishte Lulzim Andreja-Luli.
Pjeter Gjoni
Koblenz, Gjermani - Friday, May 02, 2003 at 17:27:15 (CEST)
ju uroj te gjidhve tja kaloni sa ma mir good luck
a <www>
london, england - Friday, May 02, 2003 at 15:08:21 (CEST)
ju uroj te gjidhve tja kaloni sa ma mir good luck
a <www>
london, england - Friday, May 02, 2003 at 15:08:21 (CEST)
ju uroj te gjidhve tja kaloni sa ma mir good luck
a <a@msn.com>
london, england - Friday, May 02, 2003 at 15:07:42 (CEST)
Ju pershendes nga zemra dhe ju deshiroj cdo te mire te gith vizitorve te ksaj faqe shume te qelluar, ne vecanti i pershendes WEBMASTERAT dmth. Dajt e mi Nue dhe Vilson Ramaj! Tung BEQA
Bekim Demaj
Stublla, USA United States of Albania - Thursday, May 01, 2003 at 16:47:28 (CEST)
Pershendetje nga GRAZI pėrshumot Pashket tė gjithėve tung nga NOVI DODES.
NDUE UKA
USA United States of Albania - Sunday, April 20, 2003 at 17:06:42 (CEST)
PERSHUMOT PASHKET DHE NA E RINGJALLT ZOTI MIRESINE E DASHURINE E TIJE NE ZEMRAT TONA QE DHA PER QDO NJERI TE GJITHEVE GEZUAR ME GEZIME NGA SHPENDI GRAZ.
Shpendi ,Graz <www.shpendi30@hotmail.com>
Graz, USA United States of Albania - Sunday, April 20, 2003 at 14:20:25 (CEST)
Ju urojme te gjith bashkvendasve festen e madhe te pashkve!
PER SHUME MOTE!

Familja
Vilson Ramaj

Vilson Ramaj <vilson@ramaj.de>
- Sunday, April 20, 2003 at 13:32:26 (CEST)
URIME PER SHUME MOTE FESTEN E PASHKEVET.ZOTI QOFTE ME JU.
DRITA ALIDEMA <drial2000@yahoo.com>
SHREVEPORT, U.S.A, USA United States of Albania - Sunday, April 20, 2003 at 07:38:43 (CEST)
pershumėmot pashket dhe pershendetje te perzemerta te gjithė shqiptarve kudo nė botė
jozef <jozef_gjergjihotmail.com>
münchen, USA United States of Albania - Sunday, April 13, 2003 at 03:05:57 (CEST)
Aksioni humanitar nė mbledhjen e ndihmave pėr fėmijėt jetima tė komunės sė Kaēanikut me moton:"Ndihmo mos ngurro" pėrfundon mė 30 Prillė 2003,deri sotė 07-04-03 janė mbledhur 10527,89 Euro Tė gjithė ata tė cilėt nuk munden tė kontaktojne ma koordinatorėt ne shtetet e tyre ku jetojnė dhe veprojnė , tė mirat materiale munden ti derdhin nė kėtė gjirollogari bankare: FACTOR BANKA d.d.Lublana, Slloveni SWIFT:FCTBSI 2X- QMGF Kaēanik 1707200007003013 Pėr koncertin humanitar "Ndihmo mos ngurro" marrin pjesė: Sabri Fejzullahu Osman Shehu - Fontana Trix Selajdin Miftari - Salushi dhe humoristi i mirėnjohur Sevdai Radogoshi - Qumili Lista e kėngėtarve nuk pėrfundon ēdo kėngėtar ėshtė i mirėseardhur presim tė na lajmrohen.Tė gjithė kordinatorėt si dhe komisioni qendror merr pėrgjegjėsin qė pėr ēdo lėshim (gabim!) tė denoncohet publikisht nė faqet e internetit www.kacaniku.tk dhe www.kacaniku.ch.vu Pėr mirėvajtjen e kėtij aksioni do tė informoheni nė kontinuitet deri nė pėrfundi
``Ndihmo mos ngurro``
USA United States of Albania - Friday, April 11, 2003 at 10:42:49 (CEST)
Ju Pershendes te Gjithve,dhe ju uroi Sukses ne te ardhmen
Arben Krasniqi <arbeni82@gmx.ch>
Luzern, USA United States of Albania - Wednesday, April 09, 2003 at 21:40:26 (CEST)
Pershendetje nga gjilani te gjith shqiptaret ane e mbane botes..........kete pershendetje e kini nga une Amiri
gilanasiiiiiiiiiiiii <amirhaxhiu44>
gjilan, USA United States of Albania - Tuesday, April 08, 2003 at 10:30:51 (CEST)
Se pari ju pershendes te gjitheve,dhe me erdhi mire qe pash nje lloj webfaqe ku pata rastin te shoh cdo lloj komenti te shume vizitoreve shqipetar anembane botes.Mos ta zgjas me shume JU UROJ SUKSES NE TE ARDHMEN Ciao.......ALBANIAN-STUBLLA
Pleurat <leo_parti@hotmail.com>
Gjilan, Kosovė - Sunday, April 06, 2003 at 21:52:45 (CEST)
Pershendes tč gjithč bashkatdhetare kudo qe gjinden, dhe qesha te ju uroj festat e mdha tč PASHKVE!!! Tung Ardijana Bergamo
Gjergji Ardijana <gjergji.marjan@tiscali.it>
Bergamo Italy, USA United States of Albania - Saturday, April 05, 2003 at 23:06:35 (CEST)
Tč gjithč bashkatdhetarve tč besimit KATOLIK ju uromjč festat e madha tč Pashkve!!!
Gjergji Ardijana <gjergji.marjan@tiscali.it>
Bergamo, USA United States of Albania - Friday, April 04, 2003 at 21:04:29 (CEST)
Une jam Agron Zhitija nga Londra = Por ja uroj Dajes Ditlindjen po mendoj qe e ka gjet ni djal heheehheh por emir sja ka lan ? vetum e pershendes vellaun ne Londer Artonin se une jam ne kosov tashti nese don Na viziton ne Restorantin (Kush vjen nuk Han Buk more )
Agron Zhitia = Llapijon = <agron_uk@hotmail.com>
London, United Kinkton London - Tuesday, April 01, 2003 at 18:00:56 (CEST)
Ju pershendes te gjithve dhe nqofse ka deshir naj vajz me bisedu me mue mundeni vetem me ma dergu nje email. ok
Arsim <arsim16@hotmail.com>
Houston, USA united status of America - Friday, March 28, 2003 at 17:47:05 (CET)
Pershendetje Ju pergezoj per kete faqe te bukur... Suksese ne jete
Meti <mergimtar@hotmail.com>
Aachen-NRW-Gjermani, USA United States of Albania - Monday, March 24, 2003 at 18:11:03 (CET)
Pershendes te gjith,ne menyr posaqme dajen Isak Lluka ne zvicer lindjen e Djalit ( Palit te vogel jet te gjat sa Malet. ) Afrimi dhe Zhaklina nga Müncheni.
AFRIM <afrimi@t-online.de>
München, USA United States of Albania - Friday, March 07, 2003 at 20:03:31 (CET)
Urim: Vellaut Nikolles i uroje lindjen e Djalit. Mikelit te vogel i deshiroje rritje te shpejte dhe femijeri te lumtur. Vellaut Nikolles i uroje edhe blerjen e shtepise ne Fulda te Gjermanise. Gjitheashtu edhe vellaut GJergjit i uroje marrjen e nje vendi per perfundimin e nje Ausbildungu (zanati) si teknik- medicinale ne Zvicerr, gje qe edhe atije i deshiroje suksese, fat dhe qdo te mire. jaka krista
jaka krista <joak@gmx.net>
Frankfurt am Main , Germany - Friday, March 07, 2003 at 13:37:35 (CET)
Herzliche Gratulation zu dieser wunderbaren INTERNETSEITE !!! In den letzten zwei Jahren war ich einige male in STUBLLA. Ich habe viele nette (auch weniger nette) Menschen kennengelernt. Auf diesem Wege möchte ich alle ganz, ganz lieb grüßen!! Sehr oft und sehr gerne denke ich an die Wochen die ich dort verbracht habe zurück! Liebe Grüße aus Österreich!
Kornelia
St.Andrä/Lav., USA United States of Albania - Wednesday, February 26, 2003 at 13:48:47 (CET)
Vetem vazhdoni , jeni me te miret......... Por keni mundsi te jeni edhe me te mire
identiteti <identiteti@bluewin.ch>
stublla, USA United States of Albania - Monday, February 17, 2003 at 16:33:48 (CET)
pershendetje nga une jetmiri te gjithve ekalofshi mir bye tung
jetmir <jetmir001@hotmail.com>
tetov, USA United States of Albania - Monday, February 17, 2003 at 14:50:28 (CET)
Ju lumt vėllezėr por ju lutem nė kėtė faqe pėrdorni termat shqipe qė mos ta njollosim Shqipen dykrenare nė fillim tė faqes por as mos tė polemizojm me njeri-tjetrin por vetėm pėrshkruani mendimet dhe sygjerimet tuaja ! Pra ju pėrgėzoj tė gjithėve kudo qė jeni.
Vehbi <vehbihoti451@msn.com>
Peachtree city, USA United States of Albania - Thursday, February 13, 2003 at 01:43:37 (CET)
Une jam Valon Deliu nga Skenderaj dhe i pershendes te gjithė shqiptarėt kudo qe janė, dhe te gjith atyre te cilet e lexojne kete porosi, atyre te besimit islam Ju uroj Festen e Kurban Bajramit.
valon <isadeliurez@hotmail.com>
skenderaj, USA United States of Albania - Sunday, February 09, 2003 at 23:58:44 (CET)
hallo te gjithve ju pershendes te gjith dhe me se shumti e pershendes KACin nga Stublla okk tungi te gjithveee
Veronika
swe, USA United States of Albania - Tuesday, January 28, 2003 at 11:06:30 (CET)
Guden Vilson!!!! nice page aber leider kann ich dat net lese!!! :-)
Andreas <schmitti2001@freenet.de>
kowere, D - Saturday, January 18, 2003 at 21:03:15 (CET)
Hallo ju pershendes te gjithve, sot eshte e para dite qe vizitoj kete faqe, dhe me te vertet eshte shume e mrekullushme, pra ju deshiroj suksese ne te ardhmen, tung tung nga une ROBI.
Robi <Syni_i_peshkut@hotmail.com>
prishtin, zvicerr - Monday, January 13, 2003 at 13:33:29 (CET)
Té nderuar Stubllan/e!Pér shum mot Krishtlindjet té gjithve juve Vllézer dhe Motra Stubllan/e.Po ashtu ju Uroj tér Katolikeve Shqipétar né Boté ket Fest te madhe,ju ruajt dhe qoft gjithmon me ju"Krishti i vogel"!!! Edhe nje Vit te lumtur dhe té shendosh/2003!!! Nga Jozé Kengji.
Jozé Kengji <josekengji@hotmail.com>
Bern/CH, KOSOVE - Tuesday, December 24, 2002 at 15:39:16 (CET)

