Libri Vizitorve - Guestbook

Ju falenderojme per viziten tuaj ne faqe te Stublles Eperme.
Shkruaj nje porosi ne librin e ri vizitoreve!
Kjo eshtë libri vizitorve nga arkivi!

Thank you for visiting our pages. We would love it if you would add to this guestbook we are keeping!


UNE JAM RAMADAN SMERQAKU NGA AMERICA DHE KISHA DESHIRE TE JU PERSHENDES DHE JU UROJ FESTEN E BAJARAMIT QE DO TE VIJE NE TRI DITET E ARDHSHME KAQE PATA TE THEM .ME DITE TE MIRE DHE BERI TE FALA GJILANIT QYTETIT TIM. TUNG. RAMADAN SMERQAKU
RAMADAN <R_SMERQAKU@HOTMAIL.COM>
BOSTON MASSACHUESSETTS ., USA UNITED STATES OF AMERICA - Thursday, December 13, 2001 at 22:50:55 (CET)

mritaz
USA United States of Albania - Saturday, December 01, 2001 at 20:20:48 (CET)
Tung shqiptar-mergimtar.Ju pershendes te gjitheve.Urime festat e medha qe i kemi ne prag... qao qao nga Prishtina e bukur,tung
Dionis UKAJ
USA United States of Albania - Friday, November 30, 2001 at 22:13:38 (CET)

URIME! URIME! URIME! URIME! URIME! URIME! URIME!

----------------------------------------------------

JU UROJME LINDJEN E VAJZES LENA
VELLAUT NOVIT ME VALENTINEN DHE MARKUN
DHE I DESHIROJME NJE FEMIRIJ
DHE RRITJE TE LUMTUR ME BEKIM TE ZOTIT.
PRINDERVE JU DHASHT ZOTI FUQI QE
TA RRISIN DHE TA EDUKOJNE NE EMER TE ZOTIT,
QE TA KETE LENA NJE FEMIRIJ PLOT
HARE, PAQE, DHE LUMTURI!
------------------------------------------------

EDHE NJE HERE
URIME NGA ZEMRA!
Vilsoni, Buqja, Luisa, Pala dhe Nikolla


Vilson Ramaj <webmaster@stublla.de>
Kobern-Gondorf, Gjermani - Wednesday, November 28, 2001 at 12:30:25 (CET)
ju pershendes te gjitheve sidomos Simon Berishen ! :) deshta te ju tregoj se Simoni e ka edhe nje homepage te vetin ! www.simon-berisha.de me rrespekt
Aleksander Ballabani <alex-wien@web.de>
Wien, USA United States of Albania - Tuesday, November 27, 2001 at 19:03:35 (CET)
Ju pershendet dhe ju uron festen e flamurit Venera.
venera <VENERA@hotmail.com>
prishtina_stubell, USA United States of Albania - Tuesday, November 27, 2001 at 16:31:40 (CET)
Ju pershendes. Kam shkruaur niher po duhet perseri. Kjo faqe esht fantazi me pelqen shum. Dhe Historia e Stublles shum e bukur, dhe kta qe kan be ket Faqe me Respekt!!!! Ju uroj Krishtlindje dhe Vitin e Ri tegjithve ne qdo vend se jan. Do te hy shum ne ket Faqe se esht fantazi per mua! Dhe faliminderit Aleksander Ballabanit se me dha ket adressen e juaj. ju pershendes Simoni
Simon Berisha <simonberisha@hotmail.com>
Frankfurt Main, Gjermania - Monday, November 26, 2001 at 22:13:08 (CET)
Ju pershendes te gjithve shqiptar(STUBLLAN ETJ) kudo qe jeni ne botėn mbar dhe ju uroj nji jet me plot gezime dhe suksese
TUNG
Homepagi juaj esht shum i bukėr vetėm vazhdoni keshtu

Jozef <shabani_jozef@hotmail.com>
Sion, USA United States of Albania - Sunday, November 25, 2001 at 23:28:08 (CET)
pershendes te gjithe ata qe e lexojne kete tekst dhe ju deshiroj sukses ne punen tuaj.josipi nga kölni
josipi <jole-p@gmx.de>
köln, USA United States of Albania - Sunday, November 25, 2001 at 22:10:26 (CET)
Pershendetje per te gjithe. Suksese ........ Stubllasėve shendet,pune,aktivitet per te miren e fshatit tone historik STUBLLES. Stublles ngritje me teper profesionale....... Med respekt nga Dionis Ukaj-Prishtine
Dionis Ukaj <liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania - Saturday, November 24, 2001 at 22:48:21 (CET)
Faqen e ke mjaft tė bukur.Vetėm vazhdo. Aty ku shkruan home page nuk kishte vend dhe prandaj e kam shėnuar adresėn kėtu. http://home.talkcity.com/UniversityWay/gv/index.htm Gjithė tė mirat.
Shpend Ademi <shpendi@hotmail.com>
USA United States of Albania - Wednesday, November 21, 2001 at 20:27:26 (CET)