Te nderuar Vizitor ne Stublla Eperme - Online,

Përshumë Mot festen e Krishtlindjes nga zemra dhe urime vitin e ri 2003.

Ju bekoftë Krishti i vogël dhe ju ndihmoft në jeten tuaj të përditshme,

qe te shkoni drejt vitit ri 2003 ne paqë dhe me bekim te Zotit.

Gëzuar!

Nue dhe Vilson Ramaj me Familje


Nua & Vilson Ramaj <webmaster@stublla.de>
Kobern-Gondorf, Deutschland - Sunday, December 22, 2002 at 16:26:15 (CET)


!Ju pėrshendes tė gjithve ku do qė jeni.! Me se pari deshroj qė te ju uroj Krishtlindjen dhe Vitin e Ri tė gjithve te krishterve. Pėrshendestje nga M.G
Familja Gasji <.>
., Sweden - Saturday, December 21, 2002 at 22:15:52 (CET)
ju pershendes te gjithfe
Nuzi
gjermani, USA United States of Albania - Wednesday, December 18, 2002 at 16:40:48 (CET)
Pėrshėndes tė gjith nga Stublla. Njashtu pėrshėndes Shoket emij nga Prizreni: Aleksandrin, Shtjefnin, Arjanitin, Antonin etj. etj. Tung
Manuel <shpenadija@yahoo.de>
Salzburg, Te Arushat e Bardha - Thursday, November 21, 2002 at 13:06:55 (CET)