remi <kosovari_16@hotmail.com>
canada, Albania - Monday, November 19, 2001 at 20:33:52 (CET)
I pershendes te gjith gjilanasit ne ket her se nuk harroet as gjilani vend shum i bukur ne kosove.ju pershendes te gjithve.
mengjiri <www.caci@hotmail.com>
zuerich, gjilani - Monday, November 19, 2001 at 19:16:03 (CET)
Ju pershendes te gjitheve.Ju stubllas nese mundeni mi jepni e-mailat e juaj sa me shpejt (sot) sepse ka per t'iu njoftuar diqka. Me respekt nga Dionis Ukaj-Prishtine-Stubell
Dionis Ukaj-Stubell <liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania - Sunday, November 11, 2001 at 23:25:08 (CET)
JU PERSHENDES DHE JU UROJE PUNE TE MBARE VISAR RAMAJ NGA PRISHTINA-STUBELL
visari <betim_13@hotmail.com>
prishtina_stubell, kosova - Saturday, November 10, 2001 at 17:49:30 (CET)
PERSHENDETJE NGA UNE AUGUSTINI
AUGUSTIN DEMAJ
USA United States of Albania - Friday, November 09, 2001 at 02:02:52 (CET)
Pėrshėndeti tė gjithė Stubllanė/t ku do qė tė jenin, duke ju deshiruar qdo tė mirė! Po ashtu i pėrshendes tė gjith vizitoret e kėsoj faqe. Hiermit möchte ich natürlich auch die jenigen, die meine Muttersprach nicht verstehen, noch kurz auf Deutsch grüssen. Ich wünsche Euch allen alles, alles Gute und verbleibe mach's gut Zhaklin Nujic aus Frauenfeld (Schweiz)
Zhaklin <zhaklin.nujic@zurich.ch>
Schweiz, USA United States of Albania - Wednesday, November 07, 2001 at 13:20:57 (CET)
Mirė dita. Pėrshendeti tė gjithė Stubllanėt ku do qė jahėn, duke ju deshiruar qdo tė mirė! Po ashtu i pėrshendes tė gjith viitoret e kėsoj faqe. An dieser Stelle möchte ich zusätzlich noch die jenigen Leute auf Deutsch grüssen, die meine Muttersprache nicht sprechen können. Mach's gut Liebe Grüsse Zhaklin Nujic aus Frauenfeld (Schweiz)
Zhaklin Nujic <zhaklin.nujic@zurich.ch>
Schweiz, USA United States of Albania - Wednesday, November 07, 2001 at 11:39:22 (CET)
Mirė dita. Pėrshendeti tė gjithė Stubllanėt ku do qė jahėn, duke ju deshiruar qdo tė mirė! Po ashtu i pėrshendes tė gjith viitoret e kėsoj faqe. An dieser Stelle möchte ich zusätzlich noch die jenigen Leute auf Deutsch grüssen, die meine Muttersprache nicht sprechen können. Mach's gut Liebe Grüsse Zhaklin Nujic aus Frauenfeld (Schweiz)
Zhaklin Nujic <zhalin.nujic@zurich.ch>
Schweiz, USA United States of Albania - Wednesday, November 07, 2001 at 11:38:53 (CET)
Ju pershendesim te gjithve duke ju deshiruar edhe me tutje SHendet dhe suksese ne te gjitha lamit e Jetes. Pasi leximeve te shumta erdha ne konkludim, se Novit dhe Vilsonit prej falenderimeve te shumta duhet tju ken mbushur dy shtepit ne Gjermani dhe besa edhe ajo ne Stubell,per ket arsye e falenderojm zbulusin e ketij Mediumi(Inter.)si shifet ai paska ende vend per falenderime,por as nje qosh te zbrazet per ppara... Me gjith ate Nue & Vilson ju paqim me Jete te gjat dhe te gjitha te mmirat e Zotit -JU lumt- vazhdoni edhe ma tutje keshtu-se njerzi qe besa po shkojn edhe ne Planetin e HANES per pushime,PL.MARS nuk esht larg. SHfrytzojm rastin ti pershendesim edhe vizitoret jo Stubllas dhe i falenderojm per Komplimentet e tyre.
Prena &Isak SHabani-Andrejes <sh.isak@bluemail.ch>
Zürich, USA United States of Albania - Thursday, November 01, 2001 at 23:32:36 (CET)
pershendetje nga prishtina .ju pershendes te gjitheve dhe uroj qdo te mire ne jete si dhe plotesimin edeshirave. eshte hera e pare qe po e vizitoi kete faqe ish shume e bukur.ju lumt suksese edhe me te medha.
jozefi <jozef_r@hotmail.com>
prishtin, USA United States of Albania - Thursday, November 01, 2001 at 19:24:04 (CET)
Ju pershendes me respekt. Eshte kenaqesi dhe freskim shpirtror te kalosh nje pjese te kohes ne faqen Tuaj te mrekullushme. Une kete e beje kohe pas kohe. Ju pergezoi per punen qe beni dhe iu deshiroi suksese te reja ne krimtarin Tuaj.
Gj.Berisha <GjBerisha1@cs.com>
Prishtine, USA United States of Albania - Thursday, November 01, 2001 at 12:00:23 (CET)
me ka pelqyer shume kjo faqe.eshte hera e pare qe e kam hapur , ne te ardhmen do ta vizitoi me shpesh.suksese Vilson dhe Nue.pershendetje te gjithve
Ilir Ukaj <u_ilir>
Prishtine, USA United States of Albania - Wednesday, October 31, 2001 at 19:49:38 (CET)
pershendetje te gjitheve stubllasve
Shtjefen Gjergji <sh_gjergji@hotmail.com>
prishtina, USA United States of Albania - Wednesday, October 31, 2001 at 19:48:02 (CET)
JU pershendes motra e vllezer stubllan kudo qe ndodheni me moton paqe,liri,dashuri,e begatinejete. Mensur Bejta,nga Lubishta E Vitise me respekt ndaj jush,dhe gjith atyre qe injoh.
Mensur Bejta <mensur2@aol.com>
Burlington,NC 27215-USA, USA United States of Albania - Saturday, October 27, 2001 at 03:47:15 (CEST)
Tė gjithėve u pėrshėndes duke ua dėshiruar njė ditė te kėndshme dhe punė te mbarė! Mos harroni ti vizitoni adresat tona:www.misioni.hr;www.misioni-katolik-shqiptar.ch; www.albchurch.com;www.graz-seckau.at/priesterseminar; www-theol.kfunigraz.ac.at - mirė u pafshim
Kolė Gj. Gjergji <kole.gjergji@gmx.net>
Graz, Austria - Wednesday, October 24, 2001 at 09:16:52 (CEST)
.....ka kohe se nga ju te cilet kishit interesse te medha te shpreheni ne kete liber mysafireshe, nuk eshte degjuar send. Siq po e shofe jeni ngop Internet. Sdo te kishte me qene keqe nese angazhimin e meparme mbi rrjedhat shoqrore nuk e humbeni, apo ju ajan sosun tregimet. Ju pershendese
Krista Joakim/Jaka <joak@gmx.net>
Frankfurt/M., Deutschland - Tuesday, October 23, 2001 at 18:47:21 (CEST)
Ju pershendes dhe ju deshiroj pun te mbar VETEM KESHTU VAZHDONI!!!
LirimZefi <cappuccinobar@yahoo.de>
Ferizaj, Kosova - Sunday, October 21, 2001 at 02:09:56 (CEST)
Pershendetje te perzemerta te gjithve, atyre qe gjenden jasht dhe mbrenda atdheut me nderime. ANTONI
Anton Uka <anton.uka,@libero.it>
Cremona, Italy - Saturday, October 13, 2001 at 20:44:17 (CEST)
Evev Po shum Ballabani kaka bre kaaaaaaaaa Pershendetje ciao
Edi Morina <edi_tuti@yahooc.om>
Dubrovnik, Kroacia - Saturday, October 13, 2001 at 13:38:30 (CEST)
JU pershendes dhe ju deshiroj qdo te mire te gjithve e ne menyre te posaqme vellezerve Ramaj-Gjoni. vetem perpara,jeni me te miret
arbeni <demajarben@hotmail.com>
prishtina, USA United States of Albania - Friday, October 12, 2001 at 22:31:27 (CEST)
Pershendetje Webmastereve dhe te gjitheve Une si e shihni nuk jam nga ana e juaje por nji shok me Emer Gazmend Nikolla me ka tregu per kit faqe edhe thash ta vizitoj... Shum me ka pelqy vetem vazhdoni Pershendetje nga Duborvniku Ciao
Edi Morina <edi_tuti@yahoo.com>
Dubrovnik, Croatia - Wednesday, October 10, 2001 at 09:53:45 (CEST)
Pėrshėndeti tė gjithė Stubllanėt ku do qė janėm, duke ju dėshiruar ēdo tė mirė dhe argėtim nė kėtė listė! TUNG nga Davidi
David Ballabani <david.stublla@libero.it>
Lecco, USA United States of Albania - Wednesday, October 10, 2001 at 02:03:07 (CEST)
hallo, homepage u juau eshte shum e bukur. Vazhdoni kshtu. Rrnoft Kosova dhe Shqipnia. Ju pershendes. Simoni!!!!!!!
simoni <simon.klina@web.de>
frankfurt, USA United States of Albania - Wednesday, October 03, 2001 at 14:02:42 (CEST)
Prap e vizitova ket faqe té bukur!Dhe po dua te ju pérshendes te gjithve...Por veqanarisht po dua ta pérshendes Jozé Kengjin,dhe tja Uroj Fejesen me Mimozen.Jozé i nderuar urime té qoft Fejesa,u trashigofshi e patshi shum jet té lumtur,patshi faté,harmoni dhe shum Dashuri né Jeten e juaj...Dhaft Zoti e u plakshi sé bashku...Urime nga Zemra prej Flora Mehmetit,nga Prishtina.
Flora Mehmeti <pranvera5@hotmail.com>
Prishtin/Kosové., Kosové/Zvicerr. - Tuesday, October 02, 2001 at 00:53:56 (CEST)
Ju pėrshėndes tė gjithėve posaqėrisht ata qė punojnė pėr njė tė ardhme sa ma tė mirė dhe pozitive me nderime.
Shpendi <shpendi30@hotmail.com>
GRAZ, USA United States of Albania - Saturday, September 29, 2001 at 22:12:14 (CEST)
Ju pėrshėndes tė gjithėve posaqėrisht ata qė punojnė pė njė tė ardhme sa ma tė mirė dhe pozitive me nderime.
Shpendi <shpendi30@hotmail.com>
GRAZ, USA United States of Albania - Saturday, September 29, 2001 at 22:11:30 (CEST)
Mir dita
Jeton <jeton45@hotmail.com>
Gjilan, USA United States of Albania - Wednesday, September 26, 2001 at 13:09:04 (CEST)
Shum te nderuar Stubllan/e.Ju uroj shum suksese né Jeten e juaj dhe ju apeloj qé te Vazhdoni késhtu!!!Sepse ju jeni njé shembull i Mrekullueshem,pér té Rinjet dhe né pérgjithsi kombin Shqipétar... E shfrytezoj rastin,dhe ja Uroj Datlindjen "Jozé Kengjit"...Jozé i nderuar dhaft Zoti e tu plotesoheshin té gjitha ato Déshira qe ti i déshiron,dhe ato qe fare nuk i kujton!!!Jozé qendro ashtu si je,sepse ti je né gjdo ményr né rregull! Me rrespekt té madh.Flora nga Prishtina!!!
Flora Mehmeti <pranvera5@hotmail.com>
Prishtin/Kosové., Kosové/Zvicerr. - Tuesday, September 25, 2001 at 20:56:36 (CEST)
Pershendetje te gjitheve
palush domgjoni <palush_d>
Gjakovė, USA United States of Albania - Tuesday, September 25, 2001 at 19:14:28 (CEST)
Te nderuarat bashkvendase dhe te nderuar bashkvendasė,

dua t’ju pershendes te gjithė ka do te gjindeni dhe ju uroje shendet dhe jete
te mire me kenaqesi dhe plot lumturi me mbarė familjet tuaja, poashtu ju
deshiroje dhe gjitha te mirat dhe suksese ne punen tuaj apo ne mesimet tuaja.