oket <privat>
prishtina, kosovo - Wednesday, November 20, 2002 at 16:23:03 (CET)
tungi te gjithve i pershendes te gjith stubllanet e ma se shumti shokun tim dionisin mirmbetshi
leo_ballabani <leo_ballabani@hotmail.com>
weinfelden/schweiz, USA United States of Albania - Monday, November 18, 2002 at 21:02:09 (CET)
Pershendetje per te gjithe.Suksese ne jete Dionis UKAJ-stublla2002@hotmail.com
Dionis UKAJ <stublla2002@hotmail.com>
Prishtina, USA United States of Albania - Wednesday, November 06, 2002 at 19:53:19 (CET)
Pershendetje per te gjithe.Suksese ne jete Dionis UKAJ-stublla2002@hotmail.com
Dionis UKAJ <stublla2002@hotmail.com>
Prishtina, USA United States of Albania - Wednesday, November 06, 2002 at 19:52:47 (CET)
< Ju pershendet Gega !
Gege Zefi <wilsonzefi@bluewin.ch>
bern (ferizaj), USA United States of Albania - Sunday, November 03, 2002 at 16:59:45 (CET)
ju pershendes te gjthve dhe mase shumeti te gjithe gjilanlit dhe kalovsh mire dhe zhdo te mire ne jete tunggggggg tungggggggg
fernada <fernada_2002@hotmail.com>
gjilan, USA United States of Albania - Saturday, November 02, 2002 at 17:49:37 (CET)
Hi ju pershendes te gjithve, por ma se shumti e pershendes shoqen time Bernadeta Nikola, me nji keng kosovare kosovrae. Bye nga Aferdita Camaj.Lova Always
Aferdita Camaj
Mi, USA United States of Albania - Tuesday, October 29, 2002 at 16:53:48 (CET)
Hi ju pershendes te gjithve, ne veqanti e pershendes Aferdita Camaj me nji keng Valle e madhe ne malsi. tung
bernadeta nikola <betanikola2hotmail.com>
mi, USA United States of Albania - Tuesday, October 29, 2002 at 16:52:08 (CET)
Ju pershendes dhe ju uroj qdo te mire ne punen dhe veprimtarin tuaj , eshte vertet kenaqesi te jesh ne kete webfaqe , por per mua si besimtar krishter protestant eshte shume me rendesi dhe ju falenderoj pezemersish per mundesin qe keni ofruar ne kete drejtim. Me respekt nga Aliademm Keka , ZOTI JU BEKOFTE...
Aliadem Keka <eduazotin@yahoo.com>
Prishtine, Kosove - Monday, October 14, 2002 at 13:27:56 (CEST)
Hey ju pershendes te gjithve, ne veqanti e pershendes djalin e migjes time Marjan Nikola me nji pershendetje te permalluar dhe te ngroht nga zemra. Marjan was up my brother, i miss you soooooooooooooo much. LOVE BETA U*S*A Michigan, Detroit. Tung, edhe nji her i pershendes te gjith shoqerin time ne Stubell. I hope my friends we will se you soon in Stublla good bye
BernadeaNikola <betanikola@hotmail.com>
Michigan, UnitedStates - Tuesday, October 08, 2002 at 23:29:25 (CEST)
Vetem vazhdoni se jeni me te miret suksese tung Margareta.........
Margareta
USA United States of Albania - Friday, October 04, 2002 at 11:36:38 (CEST)
Tung ju pershendes te gjitheve suksese ne te ardhmen.Shume pershendetje nga Prishtina nga Margareta.........
Margareta
USA United States of Albania - Friday, October 04, 2002 at 11:33:48 (CEST)
I pershendes te gith shqiptaret nga Presheva edhe Juve prej stublle
stanec
Canada - Tuesday, September 24, 2002 at 16:18:14 (CEST)
Hello everyone! Deshiroj qe ti pershendes te gjith shoqerin time ne stubell dhe kudo qe gjinden, jashta Stubelles, por ma se shumti e pershendes MARJAN NIKOLLA. Jam shum e knaqur qe e kalova pushimin tim veror ne stubllen tone te bukur, dhe me vjen shum mir qe jam takuar me shoqe dhe shok, pra deshiroj qe te vi prap ne Stubell dhe ta kaloj prap nji pushim siq e kalova tash kur kesh atje, dhe deshiroj qe te knaqem sikur jam knaqur sivjet. Pra ju pershendes te gjithve kush e lexon kit, dhe gjith shoqerin time ne stubell. Tung nga Beta deshiroj qe te shifna me ju shok dhe shoqe sa ma pare. Keni pershendetje te ngrohta nga shoqja e juaj Beta U*S*A.
Bernadeta "Beta" Nikola <Betanikola@hotmail.com>
Michigan, USA United States of Albania - Sunday, September 22, 2002 at 00:31:24 (CEST)
Sė pari dua tė pėrshendes ty, i cili e ke krijua kėtė faqe,,, met vertet mė ka lėrė pėrshtypje... Dhe pastaj i pėrshendes shqiptart kudo qė janė... tung tung nga unė dhe shqiptar veq vazhdoni dhe punoni pėr njė kosovė mė tė mirė, nė qdo menyrė...!!!/ Suzi
Suzana <suzi__a@hotmail.com>
varberg, Suedi (per fatkeq) - Wednesday, September 18, 2002 at 18:34:01 (CEST)
Se pari ju pershendes juve per kete faqe te bukur dhe me kete pershendetje i bashkangjitem edhe te gjithe studenteve qe studiojn jashte Kosoves. Ne veqanti pershendes shoket dhe shoqe e mia Vlorimin, Fatimen , Admirin, Manuelen etj. Shpresoj te ju shkruaj perseri Tung nga Fatoni
Faton <fkstudenti@yahoo.com>
Prizren, Kosova - Monday, September 16, 2002 at 14:06:59 (CEST)
Mirdita Ju shkruaj nga Evropa dua me shkruajtur se pytje e par-Pershendes gjith SHiptaret., Pytja e dyt pres te me shkruajn Vajzat dhe Djemt shiptare/SHiptar se ku jan dhe si jan bashk pres te me shkruaj ndonji leter E-Mail veleshtar080171@hotmail.com. Pershendetje.
ADI <veleshtar080171@hotmail.com>
Paris, USA United States of Albania - Friday, September 06, 2002 at 16:23:49 (CEST)
Te nderuar Vllezerit Ramaj, ne fillim ju pershendes ju dhe te gjithe vizitoret e kesaj faqje gjithashtu miqet dhe dashamiresit e fshatit tone Stublles, pershendetje te perzemerta nga kryeqyteti Prishtina. Ambrozi.
Ambroz Demaj <ambrozdemaj@hotmail.com>
Prishtina-Zagreb, USA United States of Albania - Friday, September 06, 2002 at 14:26:21 (CEST)
Tung Stubllan Ju pershendet Davidi dhe Fishi nga Lecco e Italis. Perrshendetim te gjith ata qe na njohin, mbar mergimtaret dhe te gjith ata qe gjenden ne Kosove. Ciao Tung
Davidi & Fishi <david.stublla@liero.it>
Lecco, USA United States of Albania - Thursday, September 05, 2002 at 14:58:59 (CEST)
i pershendes te gjith stubllanet qe kan qen ne stubell edhe vetem desha te ju tregoj se moti asht diqka fantaspik tung te gjithve nga vitia.
leo <leo_ballabani@hotmail.com>
stubella e eperme, USA United States of Albania - Saturday, August 24, 2002 at 13:53:35 (CEST)

Gabriela <Jolimont_chicken@hotmail.com>
Freiburg, USA United States of Albania - Friday, August 23, 2002 at 20:02:50 (CEST)

Gabriela
USA United States of Albania - Friday, August 23, 2002 at 19:59:35 (CEST)
Hallo!!!!!!!Ich bin in echt die Kollegin von Flora.Ich habe nur einen Witz ich weiss, dass es ein sehr cooes Dorf ist!!!!!Sie hat mir viel von Stublla erzählt. Ich möchte Stublla gerne besuchen!!!!!Ich werde auch bald Stublla besuchen und freu mich schon auf die netten Menschen...lol!!!!!Sondern auf die Jungs!!!
Gabriela <Jolimont_chicken@hotmail.com>
Freiburg, Schweiz - Friday, August 23, 2002 at 19:57:51 (CEST)
Flora hat mir viel von Stublla erzählt!!Das ist voll ein cooles Land
Gabrielle
Freiburg, Schweiz - Friday, August 23, 2002 at 19:50:37 (CEST)
Ich bin der Freund von Flora Gjergji.Sie ist einfach voll geil
Gabrielle
Freiburg, USA - Friday, August 23, 2002 at 19:48:23 (CEST)
Nese deshironi te dini me shume per Biblen apo te keni ndonje liber krishter ne shtepine e juaj ju lutem mund te konktatoni ne adresen tushi27@yahoo.com
tushi <tushi27@yahoo.com>
Prishtine, USA United States of Albania - Tuesday, August 20, 2002 at 21:07:46 (CEST)
Ju pershendes te gjitheve dhe uroj sukses ne jeten e juaj ne studime ne pune dhe shendet te mire. ne te gjitha mendoni ne Zotin sepse Ai eshte krijuesi i juaj dhe ju don Zoti ju bekoft te gjitheve. nese doni mund te me shkruani tushi27@yahoo.com
tushi <tushi27@yahoo.com>
Prishtine, USA United States of Albania - Tuesday, August 20, 2002 at 21:06:11 (CEST)
Ju pershendes dhe ju uroj Festen e ZOJES CERNAGORE Ket ju deshiron Gjigji nga Binqa. Adresa e ime nuk eshte si ne shkrimin e par por kjo tjetra www.liidj@hotmail.com
Luigj Ahmeti <www.liidj@hotmail.com>
München, Deutschland - Wednesday, August 14, 2002 at 13:00:51 (CEST)
JU DINI EDHE JETA TE SPETONI

Jam shum krenar qe linda ne STUBELL,edhe pse kur i kisha vetem 4 Pranvera,Familja e ime u shperngul nga Stubella
ne Binqne Vitin 1963,un e ndiej vehten ende Stubellan.
Jam shum i lumtur qe me ne fund ti falenderohem Popullit tim per te miren te cilen ma ban.
Me 20 Janar te Vitit 1996 ne ora 3 te mengjesit,ne Diten e Shen Sebastianit (Shmasijanit),ne dor e poshter,
e flliqur e shkaut,sulmoi Motren time dhe femijet e saj,un shkova qe ti ndihmoj por me priti dora e flliqur dhe me plagoi.
E ter Stubella,Binqa dhe Kabashi ishin te Shtepija e ime ku ngushllonin,Familjen time,shumica prej tyre ishin edhe ne Spital
ne Prishtin,ku 17 prej tyre e dhan Gjakun e vet per tma shpetuar jeten,ju falenderit Vellezer. Ndihmat te cilat vinin prej
jush per te cilat kisha nevoj sepse qdo dit ne Spital me koshtonte me teper se 1000 DM,plus Mjekut dhe personalit mjeksor,
ma shpetuan jeten.
Ju falenderoj perzemersisht,ju falenderit Motra e Vellezer dhe dhasht i madhi Zot e jav kthefsha ne te mira.
REDAKSIES,ju bekoft Zoti e jav prift te maren,najkeni zbardh fytyren sikur se ODAVE tona Sar Ballabani,Fazli Ahmeti,
e shum te tjer Odali te Stublles qe ia ngriten zerin Stubllesson,me pajtimin e Gjaqeve dhe ngatrresavean e mban Kosoves
Dhe me ne fund, deshiroj ti pershendes Metovytet e mi kudo qe gjinden.
Edhe nje her ju falenderit perzemersisht
LUIGJ AHMETI (GJIGJI) NGA BINQA

Luigj Ahmeti <www.liidj.de.com>
München, Deutschland - Friday, August 09, 2002 at 12:35:44 (CEST)
Pėrshėndes Shpenadijen me popull tė vet
ELI
USA United States of Albania - Tuesday, August 06, 2002 at 15:02:31 (CEST)
Ju Pėrshėndes juve nga Stublla. Posaqėrisht pėrshėndes edhe shokėt dhe shoqet nga Prizreni. Pėrshėndes: Aleksandrin,Shtjefnin,Antonin,Arlinden,Ardianen,Arianitin,Pashkun etj. etj. etj.
Manuel <manaj@sms.at>
Salzburg, Austri - Tuesday, August 06, 2002 at 15:00:15 (CEST)
Urime martesėn Mikes&Linės shėndet jet tė gjatė dhe tė lumtur nga Shpendi,Graz Por edhe tjerėve njė pushimė tė kėndshėm dhe harmonik.
Shpendi ,Graz <www.shpendi30>
graz, USA United States of Albania - Sunday, July 28, 2002 at 22:50:06 (CEST)

JU UROJME VELLAUT PETRITIT ME LULJANEN
LINDJEN E FEMIJES SE PARE,
VAJZES VERONIKA !!!

I deshirojme bekim te Zotit, shendet e te gjitha
te mirat ne jete Veronikes por edhe prinderve te saj!

URIME URIME URIME URIME URIME URIME URIME URIME URIME URIME

Burbuqja & Vilsoni me femij

Vilson Ramaj <vilson@ramaj.de>
Kobern, Allemanija - Tuesday, July 23, 2002 at 10:34:31 (CEST)


DUKE ju prshendeturnga sh.b.a per pun te mrekullushme qe beni per ti njoftuar bashk addhetaret tuj te cilet me endje dhe dashuri te madhe ndexhojn te arriturat ,kultur,sport,histori,muzik,rindertim,etj. Pra pritni pershendetjet e bashkaddhetarve nga. SH.B.A.,Vllazrve Ramaj,nga stublla e eprme.
Naser Emerllahu stublla ult <Emerllahu3>
Omaha, USA United States of Albania - Saturday, July 20, 2002 at 22:04:49 (CEST)
Pershendetje te gjithve.. Ju uroi pushime te mrekullushme verore.......
Goni <gllo22@yahoo.it>
Luzern, Zvicerr - Saturday, July 20, 2002 at 12:23:23 (CEST)
hallo ju pershendes te gjithve dhe ju uroj nji pushim te kėndeshem ne stubell dhe atyre qe shkoj dikun tjeter tung Dj Albasound
Nue RamajDj <dj_albasound@hotmail.com>
Turgau CH, USA United States of Albania - Friday, July 12, 2002 at 22:42:43 (CEST)
hallo ju pershendes te gjithve dhe ju uroj nji oushim te kėndeshem ne stubell dhe atyre qe shkoj dikun tjeter tung Dj Albasound
Nue RamajDj <Dj_albasound@hotmail.com>
Turgau CH, USA United States of Albania - Friday, July 12, 2002 at 22:41:28 (CEST)
ju lus qe te regjistroheni ne forum stublla.de tung ju pershendes te gjithve
faca <faca@mamamia.com>
milano, USA United States of Albania - Friday, July 05, 2002 at 18:56:46 (CEST)
i uroj brasilit kupen botrore nashta tash kater vjet ne gjermani lujn kosovaret e tan und dan heisst kosova kosova
leo/agu <viva@brasil>
USA United States of Albania - Sunday, June 30, 2002 at 15:22:59 (CEST)

fatmiri <fatmirlluka@hotmail.com>
USA United States of Albania - Thursday, June 27, 2002 at 15:28:24 (CEST)
Keut ne Itali gjendem me disa shoke me te cilet jame ne ketefunde-jave ne nje vizite. Tani gjendem ne Rome e qe nga ky Qytet (Muze) antik kisha me ju pershendete dhe deshiruar qdo te mire. tung /jaka
krista, jaka <joakimi2000@yahoo.de>
ROME, ITALI - Friday, June 21, 2002 at 17:42:33 (CEST)
Kuku, ngadale more se asgje nuk thashe! Nuk Ju njoh fare Juve se cka beni, cka jeni, vetem se kam degjuar qe jeni "verlobt", pastaj me erdhi interesant qe kinse po studjoni Theologie, per kete ishte ky koment. Nuk kishte asgje kunder Juve. Une mendova se ai Herr Jäger po perqeshet me Juve. Vertete nuk prita se do te shkruani nje "Aufsatz" rreth kesaj. Megjithate, mbeteni te pershendetur dhe Ju deshiroj jete te lumtur dhe bashkim sa me te shpejte. eklips 99
eklips
USA United States of Albania - Thursday, June 20, 2002 at 09:44:47 (CEST)
.... i nderuari Anonim-Eklips, Thomas Jäger weiß schon längst, dass ich verlobt bin! Perse ju kete Text ndryshe e kuptoni eshte problemi i juaj!?! Menyra e juaj e paraqitjes po me dukete se eshte nje menyre debile e cila e luan rolin e nje denoncianti, lidhur me kete pra. Duke i shiquar punet e te tjereve, do te mbeteni mbrapa me te juajat/ po te premtoje se po. Paraqitja e juaj ne kete raste nuk qone per mua asesi peshe. Nese te interesone mbi rrjedhat e mia jetesore te tregoje, qe nga A-ja e deri te .........., mirpo nuk po kame interesse te involvohem ne kete polimike. Ne kete raste duhete te kuptoshe se une, nuk dua dikujt te ia imponoj ai qka te shkruaj aty, munde te i udhezoje te shkruan nese ai kete e done. Une atije i kame treguar se FOTOT te cilat ne kete Link gjenden, jane ORIGJINALE, pore nuk munde ta kufizoje shprehjen e tije, bile as qe dua, edhe perse shuim shkresa te tilla ndoshta nuk i permbajne vlerat si dhe normat tona. Bile Texti te cilin ai e ka shkruar eshte vetem nje pjese, ndersa pjesa tjeter eshte shkruar nga une. Pjesa e Textit te tije eshte kjo ” Viele Grüße aus Frankfurt/Main wünscht Euch Thomas. Ich bin hier mit einem Eurer Dorfbewohner befreundet - Jaka Krista. Wir besuchen immer zusammen die Partys in Frankfurt und haben viel Spaß!“. Ky pra eshte Texti te cilin ai e ka shkruar! Ndersa textin te cilin une ketu e kame shkruar eshe „ Ich grüsse euch auch und wünsche alle(s) (nje „s“ mungone ne kete fjale) GUTE. Der Freund mit dem ich die Seite besucht habe, ist ein Theologiestudent und Priesteramtskandidat/ Jaka“. Tani ky eshte Texti im. Te cilin Text ju falsch e keni kuptuar! Ah, sdu ta qaje koken me teper me keso njerez primitiv. Tung- Bis später/Eklips
jaka krista <joak@gmx.net >
Frankfurt am Main , Deutschland - Tuesday, June 18, 2002 at 17:49:26 (CEST)
Hung ter di wan=Ich sag nur eins:"Nue Ramaj aus Freiburg ist der Beste." Stublla ihr seid spitze.Nue hat viel mir viel über Stublla erzählt,ich sag da nur eins,wenn nur die Hälfte wahr ist,dann muss es wunderschön sein.Viele Grüsse LEE JUNG
Lee Jung <larki_nr_10@hotmail.com>
Hong Kong, China/Asien/World - Monday, June 17, 2002 at 22:10:25 (CEST)
ju pershendes te gjithve dhe ju deshiroj gjdo te mir ne jet pershendes posaqerisht kristian ramaj nga stublla dejkoc
leo ballabani <leo_ba@msn.com>
weinfelden city, USA United States of Albania - Friday, June 14, 2002 at 20:40:55 (CEST)
Guten Tag Herr Jäger! Soviel ich weiss, Jaka Krista ist bereits verlobt. Es kann unmöglich sein, dass er zugleich Priesterkanditat ist. Es kann aber sein, dass er sich doch anders überlegt hat, ich weiss es nicht. Alles Gute
eklips
Ulm, USA United States of Albania - Thursday, June 13, 2002 at 13:01:49 (CEST)
ju pershendes kudo qe jeni
bekim ballabani
wängi, USA United States of Albania - Sunday, June 09, 2002 at 19:49:40 (CEST)
Viele Grüße aus Frankfurt/Main wünscht Euch Thomas. Ich bin hier mit einem Eurer Dorfbewohner befreundet - Jaka Krista. Wir besuchen immer zusammen die Partys in Frankfurt und haben viel Spaß! Ich grüsse euch auch und wünsche alle GUTE. Der Freund mit dem ich die Seite besucht habe, ist ein Theologiestudent und Priesteramtskandidat/ Jaka.
Thomas Jäger
Frankfurt, Gjermani - Sunday, June 09, 2002 at 17:47:21 (CEST)