Ju falenderojė per gjitha vizitat qe keni berė ne www.stublla.de sepse numri
Vizitoreve flet per vetė! (deri me 23.09.2001 eshtė vizituar faqja 5812 herė)
Ju na keni dhėnė fuqi dhe vullnet te punojme ne ket faqe.

Momentalisht faqja e Stublles eshtė me nje qendrimė desolat, por ju propozojė
se do te vjen koha se shpejti kur te punohet prap ne faqen www.stublla.de dhe
Kjo faqe do te shendritė prap me nje design, shkrime, fotografi, etj. qe e
meriton fshati yne i bukur krenar.

Ju lutem te keni durim sepse edhe ne webmasteret kemi obligime te shumta ne jeten
tone private, ashtu qe ne menduam se eshtė me mire qe te mbetet faqja e hapur
se sa qe ta mbyllim per nje kohe te pa caktuar!


Ju falenderoje per mirekuptim!

Me rrespektNue & Vilson Ramaj Webmaster@Stublla.de www.Stublla.de

Webmaster - Stublla.de <webmaster@stublla.de>
Kobern-Gondorf, Gjermani - Kosovė - Sunday, September 23, 2001 at 17:05:20 (CEST)
I pershendes te ghithe ata njerz qe e lezojn ket faqe,ju shprehi komplimentet e mia NUE & VILSON RAMAJ per ket veper
shembullore e cila te gjith neve duhet te na frymzoj qe te bashkpunojm per te miren ton dhe te mbar shoqeris stubllane
dhe me gjer. JU UROJ NGA ZEMRA TE GJITHAT TE MIRAT...

JETA

JETA ËSHTË MUNDESI, PRANOJE.
JETA ËSHTË BUKURI, ADMIROJE.
JETA ËSHTË LUMTURI, SHIJOJE.
JETA ËSHTË ËNDERR, ZBATOJE.
JETA ËSHTË SFIDË, BALLAFAQOJE.
JETA ËSHTË DETYRË, KRYEJE.
JETA ËSHTË LOJ, LUAJE.
JETA ËSHTË E QMUSHME, NDEROJE.
JETA ËSHTË PASURI, RUAJE.
JETA ËSHTË DASHURI, PERJETOJE.
JETA ËSHTË FSHEHTSI, ZBULOJE.
JETA ËSHTË PREMTIM, PLOTSOJE.
JETA ËSHTË PIKELLIM, TEJKALOJE.
JETA ËSHTË HIMN, KENDOJE.
JETA ËSHTË TRAGJEDI, ZBUTE.
JETA ËSHTË AVENTURË, ZBERTHEJE.
JETA ËSHTË KNAQSI, MERITOJE.
JETA ËSHTË JETË, MBROJE.

NENA TEREZE.


robert ballabani <robert_ballabani@gmx.de>
kblenz, USA United States of Albania - Sunday, September 23, 2001 at 14:07:10 (CEST)
Urime Stubell, Kosovė, Shqiperi, Iliri, festen madheshtore "TAKIMET E DON MIKELIT 2001". Urime pra edhe njė her tė gjithve posaqerisht stubllasve. Antoni
Anton Uka <anton.uka@libero.it>
Cremona, USA United States of Albania - Sunday, September 23, 2001 at 09:05:38 (CEST)
Nga thellésia e Zemres time,ju pérshendes té gjith juve Véllézer e Motra Stubllan/e!Po ashtu i pérshendes té gjith vizitoret e késaj faqe.Veqanarisht i pérshendes dhe i falenderoj Véllézrit Nue e Vilson Ramaj,qé jan angjazhu e e kan hapur két homepage,té Stublles ton té Dashur.(Kompliment)! Pra bashkvedas té Dashur,ju ruajt Shén Jozefi,dhe ju uroj,faté dhe rrugé té drejt né Jeté... Nga Berni i Zvicrres,Jozé Kengji.
Jozé Kengji <josekengji@hotmail.com>
Bern/Zvicerr., Kosové/Vend banimi Zvicerr. - Saturday, September 22, 2001 at 11:24:14 (CEST)
ju pershendes te gjithve nga Stublla, nje pershendesje speciale Josefines me kengen "moj zeshkanja ime" tung
Noah <schatzi@hotmail.com>
USA United States of Albania - Friday, September 21, 2001 at 15:27:11 (CEST)
Tungj Hyra ne kete faqe te Stublles, qe mora nga nji mik ishte mrekulli Bukur shume Ju uroi susese ne pune
klementina <klementina_liri@hotmail.com>
st.., sweden - Thursday, September 20, 2001 at 20:43:53 (CEST)
Zoti i ruajtė e i bekoftė vėllezėrit Nue e Vilson RAMAJ pėr kontributin e tyre tė madh, me faqet e Stubllės nė internet! Bekime e urime edhe Nue Nikollės e Vilson Kengjit pėr pėrshėndetjet e sinēerta! Bekime e urime tė gjithė atyre qė po i vizitojnė faqet e Stubllės nė internet (shumica hyjnė duke klikuar nga "mailinglistat" e Stubllės dhe tė QIKSH Albeuropa) dhe tė gjithė atyre qė nė njė mėnyrė apo nė njė tjetėr japin njė kontribut sado tė vogėl pėr Stubllėn, pėr Kosovėn, pėr shqipėrinė - pėr Shqiptarinė!!! Tė nderuar e tė respektuar webmasterė: shtoni sipas mundėsive shkrimet nė faqen e Stubllės. Te historia, nėse nuk e keni marrė mė thuani ua ridėrgoj punimin tim tė fundit, qė ėshtė botuar edhe nė faqet arbėreshe: www.arbitalia.net. Nėse keni mundėsi hapni faqe tė krijuesve tė Stubllės: Albert Ramaj, Sarė Gjergji, Isak Ahmeti, Nue Nikolla, Zef Ahmeti, Drita Kengji, Ilirjana Koliqi, Engjėll Koliqi... Do tė ishte mirė tė hapen edhe faqe tė krijuesve tė tjerė qė po kontribuojnė nė Listėn e Stubllė: Vitore Stefa-Leka, Mardena Kelmendi... Urime e suksese edhe epizodit tė sivjem tė "Takimeve tė Dom Mikelit", edhepse edhe sivjet - me keqardhje e me indinjatė nga larg (jashtė loje)!!! LULĖZO STUBĖLL KRENARE ME BIJA E BIJ FAQEBARDHĖ !!!
Engjėll Koliqi <kosova@iol.it>
Stubėll - Kosovė, USA United States of Albania - SHBA Shtetet e Bashkuara tė Arbėrisė - Tuesday, September 18, 2001 at 22:35:05 (CEST)
Té dashur Stubllan/Stubllane,Nga thellésia e Zemres ju pérshendes té gjithve,dhe ju déshiroj shum Faté e Lumturi né Jeté!!!Po ashtu i pérshendes té gjith ata dashamir,qé e vizitojn kék Adres.Nga Berni i Zvicrres,Jozé Kengji.
Jozé Kengji <josekengji@hotmail.com>
Bern/Zvicerr., USA United States of Albania - Friday, September 07, 2001 at 11:24:49 (CEST)
Tė nderuar bashkatdhetar pasi qė dje jum kthyer nga Kosova shfrytzoj rastin te ju pershendes tė gjithve me nderime dhe respekte Antoni.
Anton Uka <anton.uka@libero.it>
Cremona, USA United States of Albania - Saturday, August 25, 2001 at 22:04:19 (CEST)
Grüss Gott!Ich begrüsse alle Albaner besonders die Stubllaner!Es freut mich sehr, dass ich viele Leute aus dem Stublla kennengelernt habe. Don Izak, Kole Gjergji,Bekim(Maistermaronibrater, Zef Ahmeti,Pjeter Gjoni,Izak Gjoni ect. Ich werde nächtstes Jahr nach Stublla fahren zum Primiz meines Freundes Kole.Dann werde ich dort großes Fest machen! Mit freundlichen Grüßen; Sung--kwon, Joo
Josef Joo
Graz/Seoul, S üd Korea - Sunday, August 19, 2001 at 11:51:01 (CEST)
Njė pėrshėndetje tė ngrohtė nga Lecco bashkatdheteri i juaj! Duke ju dėshiruar pushime tė kendėshme nė vendlinje, dhe poashtu atyre tė cilėve nuk kan pasur mundėsi t'i kalojnė kėto pushime nė Stubėll. Poashtu urojė tėgjith atyre qe nė ketė vit u martuan apo u fejuan ēdo tė mirė nė jetė! TUNG Davidi
David Ballabani <david.stublla.libero.it>
Lecco, USA United States of Albania - Thursday, August 16, 2001 at 17:03:39 (CEST)
ata qe e punuan kete faqe te stublles i takon nje perkrahje moral,shpirterore dhe fizike nga te gjithe ne.ju lumte dionisi nga prishtina
dionis ukaj-stubell
USA United States of Albania - Sunday, August 12, 2001 at 13:29:13 (CEST)
Ju pėrgėzoj pėr faqen.Nė tė njėjtėn kohė i pėrkujtoj tė gjithė vizitorėt dhe nėnshkruesit e librit tė musafirėve se feja e Shqiptarit ėshtė Shqiptaria, siē tha i madhi S.Frashėri, prandaj, kujdes, vėllezėr Stubllak e Binēak!!! Pėrshėndetje vėllazėrore nga Naimi
naim <shqiptari@hotmail.com>
Prishtinė, USA United States of Albania - Sunday, August 12, 2001 at 02:19:42 (CEST)
>>>>pershendetje nga grazi te gjithe vizitorve te keti libri
Jetoni <arifi@aon.at>
Graz, USA United States of Albania - Friday, August 10, 2001 at 15:05:32 (CEST)
ju pershendes nga Gjilani.Me ka pelqyer shume kjo faqe.Tung
Arian Ramaj
Viti, USA United States of Albania - Thursday, August 09, 2001 at 16:09:52 (CEST)
Guten Tag! Mir Dita! Es hat mich gefreut, endlich die Heimat meines Lebensgefährten kennenzulernen! Jetzt habe ich einen guten Eindruck bekommen, wie die Heimat von Anton aussieht. Jetzt freue ich mich noch mehr auf den Urlaub im Kosova! Bis bald! Bye, Kornelia

St. Andrä, Austria - Saturday, August 04, 2001 at 15:00:31 (CEST)
KERKOJ FALJE per shkrimin e Nikoll Andrese te shkruar me pare ne Librin e Vizitoreve,sepse gabimisht e kam derguar ne kete faqe.Kjo faqe e vizitoreve i takon mendimit te lire te njerezve qe e vizitojne kete dhe mandej qe e shprehin.Ju pershendes te gjitheve Dionisi nga Prishtina
Dionis Ukaj
USA United States of Albania - Friday, August 03, 2001 at 13:24:37 (CEST)
pershendetje nga dionisi -prishtine-stubell.qao ju deshiroj argetim ne gjitin familjar te gjithe bashkatdhetareve shqiptar-stubllas
Dionis Ukaj
USA United States of Albania - Tuesday, July 24, 2001 at 14:52:59 (CEST)
PERSHENDETJE NGA PRISHTINA,TUNG TUNG NGA DIONISI .BASHKATDHETAREVE SHQIPTAR JU DESHIROJ PUSHIME TE KENDSHME NE VENDLINJDE. QAO QAO
Dionis Ukaj
USA United States of Albania - Thursday, July 12, 2001 at 12:53:40 (CEST)
Nikollė Andresė-GIDIT BIOGRAFIA Nikollė Andrea ne rrethin tone i njohur me pseudonimin GIDI,u lind ne Stubell te Vitisė.Eshte i lindur ne vitin 1976.Jetoi e veproi ne Stubell.Disa kohe u gjind edhe jashte vendit tone-Kosoves,pra ishte ne Kroaci,Vojvodinė e vende te tjera per te punuar.Une Dionisi dhe Nikollė Andrea ishim bashke 4 vjet ne shkolle te mesme ne Stubell.Ishim ne shkolle te mesme me nje klase pasi qe ai kishte pauzuar nje vit.Pas shkolles se mesme shkoi neato vende te lartpermendura per pune. VEPRIMTARIA Ishte veprimtar dhe aktivist i Stublles ne lemi te ndryshme: kulture,sport,pune...etj. Ishte humorist i shquar,ku per PASHKĖ ne prill te ketij viti 2001 mori pjese me humorin e tij ne mbremjen e organizuar nga Qendra Rinore e Stublles "Shen Valentini".U paraqit me 4 humor te mire dhe te pakrahasueshem nga te tjeret. Veprimtaria e tij shquhej edhe ne sport,pikerisht ne lojen e SHAHUT,ku mori pjese ne turniret e Shahut te organizuara nga Stubllasit dhe e mori edhe vendin e parė ne disa turnire. Ishte aktivist e ne lemi te ndryshme,p.sh ne organizime ne mens te rinjeve lidhje me gjera te ndryshme.Ishte pothuaj i pranishem gjithmone ne mes Rinise Stubllase,si dhe shume shume shume i dashur nga rinia,fshati-Stublla,rrethi e me gjėrė. DISA KUJTIME Prej vitit te pare te shkolles se mesme ku une Dionisi dhe Nikolla-Gidi ishim shoke te klases,vendas ishim pothuaj gjithnje bashke.Ishim bashke ne dhe klasa me ne. Me kujtohet kur e gjithe klasa erdhi tek une me ndejte ne mbremje,ne mesin e tyre ishte edhe i ndjeri Nikolla-Gidi,i cili gjate tere kohes na ka bere humor dhe e ka zmadhu e pergezu ate ndejė tek une. Me kujtohet kur ishim e gjithe klasa ne nje Aheng ne Viti,nder ta ishte edhe Nikolla-Gidi,i cili ishte humorist gjate pauzes se muzikes,gjate rruges..etj. Me kujtohet ne MBREMJE TE MATURES kur ishim krejt MATURANTET e Vitise.Nder ata maturant ishin edhe Stubllasit,gjenerata (maturantet) e vitit '96-tė,ku ne mesin e tyre ishte edhe Nikollė Andrea-GIDI.Me kujtohen shume ndeja te tjera ku isha bashke me Nikollen (Kolen) i njohur si GIDI. PĖRFUNDIM Familjes se tij (prinderve,vellezerve),rrethit,fshatit,shoqerise ... ...N G U SH LL I M E...!!!!!!!!!!! I qofte i lehte dheu i Stublles-Kosoves. Pushoftė ne Paqe. AMEN ! Kujtimet per Nikollen-GIDIN i shkroi "ish" shoku i tij i ngushte DIONISI.
DIONIS UKAJ <liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania - Wednesday, July 04, 2001 at 01:02:16 (CEST)
Te gjithe ata qe e njohen vendasin tone Nikollė Andrenė-GIDIN qe para ca ditesh vdiq ne kohen me te mire te rinise se tij(ne moshen 24 vjeqare),u shprehi NGUSHLLIME te thella. BESONI SE eshte shume veshtire te shkrush per nje NJERI (per nje shok te shpirtit tim-shok klase) i cili ne Ēdo person ka mbjell HARMONI,LUMTURI DHE DASHURI,siq ishte Nikolla,mirepo edhe pse njerezit-stubllanet jane munduar me mish e me shpirt per t'ia shpetuar JETĖN,prap u bė VELLNESA E ZOTIT i cili e mori ne kohen kur ishte I DREJTĖ,e ZOTI i merr njerezit e drejte. Familjes se tij NGUSHLLIME, Shoqerise KUJTIME, rrethit SHEMBULL, Pushoftė ne PAQĖ. A M E N ! ME RESPEKT NGA ("iSH" SHOKU I NIKOLLES) DIONISI
dionis ukaj <liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania - Wednesday, July 04, 2001 at 00:58:56 (CEST)
Pershendetje nga Londra te gjithe shqipetareve kudo qe ndodhen. Meqe s'kemi mundesi te shkojme ne atdheun tone,te gjithe juve qe e kini ate mundesi ju uroj qe te c'malleni mire me njerzit qe ju i doni.Ju uroj pushime te mbara dhe paci fat kudo qe te ndodheni.Me respekt Bujari nga Presheva,Tung!
Bujar <Kapllani@hotmail.com>
Londra, Britania e Madhe - Tuesday, July 03, 2001 at 12:48:32 (CEST)