Nikolle Gjoni
USA United States of Albania - Monday, June 03, 2002 at 13:03:59 (CEST)
Te gjith besimtarve katolik ne mbar boten ju uroi gjith te mirat tung...
Agron Koci <agronkoci@hotmail.com>
Lugano, Svizzera - Sunday, June 02, 2002 at 14:51:46 (CEST)
Ju pershendes perzemersisht juve Stubllanve dhe te gjithe atyre qe gjinden ne Boten e jashtme,dhe ju deshiroj pun te mbar dhe vetem vazhdoni keshtu.
Shpend Uka <www.shpendi>
Zvicer, USA United States of Albania - Friday, May 31, 2002 at 22:13:49 (CEST)
e pershendes shpend uken dhe te gjith stubllant
leo <nuk kam>
USA United States of Albania - Friday, May 31, 2002 at 22:09:51 (CEST)

Shpend Uka
USA United States of Albania - Friday, May 31, 2002 at 22:00:55 (CEST)
oju stubllan nashta nuk me njifni por une jam ardiani qe e kam fituar turnirin ne basket ne zvicerr i pershendes te gjith dekqat qe i kam muajt tung te gjithve posaqerisht zotrin Engjel Ballabani nga stublla
der beste /ma i miri <ardi.ballabani@bluemail.ch>
weinfelden schweiz, USA United States of Albania - Tuesday, May 28, 2002 at 22:28:34 (CEST)
pershendes davidin edhe nikollen nga lecco hey faco mos u halitni
leo <leo.ballabani@bluemail.ch>
weinfelden schweiz, USA United States of avganistan - Tuesday, May 28, 2002 at 22:21:05 (CEST)
Pėrshėndetje dhe fat tė marė pėr tė gjithė o bashkatdhetarė shumė shėndet dhe punė tė mbarė me punėn e listės jemi tė gjithė krenar, me gėzime nga Shpendi.
Shpend Uka <www.shpendi30@hotmail.com>
Graz, USA United States of Albania - Tuesday, May 28, 2002 at 20:32:52 (CEST)
Pėrshėndesin tė gjith bashkėfshatarėt tanė kudo qė janė! duke ju dėshiruar ēdo tė mirė! Pėrshėndesim edhe mbarė shoqėrin tonė nga Stublla, Italia, Gjermania, Zvicrra, Austria dhe kudo qė janė! TUNG HU HU HU HU
Nikollė Zefi & David Ballabani <david.stublla@libero.it>
Lecco, USA United States of Albania - Tuesday, May 28, 2002 at 15:58:33 (CEST)
o ju stubllan po si jeni a po kaloni mir ju deshiroj te gjithve lumturi ne jet tung leo
leonard ballabani <leo.ballabani@bluemail.ch>
weinfelden.thurgau, USA United States of Albania - Monday, May 27, 2002 at 21:33:06 (CEST)
ju pershendes perzemersisht te gjith stubllasve tung nga zvicrra
igzidor ballabani <igzidori@bluemail.ch>
weinfelden schweiz, USA United States of Albania - Monday, May 27, 2002 at 21:29:16 (CEST)
ju pershendes te gjithve
leonard ballabani <leo.ballabani@bluemail.ch>
weinfelden.thurgau, USA United States of Albania - Monday, May 27, 2002 at 21:25:12 (CEST)
Tungjatjeta te gjitheve , pershendetje te perzemerte vellezer stubllan nga lushi
lushi007 <lushi_d@hotmail.com>
gjakove, USA United States of Albania - Tuesday, May 21, 2002 at 20:52:53 (CEST)
JU PERSHENDES TE GJITHVE: DHE JU UROJ QDO TE MIR NE JET, FAT, LUMTURI, GEZIME, SUKSESE. GOD BLESS S*T*U*B*LL*A I MISS YOU ALL WE WILL SEE YOU SOOOOON IN STUBLLA I REALY LIKED AND I STILL DO LIKE THIR WEBSITE. THIS IS WHERE WE CAN BE, AND SHARE OUR TIME TOGETHER, THIS IS A VERY GOOD IDEA WHO THOUGHT TO CREATE THIS WEBSITE, PLP JUST KEEP GOING DON'T NEVER STOP BECAUSE YOU ARE DOING ONE THING THAT EVERYBODY ENJOY. IN THE END OF THIS GUESTBOOK WHAT I WROTE, I JUST WANT TO SAY HI TO ALL OF YOU, SPECIALY FOR THEM WHO KNOWS ME WELL. GOOD BYE WE WILL SEE YOU SOON, I CAN'T WAIT TO COME AND SEE STUBLLA ONECE AGAIN. I MISS YOU STUBLLA SO SO SO MUCH, YOU ARE ONE THING THAT I CAN'T NEVER EVER TAKE YOU OUT OF MY HEART. I ALWAYS WILL KEEP YOU IN MY HEART. LOVE YAAAA. BYE ONCE AGAIN (<<**GOD BLESS STUBLLA**>>) From: Bernadeta or Beta Nikola. U*S*A----STUBLLA Goooooooood Night everyone
Nikola Bernadeta(beta) <betanikola@hotmail.com>
Michigan, Detroit, USA United States of Albania - Sunday, May 19, 2002 at 00:48:03 (CEST)
Hello Stublla! I pershendes te gjith nga zemra,por ata qe i njofin dhe qe me njof pak ma shum :-).Ishalla shifemi ma frik ne Stubell ka fundi i korrigut kysmet. Kalofshi mir,dhe zoja ne muj te saj ju rujt. O valla shum jam permallu per Stubellen,dhe ishalla muj me ardh ne korrig ne Stubell,bili me pa niher ma sy veq pak. Bye kalofshi te gjith shum mir! Flora Ch
Flora
Zvicerr - Saturday, May 04, 2002 at 22:05:11 (CEST)
Pershendes te gjithe Stubllanet kudo qe gjinden, ane e mbare botes. Ju pershendet Polici i pare nga Stublla ne Kosoven e Lire. Isak Dema>
Isak Dema <isakpolice@yahoo.de>
Stubell Viti, USA United States of Albania - Thursday, May 02, 2002 at 19:06:23 (CEST)
Pėrshėndetje, nder dhe respekt pėr tė gjithė bashkėvendasit e mi dhe pėr tė gjithė shqiptarėt - anembanė botės! Pėrshėndetje dhe komplimente pėr Vilsonin e Noun qė e kanė bėrė kėtė faqe interneti kaq tė bukur dhe tė vlefshme! Pasurojeni faqen me shkrime dhe argumente tė reja nga historiku i bollshėm dhe i shenjtė i Stubllės, pėr ēka mund tė ju ndihmoj me dėrgimin e materialeve. Hapni ndoj faqe nga krijimtaria letrare e autorėve stubllasė dhe tė autorėve tė tjerė qė duan tė kenė pjesė tė krijimtarisė sė tyre nė faqet e Stubllės. Pse tė mos futen nė kėtė faqe shkrimet shumė tė vlefshme tė Znj. Vitore Stefa-Leka mbi Stubllėn Tonė?! Me nderime e me respekt pėr tė gjithė - Engjėlli