Thaqi Mrgita <praveena64@hotmail.com>
Ebikon, USA United States of Albania - Tuesday, July 03, 2001 at 08:50:26 (CEST)
Pershendetje te perzemerta te gjitheve qe shkruajn ne kete faqe nga une Palush Domgjoni Student ne Prishtine .
PALUSH DOMGJONI <paalush_d@yahoo.com>
Gjakove, Kosove - Monday, July 02, 2001 at 20:05:27 (CEST)
Ngushllime te gjitheve per vdekjen e Nikollė Andresė-GIDIT. me respekte nga Dionisi
Dionis <Ukaj>
USA United States of Albania - Monday, July 02, 2001 at 13:06:05 (CEST)
te gjithe ata qe kan nje mirenjohje per ket faqe te stublla.de i pershendes,ndersa te gjitha ata qe nuk din asgje tjeter vetem me kritikuar,atehere nuk kan vend askund. ME RESPEKT NGA DIONISI. PERSHENDETJE NGA PRISHTINA Dionis Ukaj USA United States of Albania - Sunday, June 17, 2001 at 15:53:34 (CEST)
DiOnIs UkAj
USA United States of Albania - Wednesday, June 27, 2001 at 23:07:53 (CEST)
Pėrshėndetje vėllezėr Stubllanė kudo qė jeni,gjith`her me tė njėjtėn dėshirė duke ju gjitha t`mirat nė jetėn tuaj! Mbasi qė unė nė Kosovė shkoi nė javėn e ardhme dėshiroj edhe kėsaj here t^shkruaj pėrmes kėsaj faqėje tė Stubllės,duke ju dėshiruar rrugė tė mbarė pėr nė vendin tonė tė shejtė: Stubllen Krenare.Mirmbetshi dhe mirupafshim nė Stubėll Pėrshėndetje nga Lina Uka Stubell,Wängi-CH.
Lina Uka <lina_uka@bluemail.ch>
USA United States of Albania - Saturday, June 23, 2001 at 21:38:53 (CEST)
Tė dashur bashkėatdhetar pasi qė ju kemi afruar pushimeve verore desht tė ju uroj pushime tė kėndshme ndėrsa, atyre qė nuk mund tė shkojn nė Kosovė gjithashtu ju uroj ndeje tė mirė, dhasht Zot qė njė ditė tė mund tė kthehemi tė gjithė sė bashku dhe mė pasaporte kosovare. Urime te pėrzemėrta tė gjithve qao ANTONI.
Anton Uka <anton.uka@libero.it>
CREMONA, Italy - Saturday, June 23, 2001 at 09:34:50 (CEST)
Tė dashur bashkėatdhetar pasi qė ju kemi afruar pushimeve verore desht tė ju uroj pushime tė kėndshme ndėrsa, atyre qė nuk mund tė shkojn nė Kosovė gjithashtu ju uroj ndeje tė mirė, dhasht Zot qė njė ditė tė mund tė kthehemi tė gjithė sė bashku dhe mė pasaporte kosovare.Urime te pėrzemėrta tė gjithve qao ANTONI
Anton Uka <anton.uka@libero.it>
CREMONA, Italy - Saturday, June 23, 2001 at 09:33:40 (CEST)
Ju pershendes dhe ju luse te drejten mos me e ndare, sepse e drejta e pandare eshte. Nikolle Krista
Nikolle Krista <???>
Barok- FD. , Gjermani - Thursday, June 21, 2001 at 13:12:44 (CEST)
Deshiroj qe ta pershendes Kole Gjergjin studentin e teologjise ne Graz te Austrise, duke i deshiruar cdo te mire dhe suksese. Pershendetje nga Ambrozi
Ambroz Demaj <ademaj@ftidi.hr>
Zagreb, Kroacia, Hrvatska - Monday, June 18, 2001 at 21:55:25 (CEST)
Ju deshiroj te gjithve dite te bukura, posaqe tani kur eshte afer koha e pushimeve, pushime te kendshme kudo qe ti kaloni. Pershendetje te gjithve nga Ambrozi
Ambroz Demaj <ademaj@ftidi.hr>
Zagreb, Kroacia, Zagreb, kroacia - Monday, June 18, 2001 at 21:50:57 (CEST)

Palushi <e-maili: palush_d@yahoo.com>
USA United States of Albania - Sunday, June 17, 2001 at 15:58:33 (CEST)
Pershendetje te perzemerta nga une palushi nga gjakova student ne prishtine. Per ket faqe jame iformuar nga shoku im dhe vendasi i juaj Dionis Ukaj . ME NDERIME NGA PALUSH DOMGJONI-GJAKOVĖ
PALUSH DOMGJONI-Gjakovė <palush_d@yahoo.com>
USA United States of Albania - Sunday, June 17, 2001 at 15:57:38 (CEST)
te gjithe ata qe kan nje mirenjohje per ket faqe te stublla.de i pershendes,ndersa te gjitha ata qe nuk din asgje tjeter vetem me kritikuar,atehere nuk kan vend ne kete faqe. ME RESPEKT NGA DIONISI. PERSHENDETJE NGA PRISHTINA
Dionis Ukaj <liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania - Sunday, June 17, 2001 at 15:53:34 (CEST)
Te dashtur bashkatdhetar deshta vetem te ju pershendes ku do qė tė jin e posaqerisht pershendes stubllasit, komplimenti rini stubllase jemi vertet pasqyra dhe nderi i fshatit, pershendes edhe te gjith rinin Kosovare qe gjindet ne atdhe dhe jasht atdheut me nderime i juaji ANTONI.
Anton Uka <anton.uka@libero.it>
Milano, USA United States of Albania - Saturday, June 16, 2001 at 23:08:06 (CEST)
Mosni ju lutem! Mos shkruani kėtu shkarravina! Nuk meriton Stublla Jonė kėso fėlliqtira! Nuk i meritojnė Martirėt Tanė kėto shaka me bisht! Shkruani gjėra tė mira e interesante! Ju webmaster i nderuar, nėse ke mundėsi mos lejo futjen e shkrimeve pa aprovim dhe fshij shkarravinat e deritashme! Demokracia lejon shprehjen e lirė, por nuk lejon provokime pa arsye e pa kuptim! Me nderime e me respekt pėr tė gjithė!
Engjėll Koliqi <kosova1@libero.it>
Bracciano (Roma), USA United States of Albania - SHBSH Shtetet e Bashkuara tė Shqipėrisė - Saturday, June 16, 2001 at 20:46:06 (CEST)
pėrshėndes tė gjithė ata qė ndihmojnė ndryshimet e mira pėr atdhun tonė,pėrshendesė edhe kusherirėn Linėn posaqėrishtė me zemėr Pėr kontributin e femrės stubllase ne ishė para njė viti nė stubėll me nderime dhe gjithėmon me gėzime nga SHPENDI.Graz
shpendi nga grazi
USA United States of Albania - Saturday, June 16, 2001 at 00:23:26 (CEST)
Pėrshėndetje Stubllas kudo qė jeni!Edhe kėtė herė si gjdo herė, dėshiroj tju pėrshėndes dhe tju uroj ditė tė mira verore! Mirėmbetshi dhe mir u pafshim nė Stubllen tonė tė pa harruar. Ju pėrshėndet Lina Uka Stubell-Wängi
Lina Uka <lina_uka@bluemail.ch>
Wängi Zvicera, USA United States of Albania - Thursday, June 14, 2001 at 23:14:53 (CEST)
Pėrshėndetje Stubllas kudo qė jeni!Edhe kėtė herė si gjdo herė, dėshiroj tju pėrshėndes dhe tju uroj ditė tė mira verore! Mirėmbetshi dhe mir u pafshim nė Stubllen tonė tė pa harruar. Ju pėrshėnde Lina Uka Stubell-Wängi
Lina Uka <lina_uka@bluemail.ch>
Wängi Zvicera, USA United States of Albania - Thursday, June 14, 2001 at 23:13:39 (CEST)
Tung Stubllan,
nese nuk mbusheni mende dhe shkruani kso marrina siq po shkruajn disa prej
jush, une do ta mbylli librin e mysafireve!!!
Nuk kam kohe te humbi kot tuj lexue dhe tuj dhene cenzura shkrimeve tuaja.

Marre bre!
Ju lutem permiresone fjalorin tuaj ne shkrime ne guestbook-Stublla.de!

Ju faleminderit per mirekuptimin tuaj!
Vilson Ramaj - Webmaster http://Stublla.de

Vilson Ramaj <webmaster@stublla.de>
Kobern, - Thursday, June 14, 2001 at 22:55:41 (CEST)
TUNG STUBLLAN !!!!!!! JU PERSHENDES NGA WIENA PERZEMERSISHT !!!!!! SHIFEMI NE STUBELL !!! TUNG """"A"""G"""R"""O"""N"""I !!!!!!!!!!!
Agron Ballabani <agron_wien@hotmail.com>
Wien, Europa -- Austria - Thursday, June 14, 2001 at 22:11:01 (CEST)
....
Aleksander Ballabani <aleksander1@sms.at>
Wien, Österreich - Wednesday, June 13, 2001 at 20:35:19 (CEST)
Sot ėshtė e kremtja e festės sė Shna Ndout, i cili festohet nė Binēė, Braticė, Glogjan, Guci, Gjakovė dhe nė Prishtinė. Tė gjithė besimtarėve tė famullive tė Binēės, Braticės, Glogjanit, Gucis, Gjakovės dhe tė Prishtinės ua urojmė kėtė festė, a posaqe ua urojmė ditėn e emrit gjithė atyre qė e mbajnė emrin e kėtij shenjti: Anton, Antoneta, Ton, Ndue (Nue)...! Posaqe ia urojmė ditėn e emrit: Don Ndue Gjergjit, Don Ndue Ballabanit, Pater Ndue Kajtazit OFM Kolė Gjergji-student i teologjisė nė Graz
Kolė Gj. Gjergji <kole.gjergji@gmx.net>
Graz, Austria - Wednesday, June 13, 2001 at 11:50:17 (CEST)
Jaguar: absolut, skam send kunder Ballabaneve, bile kam rrespekt ndaj tyre! Me kete shkrese timen kritikoj mendimet e shumve ku dijne te shkruajne, por sdine qka thojne, se po e lexove nje text nga ne dikushe, te terat texte mvaren nga i njejti , tjeret ti lexoshe ste nevoitet fare. Qellimi im i prere(kjarte) eshte te zgjerohemi!!! Vetem nje te treten te trurit perdor njeriu gjate gjithe jetese se tije/ perse se provojme ti shtime ne perdorim edhe dy te treteat tjera qe "vetem per se randi i bartim"!!! kjo shkrese le te jete njeherit edhe pershendetje, ne kete liber qe seshte per te. tung/jaka
Krista Jaka/Joakim <joak@gmx.net>
Frankfurt am Main , Deutschland - Tuesday, June 12, 2001 at 14:16:28 (CEST)
te nderuar kalamajt e katunit tim, pse bre jeni kaq shume te emocionuar e te pakontrolle... na ju dojna shume juve kalamaj, por nese kaloni kufijte e veprimit te sanksionuara me ligj per moshen dhe aftesin e veprimit qe jeni e posedoni atehete ne jemi te detyruat te marrim masa urgjende per menjanimin e perhapjes se kesaj semundjeje emocionale...
Pisha e Qamit <hopalla@kosova com>
USA United States of Albania - Monday, June 11, 2001 at 23:59:34 (CEST)
Bravo Joakim. Nuk e di qka jeni que pesh ju Ballabant?! A bahet te njajtat fjal 16 her ne librin e mysafirve. A kurr nuk keni hanger kasht a ?! Mosni se po i kallxoj mixhes Nue e bahemi rezil tani O burra ... kadalni more se ktu shkruhet vetem komente lidhur me hompage-in. Qka jeni qoroditen kshtu. Edhe ti Dionis niher mjafton ktu me dhan ni mendim edhe tjerat sene jane te teperta. Na i ke mbush tavanet me pershendetje. Mirmbetshi. Jaguar
Jaguar <Jaguar>
Jaguar, Jaguar - Monday, June 11, 2001 at 18:50:45 (CEST)
Per ata te cilet kete e dijne seshte e nevojshme ta shkruaje, e per ata qe se dine prap jo, se thjeshte skuptojne. Pore prap po e shkruaje e jo per vete. Pra si mundemi ne te arrime diqka kur siq une e shofe ne kete Liber mysafireshe, si dhe ne shume shkrime tonat i njejti KONTEXT eshte (Nacherzählung)! Perse nuk nisemi me nje dimension tjeter psh. kritik apo krahasues, gjykues ose mendimin tand i pa mvarun nga te tjeret ta thuashe. Sa i perkete ketyre shkrimeve tona, shofe veten disa karaktere , te cilet me te verrtete e kane karakterin e tyre e bazohen nga vetja e tyre e jo nga shkrimet tjera. Zgjerohuni (te zgjerohemi) me njohuri e mos te kemi frike se shume thjeshte diqka te arrihete , ose te definohete eshte.Kete po e thame se kure jame ne mesin e shoqerise sone e shofe nje FRIK jashtezakonishte te pa arsye, nje mvarsi e vyshkur nga njeritjetri e cila ska effekt.......Ta dijme te dashure bashkatedhetare se nuke mjaftone ajo qka dijme, bile mvarja nga dikushe tjeter eshte aq e rrezikshme!!!(Mos te kuptohete si kritik). Jaka der EUCH soooo lieb hat. Kristic@stu.uni-frankfurt.de
Krista Jaka/ Joakim <joak@gmx.net>
Frankfurt am Main, Frankfurt am Main - Monday, June 11, 2001 at 14:33:09 (CEST)
tung mos dilni shume kesaj vere sepse nuk eshte bash mire per shendet
Liberali i Ri-Dionisi <emaili: liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania - Monday, June 11, 2001 at 12:31:14 (CEST)
ju pershendes e gjitheve dhe ju uroj suksese. Me nderime nga Dionis UKAJ-Prishtinė. ******* Ju *** pershendes *** bashkatshetar ***
Dionis UKAJ-Prishtinė <liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania - Monday, June 11, 2001 at 12:29:31 (CEST)
Jungjatjeta te gjitheve! Kam nderin t'ju pershendes dhe t'ju deshiroj dite te kendshme verore. E mos u halitni shume se ju bie semundja e sheqerit. Bashkimi i diellit te forte e mishit te njome, sipas disa hulumtive shkencore nga lemia e medicines qe jane bere ne kohen e fundit, thuhet se jane kobshem te demshme dhe shkaktojne alivonosje:))))) Ju pershendes e shihmi ne Stubell Manuell Jozes- SHILLA
Emanuell <manuell-jozes@hotmail.com>
Zagreb, Kroacia - Sunday, June 10, 2001 at 19:49:14 (CEST)
Tung Bashkatdhetar !! Ju pershendes te gjitheve perzemersisht ku do qe gjindeni . Tung shihemi ne Stubell!!!!!
Emanuel Ballabani <amanuel.ballabani@chello.at>
Wien, Europa-Austri - Sunday, June 10, 2001 at 12:04:24 (CEST)
PERSHENDETJE TE GJITHEVE QE ME NJOFIN DHE I NJOF. DESHIROJ QE ME ANE TE KETIJ TEKSTI VIRTUAL TE GJITHE ATYRE QE I LEXOJNE KETA RRESHTA T'IU BIE NDER MEND PER MUA; SIKURSE MUA QE ME NDODHI KUR I LEXOVA RRESHTAT E JUAJ: JU PERSHENDES NGA ZEMRA BASHKEFSHATARI I JUAJ MARKU
MARC <stublla@gmx.de>
MUNICH, USA United States of Albania - Saturday, June 09, 2001 at 18:34:09 (CEST)
Hallo Stubllan !!!! Ju pershendes te gjithve zemersisht ku do qe jeni. Tung Lushi !!!! E-Mail:boss_hugo_boss_ballabani_boss@hotmail.com
Lush Ballabani ballabani>
Wien, Europa_Austri - Saturday, June 09, 2001 at 00:30:27 (CEST)
tung stubllan ! ju pershendes te gjitheve perzemersisht nga wiena dhe ju deshiroj gjdo te mire ne jete !Shpresoj se do te shifemi te gjithe ne pushime verore ne Stubllen tone te bukur !
Aleksander aballabani@hotmail.com>
wien, Austri - Friday, June 08, 2001 at 20:37:13 (CEST)
Para disa dite erdha ne vizite zyrtare ne Zagreb.
Shume u gezova kur pash faqen e Stublles ne internet.
Eshte kjo nje iniciativ per cdo levdate. Urime nga zemra.
Besoni ne ne Stubllen tone gezohemi per cdo sukses tuajin
dhe pikellohemi kur degjojme ndonje mossukses apo deshtim
ne jeten tuaj. Mos harroni: ju jeni krenaria e Stublles.
Ju me kete Faqe ne internet mund te kontriboni qe zeri
mbi Stubllen dhe rendesine e saj gjate historise te
perhapet kudo ne bote. Lutemi per ju dhe familjet tuaja.
Pershendetje te perzemerta te gjitheve kudo qe jeni dhe
cka do qe te beni. Me nderime! Don Albert Demaj