Engjėll Koliqi <albeuropa@iol.it>
Romė, USA United States of Albania - Thursday, May 02, 2002 at 13:03:06 (CEST)
Hi te gjith un tasht momentalisht gjindem ne shkoll ne oren e shtat jam por mora pak koh me ju pershendet. Ju pershendes te gjithve, ok bye evryone shihmi ne stubell met 16 Qershor, JOENIKOLLAUSA
Joe <SweetStubllanJoe@hotmail.com>
USA Michigan, USA United States of Albania - Tuesday, April 30, 2002 at 19:26:03 (CEST)
Ju pėrshėndes dhe ju urojė suksese nė tė gjitha sferat e jetės gjithėve antarėve tė listės ,me gėzime nga Shpendi Graz.
Shpendi <shpendi30>
Graz, USA United States of Albania - Monday, April 29, 2002 at 13:54:01 (CEST)
Pershendes te gjith Stubllant dhe ju deshiroj qdo te mir ne jet,posaqerisht ata qe gjinden ne boten e jashtme. Antoni Polic
Anton Antoni <kpsanton@yahoo.com>
Viti fsh. Kabash, USA United States of Albania - Saturday, April 27, 2002 at 02:10:40 (CEST)
Pershendes te gjith Stubllant Posaqerisht ata qe gjinden ne boten e jashtme ju deshirojqe sa me par te kthehn ne vendlindje.
Anton Antoni <kpsanton@yahoo.com>
Viti Kabash, USA United States of Albania - Saturday, April 27, 2002 at 01:58:38 (CEST)
pershendetjee
a.gj.
USA United States of Albania - Tuesday, April 23, 2002 at 15:53:28 (CEST)
pershendetjeee
a.gj.
Prishtina, USA United States of Albania - Tuesday, April 23, 2002 at 15:52:50 (CEST)
me kete tekst deshiroj ti pershendes te gjithe ata qe me njohin dhe ju deshiroj gjdo te mire, te fala Josipi
josip <jole-p@gmx.de>
Köln, USA United States of Albania - Sunday, April 21, 2002 at 19:12:41 (CEST)
i pershendes te gjithe shqiptaret e amerikes dhe e lus ndonjerin nga detroiti te lajmerohet ne kete numer ++ 38 97 06 35 35 8 falemnderit qe me pare
enver gashi <envergashi@hotmail.com>
shkup maqedoni, USA United States of Albania - Sunday, April 21, 2002 at 17:48:46 (CEST)
Pershendetje per te gjithe nga Dionisi-Prishtinė
Dionis UKAJ <stublla2002@hotmail.com>
Prishtine, USA United States of Albania - Tuesday, April 16, 2002 at 22:24:14 (CEST)
Ju pershendes te githvee kalofshit mire. Tung nga Arbeni
Arben Demaj <demajarben@hotmail.com>
USA United States of Albania - Thursday, April 11, 2002 at 13:18:37 (CEST)
Pershendes te gjithe vizitoret nga Stublla Antoni(Polic)
Anton Antoni <kpsanton@yahoo.com>
Viti-kabash, USA United States of Albania - Sunday, April 07, 2002 at 04:53:45 (CEST)
Polici Anton Antoni Pershendet te gjith Vizitoret nga Stublla
Anton Antoni <kpsanton@yahoo.com>
Viti -Kabash, USA United States of Albania - Sunday, April 07, 2002 at 04:40:49 (CEST)
Ju pershėndes tė gjidhve,dhe ju uroj pun te mbar.
fatmiri <fatmirlluka@hotmail.com>
viti, USA United States of Albania - Saturday, April 06, 2002 at 21:09:09 (CEST)
Pershendetje Stublla Me te vertete me ka pelqyer puna e juaj ,edhe une kam qene disa here ne Stubell te Eperme dhe eshte nje vend me nje pamje te bukur dhe me njerez te mire. Kam shume foto nga ky vend dhe se shpejti do ti dergoj per ju qe te tjert te munde te shohin disa foto originale qe i kam bere une ne Stubell. Te fala Nderimi nga Ferizaj
Nderim <nderim@myself.com>
Ferizaj/Kosovė, USA United States of Albania :) :) - Thursday, April 04, 2002 at 08:37:35 (CEST)
hy,Ju pershendes te gjithve,por mase shumti ata qe me njofin!! Ishalla ju plotsohen te gjithat deshirat qe i keni ju. Mir u pafshim ne Stubell,tubg Flora ch!!
Flora
Ch - Wednesday, April 03, 2002 at 23:29:10 (CEST)
HALLO JU UROJ FESTEN E PASHK?VE TE GJITHVE QE ME LEJONI DHE ATYRE QE ME NJOHIN DHE PERSHENDETJE T? GJITHVE N? LISTEN E STUBLLES QAOOOOOO QAOOOOOOO NOVI
nue ramaj <nuea2@hotmail.com>
bŸrglen TG CH, USA United States of Albania jam kosovar - Wednesday, April 03, 2002 at 22:35:58 (CEST)
Pershendetje nga Dionis UKAJ-Prishtine.Urime festa e Pashkeve te gjitheve.Qao qao
Dionis UKAJ <liberali60@hotmail.com>
Prishtina, USA United States of Albania - Wednesday, April 03, 2002 at 19:27:44 (CEST)
Mirdita te gjithve atyre qe me njohin ju uroj festen epashkve faleminderit pėr rrespekt...Diten e mir te gjithėve
mark
SUEDI - Monday, April 01, 2002 at 19:05:33 (CEST)
Ju pershendes te gjih ata qe dojn te kontaktoin me mua, byeee Nuvi
NUE PASHKU <wwwK.Pashki.9>
USA United States of Albania - Monday, April 01, 2002 at 05:24:38 (CEST)
Hello un jam Novi nga USA, vetem deshta t'ju pershendes te gjtihve. Posaqerisht Limin, Vilin, etj. Niashtu i pershendes disa shoqe nga Stublla. Nese doni te kontaktoni me mua, dhe te me njifni ma mir, mundeni me kontaktu ne ket #: 1586-5606902, po normalisht dihet se si silet hymja ok. Me kaq e perfondi dhe mir u pafshim ne BBC Prishtina, dhe ne Zurich Ch. BYEEEEEEEEE NUE PASHKU DETROIT.
Nue Pashki
Detroit, USA United States of Albania - Monday, April 01, 2002 at 04:58:02 (CEST)