Don Albert Demaj
Graz, Austria - Wednesday, June 06, 2001 at 17:52:49 (CEST)
Kolegė Gurbeti nuk ėshtė i mjerė
Po ti me duket qenke i mjerė qe nuk e ke ec boten.
Qka kishin hanger ne shqiptaret pa gurbet o shkurtpamės

Gurbetti <Gurbetti>
Gurbetti, Gurbetti - Wednesday, June 06, 2001 at 13:26:05 (CEST)
JU PERSHENDES TE GJITHEVE.VETEM PERPARA ME PUNE KONKTRETE DHE PERKHRAHJE NJERI-TJETRIT. VILSONIT DHE DRITES (kENHGJI) I DESHIROJ DISPONIM NE VENDLINDJEN E TYRE S T U B LL E N KRESHNIKE. JUVE BASHKEATDHETAR JU DESHIROJ QERNDRYESHMERI NE AT GURBET TE MJERE DHE ME SHPRESE SE SE SHPEJTI TE KTHEHENI NE TROJET TUAJA; NE VENDLINDJEN TUAJ NE GJIRIN FAMILJAR ME DASHURINE ORIGJINALE TE PASTER DHE ME NDERĖ. KALOFSHI BUKUR TUNG TUNG NGA DIONISI PRISHTINĖ nje porosi per personin me e-mail OLSI: te lutem mos i perbuz MARTIRET E KARADAKUT 1846-1848 DHE 2000 VJET SHQIPTARI
Dionis Ukaj-PRISHTINĖ
USA United States of Albania - Tuesday, June 05, 2001 at 21:10:42 (CEST)
Te dashur bashkatdhetare te gjitheve u pershendes duke ua deshiruar nje dite te mire dhe jete te lumtur sa malet e Karadakut! Edhe pse nuk kam kohe shume qe me gjate t“u shkruaj vetem pata deshire qe prej Nigerie te gjithe juve tu pershendes! Mire u pafshim te "ARA E SEBES NE RAKOC" tung
Kolė Gjergji <kgjergjikoliq@hotmail.com>
Akiqyku, Nigeria - Friday, May 25, 2001 at 22:38:35 (CEST)
PĖRSHĖNDETJE TĖ GJITHĖ BASHKĖKOMBASIT E MI ! KĖTĖ PĖRSHĖNDETJE JU DĖRGOJĖ PĖR TĖ PARĖN HERĖ NĖ LIBRIN E MYSAFIRĖVE TĖ NDERUAR STUBLLANĖ KUDO QĖ JENI. FSHATI STUBLLA ĖSHTĖ NJĖ NDĖR FSHATRAT E SHUMĖ KOMUNAVE I CILI KRENOHET ME RININ QĖ KA, ME PUNĖN QĖ BĖNĖ RINIA QOFTĖ NĖ DIASPOR APO MBRENDA NĖ KOSOVĖ.JULUMTĖ SEPSE NJĖ MERIT E TILLĖ ĖSHTĖ PĖRTJU URUAR,DHE VETĖM MERITA EDHE MĖTĖ MĖDHA. TUNG STUBLLANĖ LINA UKA STUBĖLL KS.- JU PĖRSHĖNDES NGA ZVICERA EMAIL:lina_uka@bluemail.ch
LINA UKA <lina_uka@bluemail.ch>
STUBELL-KOSOV, USA United States of Albania - Tuesday, May 22, 2001 at 21:25:32 (CEST)
ju pershendes te gjithve dhe zoti ju bekoft pra una jam tonny nga dunavi komuna e gjilanit pershendetje te perzemrta ??????
driton <tonny20nike@hotmail.com>
florida, USA United States of Albania - Friday, May 18, 2001 at 20:59:06 (CEST)
Pėrshėndetje nga Peja pėr tė gjithė Shqiptarėt kudo qė janė. Zoti ju bekoft tė gjithėve!
Lola <lolagojani@usa.net>
Pejė, Kosovė - Friday, May 18, 2001 at 13:43:27 (CEST)
ju pershendete Dionisi nga Prishtina.Te gjithe banoreve te Stublles ju deshiroj suksese ne jeten e tyre ne te gjitha sferat e jetes.Suksese edhe atyre qe e punuan kete faqe.Suksese per te gjithe qe kontribojne per Stubllen dhe vendin tone KOSOVĖN martire. Mbetemi te pershendetur nga une Dionisi.Tung tung nga Prishtina-KOSOVA qao qao
dIoNiS uKaJ <liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania - Thursday, May 17, 2001 at 22:00:29 (CEST)
Shume urime dhe Zoti ju Bekofte ! Kisha Evangjeliste Protestante - Prishtinė Me nderime,
A.Krasniqi <kosovachurch@yahoo.com>
Prishtina, Kosova - Friday, May 11, 2001 at 01:20:57 (CEST)
Stubllas, pranoni pėrshėndetjet dhe pėrgėzimet e mia tė siēerta, bashkė me njė porosi: Drejtėsia dhe njerėzia shqiptare na thotė - Shko, por kudo tė shkosh, anembanė botės, duhet t'i kthehesh tokės! Mjaft ke gabuar i vogėl o shqiptar - tash je rritė fali gabimet dhe ktheju drejtėsisė. Shqiptar - martohu me shqiptare!!! Miku i Engjėll Koliqit, i Tomė Zefit, i Jozė Koliqit, i tė gjithė stubllasve dhe i tė gjithė shqiptarėve tė vėrtetė e kushėri i t'Madhes Shkurte Fejza - SEJDI JAKUPI, nga Mushtishti - mėrgimtar me stazh 30 vjet, nė Romė!!!
Sejdi Jakupi <mushtishti@yahoo.it>
Romė, USA United States of Albania - Tuesday, May 08, 2001 at 01:38:29 (CEST)
Stubllas, pranoni pėrshėndetjet dhe pėrgėzimet e mia tė siēerta, bashkė me njė porosi: Drejtėzia dhe njerėzia shqiptare na thotė - Shko, por kudo tė shkosh, anembanė botės, duhet t'i kthehesh tokės! Mjaft ke gabuar i vogėl o shqiptar - tash je rritė fali gabimet dhe ktheju drejtėsisė. Shqiptar - martohu me shqiptare!!! Miku i Engjėll Koliqit, i Tomė Zefit, i Jozė Koliqit, i tė gjithė stubllasve dhe i tė gjithė shqiptarėve tė vėrtetė e kushėri i t'Madhes Shkurte Fejza - SEJDI JAKUPI, nga Mushtishti - mėrgimtar me stazh 30 vjet, nė Romė!!!
Sejdi Jakupi <mushtishti@yahoo.it>
Romė, USA United States of Albania - Tuesday, May 08, 2001 at 01:37:48 (CEST)
Ju pershendese te gjitheve ne keto dite te bukura pranverore. Pune te mbare e shendete te plote ju deshirone Jaka der EUCH lieb hat!!!
Krista Jaka /Joakim <Joak@bmx.net ose kristic@stu.uni-frankfurt.de>
Frankfurt am Main , Deutschland - Monday, May 07, 2001 at 17:53:41 (CEST)
Pershendes te gjithė stubllasit e ne menyr te posaqme studentat e teologisė! ju uroj te gjitheve punė te mbarė dhe suksese ne jete. ju uron studenti i teologjisė Jetoni nga Famullia e Gllaviēices- Pejė vetem perpara rini....!
Jeton Thaqi <jeton@libero.it>
Cremona, Italy - Saturday, April 28, 2001 at 17:34:25 (CEST)
Me kekte tekst i pershendes te gjithe Binqollt dhe njeashtu Stubllanet Tung, josipi
josipi <jos-kro.de@gmx.de>
köln, USA United States of Albania - Friday, April 27, 2001 at 23:59:06 (CEST)
PERSHENDES ARRITJEN E DHURATAVE NGA AUSTRIA NE KLUBIN FUTBOLLISTIK TE STUBLLES TE GJITHE ANGAZHUESIT PER KET AKSION TE MIRE.BRAVO nga SHPENDI
shpendi <shpendi30@hotmail.com>
graz austri, USA United States of Albania - Sunday, April 22, 2001 at 22:02:20 (CEST)
PERSHENDES ARRITJEN E NDIHMAVE NGA AUSTRIA NE KLUBIN FUTBOLLISTIK TE STUBLLES TE GJITHE ANGAZHUEST NGA SHPENDI.
SHPENDI
USA United States of Albania - Sunday, April 22, 2001 at 21:58:03 (CEST)
Gėzuar - Pėrshumot Pashkėt tė gjithė vendasve stubllanė - kudo qė janė!!! Urojmė qė nė zemrat e tė gjithė neve, nė kėto Pashkė, tė ringjallet dashuria, mirėsia, solidariteti dhe njerėzia!!!
Pashk Ballabani/Engjėll Koliqi <nanatereze_lecco@hotmail.com>
LECCO, USA United States of Albania - Saturday, April 14, 2001 at 21:46:13 (CEST)
tungjatjeta Stubllan te nderuar! kam nderin te ju pershendes edhe ketu ne faqen e mysafireve te homepage-it, jeni relativisht te mire, por jo te gjithe! e pershendes posaqe pjeter gjonin, djale shume i mire dhe intelegjent! selim asllani, podujeve.
selim asllani <s.asllani@yahoo.com>
USA - Thursday, April 12, 2001 at 00:13:18 (CEST)
Te dashur vllazen, te gjitheve deshirojme t“ju pershendesim duke ju deshiru dite te mira dhe jete te lumtur kudo qe te jeni. na ne Graz po jetojme mire dhe mire po punojme nga pake por spo ka boll leke! Me kete raste desjirojme une Davidi dhe Deda tua urojme te gjitheve Pashket! Tung e bashi! Te fala Don marjan Demes, Don Marjan Markut dhe Don Izak Dodes! Per shumer mote Pashket!
David Gjon Demaj &Dede Ramaj
Graz, Austria - Thursday, April 05, 2001 at 19:18:09 (CEST)
Vėrtet gėzohem qė nė faqet botrore gjeta edhe faqen, sitin-internet dedikuar kėti fshati me histori dhe tradit tė lashtė. Nė rend tė par pėrshendes dhe ju uroj suksese Vilsonit dhe Novit pėr iniziativen dhe iden e bukur vėrtet komplimenti. Gjithashtu e shfrytzoj rastin ti pėrshendes tė gjithė stubllasit tė cilėt gjinden jasht atdheut, e pasi qė gjindemi nė prag tė festės sė Pashkėve urime tė pėrzemerta tė gjithve, ju uron studenti i teologjisė ANTON UKA.
Anton Uka <anton.uka@libero.it>
Cremona-Italy, USA United States of Albania - Thursday, April 05, 2001 at 10:19:59 (CEST)
Tė dashur bashkatdhetarė! Graz, 04.04.2001 Me kėtė dėshiroj, qė tė gjithėve tu njoftoj se me nė fund do tė bėhet transportimi i dresave sportive per ekipin e K.F.STUBLLA, tė cilat u dhuruan prej “BUNDESLIGA” tė Austrisė! Edhe pse kam pritur pėrgjegje prej "USHTRISĖ SĖ AUSTRISĖ" njė kohė shumė tė gjatė 6 muaj prap se prap nuk i kam humbur fare shpresat mbi kėtė drejtim. Dhe ja, dje mė erdhi pėrgjegja pozitive prej MOJORIT tė ushtrisė WALLIG, se ato dresa mund tė transportohen pėr nė Prishtinė me 17.04.2001, dmth me KFORIN e Austrisė gjegjėsisht me "ÖSTERREICHISCHEN BUNDESHEER", e cila ėshte e stacionuar ne Kosovė, nė Suharekė.Kėto do tė janė tė mirė se ardhura pėr ekipin tonė tė Stubllės, pėr rininė e saj por edhe pėr fėmijėt apo pėr gjeneratat e rdhura tė klubit tonė. Mė lejohet qė tė gjitha pėrshėndetjet t“i bėj tė njohura pėr ekipin tonė dhe pėr fshatin tonė tė cilat u drejtuan kėtyre ditėve: Bundeskazler Dr. Wolfgang Schüssel; Major Wallig; Walter Hiesel (Trainer i “F. C. JUSTIZ”, Mag. Edmund Muhrer (Prift nė “Katholischehochschulgemeinde” “KHG”), Mag. Erika Graf (puntore nė Landes Regierung tė Steiermarkut, Didi Konstaniti ÖFB, drejtor i futbollit tė Austrisė dhe shumė tė tjerė prej tyrė qė i kam cekur nė letren e parė qė e kam dėrguar nė listėn e Stubllės. Ata shprehėn dėshirėn qė tė gjithė Stubllasėve t“ua urojnė Pashkėt dhe ua dėshirojnė lojtarėve suksese nė tė ardhmėn! Ardhja e ekipit tė K.F.STUBLLA” pėr nė Austri ėshtė arritur diēka mė ngat, planifikohet dikund nė korrik apo nė gusht, por lusim pėr durim! Kam planifikuar ta bėj njė konferenc me lojtarėt e Stubllės, nė Stubėll dhe atje do ti lexoj letrat dhe dėshirat qė u dėrguan pėr K.F.STUBLLA dhe anėtarėt e saj! Me respekt u pėrshėndet Kolė Gjon Gjergji
Kolė Gj. Gjergji <kole.gjergji@gmx.net>
Graz, Austria - Wednesday, April 04, 2001 at 12:27:51 (CEST)
Te dashur bashkatdhetare, me kete raste deshiroj qe te gjitheve tu pershendes duke ua deshiruar jete te lumtur dhe pune te mbare! Pasi qe une kesaj radhe per here te pare lajmerohem, me te drejt e kam dhe mund t“ua levdoj punen e juaj qe ju e keni bere dhe e beni ne kete grupen tone te STUBLLES! Andaj, u deshiroj pune te mbare dhe suksese ne te ardhmen! Me nderime Bekimi i m“susit Pashk!
Bekim Pashk Gjergji
Graz, Austria - Friday, March 30, 2001 at 11:29:37 (CEST)
Urime dhe ju lumshin duart te gjithve nga Petriti ne Graz, i pershendes te gjith bashkatdhetaret qe gjinden brenda shtetit dhe jasht ... me nderime PETRITI.
PETRIT UKA GRAZ;AUSRTIA- Wednesday, March 28, 2001 at 17:41:17 (CEST)