Urime Pashket te gjith besimtarve te famullise Stublles ane e mbare botes


ku do qe gjinden! Poashtu urime festen edhe gjith vizitorve te faqes Stublla.de ,
Ju deshiroje te gjithve nje feste me bekim dhe hiri te zotit plot paqe dhe hare!

I juaji
Vilson Ramaj

Vilson <webmaster@stublla.de>
Kobern, Gjermani - Saturday, March 30, 2002 at 23:22:08 (CET)
JU UROJE FESTEN E MADHE TE PASHKEVE TE GJITHEVE BESIMTAREVE KATOLIK ,DHE JU PERSHENDES TE GJITHE,SIDOMOS STUDENTAT NE PRISHTINE,VECENARISHT DIONISIN DHE KACIN.NGA NUKI,ZVICERR.
nuki
zvicerr, USA United States of Albania - Saturday, March 30, 2002 at 21:02:36 (CET)
Ju pershendes te gjidhve dhe ju uroj festen te gjith besimtarve,dhe pershendetje pur gjith shoqnin ne kosov dhe ne dijaspor te fala nga Lina tung tung.
Lina Simani
Zvicerr, Zvicerr - Saturday, March 30, 2002 at 17:16:02 (CET)
Per shume mote Pashket don Noshi nga Prishtina
Don Nosh Gjolaj <gjolaj@hotmail.com>
prishtina, USA United States of Albania - Saturday, March 30, 2002 at 16:16:00 (CET)
Ju pėrshėndes tė gjithėve kudo qė jeni brenda dhe jashtė vendlindjės, desha tė ju urojė festėn e madhe tė PASHKEVE(RINGJALLJES)dhe tė ju dėshirojė fat nė jetėn e juaj kudo qė gjindeni dhe kudo qė veproni,me gėzima nga Shpendi.
Shpend U K A <shpendi30@hotmail.com>
Graz, Austri - Saturday, March 30, 2002 at 15:50:22 (CET)
Hy Stublla!!Veq deshta i pershendes te gjith qe me njofin,edhe tu uroj pashket!! Flora Ch
Flora <//>
Ch - Saturday, March 30, 2002 at 00:18:05 (CET)
Hello everyone ju pershendet Tina from USA, dhe ju uroj pashket te gjithe Stubllasve kudo qe gjinden. from;Tinaaa seeeeeeeee youuuuuuu soonnnnnnnnn.
Kristina Nikolla <tinafromstublla@hotmail.com>
Detroit-Michigan, USA United States of Albania - Friday, March 29, 2002 at 05:58:25 (CET)
Hy,ju pershendes te gjith qe me njofin,por edhe ata qe nuk me njofin i pershendes.E pershendes Joe mas se shumti!!Mir u pafshim ne Stubell. By,Flora.!!
Flora
Ch - Wednesday, March 27, 2002 at 02:20:03 (CET)
Halo ju pershendes Te Gjithve qe Me lejoni Teju Pershndes . Purndryshe Veq at qe deshiron Ta pershendes Dhe ju oroj Nje Dit (nat ) te mir Dhe Mirkuptim Dhe ju uroj Pashket qe po Afrohen Dhe e pershendes poasqerisht mas se Shumti {Pallma Made in dejkocin}se aj esht era e Freskimi I jetes ime se Qe kurr Nuk E Harroj Kohen Time Qe jetoja Ateher ne Dejkoc. Pra Pershndetje :Dejkoci......PallmaMade in Dejkoc...
Nue Ramaj {Dj@nuea2} <nuea2@hotmail.com>
( Pallma Made in Dejkoc ) - Tuesday, March 26, 2002 at 23:09:20 (CET)
Nga Zemra i Pershendes te gjith Stubllaset,ku do qe jan!Po ashtu i Pershendes edhe te gjith ata Vizitor,qe hyjn ne ket Faqe!!! Pér shumot edhe Pashket,dhe Pushim te kéndshem,te gjith atyre qe shkojn né Stubell...Ju deshiron Joza.
Jozé Kengji <josekengji@hotmail.com>
Stublla/Bern,CH., Kosovar/Né Zvicerr. - Tuesday, March 26, 2002 at 03:58:53 (CET)
Hy,ju perschendes te gjithve,por mas se shumti ata qe me njofim,ata ne Usa,ose ch!!Edhe ata qe jan mundu ta krijont ket faqa,ju falemderoj shum,se shum esht e buker.I peshendes shoqet,dhe shoket e mi:Lizabeten,Bet...edhe Joe!! Bye mir u pafshim mas se shpejte ne Stubllen ton flora ch!!
Flora
Ch - Tuesday, March 26, 2002 at 00:21:15 (CET)
Hello te gjithve, deshta ti pershendes ata Stubllan qe u munduan ta krijoin ket zbukurim, ju lumt se pun te mrekullushme keni ba, po ishalla stublla vetem perparon keshtu. I pershendes te gjith stubllant, por ma shum shokt te ngusht qe i kam ne stubell: Marjan Nikolla dhe Agron Nikolla etj. Dhe i peshendes ata qe me njofin mua, edhe e pershendes Floren nga ch. Mir u pafshim stubell nete ardhmen. GOD BLESS STUBLLA ROR EVER. Jozef Nikolla USA Michigan.
Jozef Nikolla <Joenikola@hotmail.com>
USA Michigan, USA United States of Albania - Monday, March 25, 2002 at 21:11:47 (CET)
Vizitova kete faqe dhe desha te ju pershendes te gjithve ... porosia ime eshte qe te lirohen sa me pare te burgosurit ne zvicerr
emanuell ukaj <ukajemanuel@hotmail.com>
Viti, Albania - Sunday, March 24, 2002 at 19:35:28 (CET)

emanuell ukaj
USA United States of Albania - Sunday, March 24, 2002 at 19:32:55 (CET)
E vizitova ket faqe edhe ish e mire, ju pershendes krejtve, Mani
Manuell F Ramaj
Buerglen, CH - Sunday, March 24, 2002 at 18:26:29 (CET)
Tung ju pershendes te gjidhve
fatmiri <fatmirlluka@hotmail.com>
USA United States of Albania - Saturday, March 23, 2002 at 21:19:38 (CET)
Hy Stublla!! Ju pershendes te gjith qe me njofin!! Mir u pafshim ne Stubell Floa Gj.
Flora </>
Schwei/Switzerland - Saturday, March 23, 2002 at 21:18:44 (CET)
VENDLINDJA IME Vendlindja ime sa shum qe te dua kurr prej zemres s'mundem met largua. Ne gjum te endrroj me duket se te ti un jeten po e vazhdoi. Ah me mbyti malli per ty, gjithmon me del parasysh. Vendlindja ime sa shum qe te dua por larg teje un jam largua. Athua a dot vi ajo dit ku ne at vend o me shetit Ku ban djelli ma shum drit Nan e Bab o ku jan rrit. A thua Stubell dote shoh edhe njeher, ta preki dheun per se mbrami her. Me ket Poezi deshta ta shpreh Merzin dhe Dashurin qe kam per ty STUBELL. Jozef Nikolla (Joe) nga USA Michigan
JOE NIKOLLA <Jenikola@hotmail.com>
USA Michigan, USA United States of Albania - Saturday, March 23, 2002 at 06:40:55 (CET)
Hej Stublla!! Ni pershendetje ne Usa Chicago!!
Flora
Switzerland - Thursday, March 21, 2002 at 18:48:53 (CET)
Hey Stublla!! Me vjen shum mir qe Vilsoni edhe trejt jam mundu te bajn kit Hompage. Edhe shpesh her dot ta vizitoj, se shum me pelqen. I pershendes krejt Stubllant edhe Stubllajkat ku do qe te jen,por maseshumti ata qi me njofin!! Mir u pafshim ne Stubell Flora Gjergji!!
Flora
Freiburg, Schweiz - Thursday, March 21, 2002 at 18:45:20 (CET)
tung juve ku jeni bre burra,e jeni najkun.suksese te gjitheve pa perjashtime as dallime racore,fetare,kulture,ideologjie. tung nga une nue ukaj
nueu ukaj <nueu2000>
prishtine, USA United States of Albania - Thursday, March 21, 2002 at 15:23:38 (CET)
pershendetje te gjitheve eshte hera pare qe shkruaj ne kete liber te vizitoreve.Ju qe shkruani ketu,jeni okej,ndersa ata qe nuk kane shkr\uar deri me tani, i pershendes dhe ju them te shkruajne ketu gjera me interes per te gjithe. Kam nje porosi per te gjithe;kush done ta di ku eshte njeriu me njeqind koka,le te shkruaj ne nukmrin e telefonit 044.003.980 dhe aty munden te degjohen shume ide nga pesoni x per tere personin e tij prej qudie.Mos u quditni nese ai ju thot;une jam njeriu me i lumture ne bote sepse askush nuk eshte si une. Shpresoio se do te shkruaj edhe herave tjera shume cka tung nga Prishtina nue ukaj
nue ukaj <nueu2000>
prishtine, USA United States of Albania - Thursday, March 21, 2002 at 15:19:46 (CET)
Pershendetje Stubllas kjo pershendetje ju drejtohet nga Lina dhe Mika mir qofshi dhe mir mbetshi Nje pershendetje e veqante i drejtohet Robertit ne CH.
LINA DHE MIKA <lina_ukabluewind.ch>
Stublla--Kosova, USA United States of Albania - Saturday, March 16, 2002 at 18:44:44 (CET)
Ihre webseite ist sehr schön. Ich habe es mit Jaka Krista besucht. Er ist ganz BUBA BUBA und erzählt immer so schöne und interessante Geschichten von euch. Viel Erfolg an alles! Jean-Paul
Jeanpaul Hernandez <hernandez.j@gesuiti.it>
Frankfurt am Main , Deutschland - Saturday, March 16, 2002 at 14:33:47 (CET)
vetem desha t'iu pershendes dhe t'iu uroj per faqen e re,
ėshtė e mrekullushme.
Suksese per web master Vilin

Arben Demaj <demajarben@hotmail.com>
Prishtinė, USA United States of Albania - Friday, March 15, 2002 at 16:12:24 (CET)
hello evryone
joe nikolla <joenikolla@home.com>
mi, mi USA - Wednesday, March 13, 2002 at 05:01:36 (CET)
Ju pershendet Joe Nikolla nga USA.
joe nikolla <joenikolla@home.com>
USA Michigan, mi USA - Wednesday, March 13, 2002 at 04:59:22 (CET)
Pershendetje te perzemerta nga JOE, un jetoi ne Amerik ne Michigan. Besoi se shumica prej jush me njifni. Deshta ti pershendes keta stubllan qe u munduan ta zbukurojn nje zbukurim kaq te mrekullueshem, ju lumt. me vjen shum mir qe stublla did per did po perparon, jam shum i gezuar per ket gja. Ishalla vetem k'shtu na shkon gjithmon, me dituri, dhe trimni. Deshta ti pershendes te gjith stubllant, por posaqerisht: shokt e mi te ngusht: Marjan Nikolla dhe Agron Nikolla, edhe te tjeret. Dhe deshta ta pershendes Famullitarin ton te nderuar Zotni Don Rrok Gjon Lleshaj dhe Kapelanin ton qe ishte ne Stubell Zotni Don Krist Gjergji, dhe niashtu i pershendes Motrat e Nderit te cilat jan ne stubell. Stublla vendlindja ime e paharruara, gjithmon te kam ndermen, dhe nuk mundem te harroj kurr. Te dua shum, Ishalla te shof sa ma par. Beyyyyyyyy evrybady, i love u all. I hope i will see u soon. GOD BLESS STUBLLA FOR EVER.
Zhozef Nikola (JOE) <JOESTUBLLA@HOME>COM>
USA Michigan, USA United States of Albania - Wednesday, March 13, 2002 at 04:50:47 (CET)
Ich grüsse alle Leute,die diese Website schauen und sage nur eins,dass die Albaner noch gastfreundlicher sind als wir Chinesen.Ich habe in der Schweiz sehr viele Albaner während der Kriegszeit kennen gelernt und möchte von da aus noch meinen albanischen Freund Nue Tush Ramaj grüssen.Er hat mir fantastische Dinge über STUBLLA erzählt,leider werde ich ihn nie wieder sehen. GO ON STUBLLA
lee jung <larki_nr_10@hotmail.com>
Hong Kong, China - Tuesday, March 05, 2002 at 13:52:53 (CET)
Ju pershendes te gjithve kudo qe jeni, bashkatdheta te dashur, Zoti ju rujte dhe Zoti ju ndihmofte ne jeten e juaj. Tung, Ambrzi
Ambroz Demaj <ambrozdemaj@hotmail.com>
Zagreb-Croatia , USA United States of Albania - Tuesday, March 05, 2002 at 10:53:24 (CET)
HI JU PERSHENDET KRISTINA ME NJI PERSHENDETJE TE PERMALLUAR NGA ZEMRAAAA FROM TINA BYEEE
kRISTINA NIKOLLA <TINA@HOM.COM>
FLORIDA, USA United States of Albania - Monday, March 04, 2002 at 02:20:40 (CET)
Pershendetje te gjithe stubllasve e ne veqanti atyre qe e disajnuan kete faqe qe eshte shumee mire. Mendoi qe duhet te pasurohet me shume gjera kjo faqe.Kuptohet kete nuk mund t abej vetem Vilsoni por i duhet ndima e secili prej nesh andaj pasurone kete faqe. Juve Vilson ju lumte.Vazhdoni.Kishte me qene mire qe at rreguloni edhe chat-in n emenyre qe te komunikojme ndermjet veti.Tung
Kristian <kaci59@hotmail.com>
VITI, Kosvė - Sunday, March 03, 2002 at 19:00:28 (CET)
HELLO SE PARI I PERSHENDES TE GJITH ATA QE UMUNDUAN TA ZBUKUROJN KET ZBUKURIM KAQ TE MREKULLUSHEM.DHE I PERSHENDES TE GJITHE STUBLLASIT KUDO QE GJINDEN TUNG FROM TINAAAAAA
KRISTINA NIKOLLA <Tina@hom.com>
USA-NEW YORK, USA United States of Albania - Saturday, March 02, 2002 at 05:11:03 (CET)
Hello Pershendetje te ngrohta nga TINA and NICK
Kristina Nikolla <Tina@hom.com>
USA, USA United States of Albania - Saturday, March 02, 2002 at 03:40:40 (CET)
Hi ju pershendet Kristina-tina nga USA ,me nji pershendetje te ngrohet nga zemra ,gjitheashtu i pershendes te gjithe pjesmarrsit e kesaj faqe vetum vazhdoni suksese ne te ardhmenbye byeeeeeee from Tinaaaaaa
kristina Nikolla <Tina@hom.com>
Usa-Michigan, USA United States of Albania - Saturday, March 02, 2002 at 03:36:53 (CET)
Me vjene mire per perpunimin ose rregullimin e ketije linku edhe pse i bukur ishte. Eshte nje njohje shume me konkrete e identitetit time/tone, kure kame mundesine tia udhezoje nje evropiani apo amerikani kete link te bukur te vendelindjese sone. Ky link evidone te verrteten e fshatit ton. Ju pershendese te gjitheve/ jaka
krista, jaka <joakimi2000@yahoo.de>
Frankfurt am Main, Deutschland/Gjermani - Tuesday, February 26, 2002 at 17:31:52 (CET)
Ju pėrshėndes tė gjithėve, ku do qė gjindemi dhe kudo qė veprojmė(punojmė), ju dėshirojė shėndet,bashkėpunim dhe pėrparim tė gjithė Shqipėtarėve nė rruzullin tokėsorė.Me gėzime nga Shpendi,Graz.
Shpend U K A <shpendi30@hotmail.com>
GRAZ, USA United States of Albania - Sunday, February 24, 2002 at 15:57:51 (CET)
pershendetje tė gjithve...!
Anton Uka <anton.uka@libero.it>
Cremona, USA United States of Albania - Saturday, February 23, 2002 at 17:27:07 (CET)
Pershendetje nga Antoni qao.........!!!!!!!
Anton Uka <anton.uka@libero.it>
USA United States of Albania - Saturday, February 23, 2002 at 17:25:49 (CET)
sė pari i pėrshendes tė gjithė shqipėtarėt nė tėrė botėn... po sidomos mė sė shumti i pėrshendes NUE / VILSON RAMAJ tė cilėt kanė bė kėt faqe jashtė zakonishtė tė bukur.. :) dhe ju uroj suksese nė tė ardhėmen.. ju pėrshendes zemėrsishtė nga / vilson gashi... / suedi.. :-)
vilson gashi <w_gashi@hotmail.com>
laholm / KNÄRED, sweden - Saturday, February 23, 2002 at 13:03:47 (CET)
Koft levdu Krishti!!!!! Faqen e re e keni be Fantazi. Nga Frankfurti i pershendes tegjith shqietaret ku jan ne Bote!!! Faqen e juve dua ta vizitoj shum her, sepse fantazi eshte. Edhe Vilson vazhdo keshtu se te bukur e keni be. Vizetojeni www.simon-berisha.de edhe une jam duke be te re :-) Me Rrespekt SIMONI
Simoni <simoni79@yahoo.de>
Frankfurt, Gjermani, USA United States of Albania - Friday, February 22, 2002 at 23:18:32 (CET)
Mirmbrama te gjithve ! Ju pershendes zemersishtė te gjithve prej stublle edhe redaksin e faeqs me erdh mir se lexojm falenderime te mira ne kete faqe . E pershendes Don Nue Ballabanin per punen e mir edhe te gjithe te tjeret faleminderite Mark gashi nga Suedija
mark <mark_gashi@hotmail.com>
knäred, suedi - Friday, February 22, 2002 at 20:36:52 (CET)
Ju pershendes te gjithve!
Tung
Vilsoni

Vilson Ramajwebmaster@stublla.de
Kobern, Gjermania - Friday, February 22, 2002 at 12:27:08 (CET)