Tungatjeta he Stubllana! Urime ne kete site te shkelqyeshem. Qysh e kam gjete kete site nuk eshte me rendesi, po kryesorja eshte qe numri i "shkrimtareve" ne kete guestbook te behet sa me i madh. A po bre? Edhe une deri qetash kam ditur se ne Stubllen e shenjet ka vetem rekrut per prifterinj te ardhshem, e se ka edhe qika tybe ni e paqa dite... edhe edhe qka eshte me mire qika t'emancipume deri n'fyte me internet e me e-mail-a...Pra po deshka me e dergu 1 msit. Hey du mister Kristina Joakim/Jaka, ich kenne dich nicht! "...Und Gerechtigkeit für Alle" :)
Lino <linogecaj@hotmail.com>
Janosh, Janosh - Saturday, March 24, 2001 at 21:45:35 (CET)
Ich grüsse alle die mich kennen und die ich kenne. Ich halte echt für Blödsinn wenn jemand sich mit jemanden identifiziert nur wegen seinen privaten Interessen und verhält sich konform mit das was er gar nicht versteht , obwohl es absolut nicht stimmt was er vielleicht über jemanden schreibt. Kämpfe für die Gerechtigkeit, wirdst du immer gewinnen!!!
Krista Joakim/ Jaka <a100800@smail.uni-koeln.de>
köln, Deutschland - Thursday, March 22, 2001 at 20:11:27 (CET)
POSAQERISHT MIRKPRITJEN QE MA BENEN NE GJERMANI DHE NE SCHWEIZ PRA ZWICER NGA KUSHERIRET E DASHTUN DHE POSAQERISHT NGA MIQET (DAJKOC...)DHE SHUME DASHAMIREVE TE TJER; UNE U GEZOVA ME TE VERTET EDHE KUR I PASH PAS MESHES DISA SHOKE TE SHKOLLES QE ME VITE TE TERA TE NDAR NGA SHKOLLA,NGA BUZEQESHJA (NE MENYR ORIGJINALE KUPTOHET:...)BASHKEPUNIMI KONKRET ETJ...FALIMINDERIT TE GJITHEVE KUSHURINJEVE,KUSHURINAVE DHE GJITH DASHAMIREVE PER MIREPRITJE,TE FALA TE GHITHEVE.EDHE JUVE QE PE LEXONI.SHPENDI!
shpend <shpendi8>
graz- A S T R I A , USA REP.KOSOVES. USA - Thursday, March 22, 2001 at 00:36:51 (CET)
pik spari ju lumt per kit faqe po masmirti me edhi qe si kishi harrue kanget e vjetra se vetum ketu. gjeta kanget folflorike. mos me teprue vetum ju pershendes edhe ju uroj suksese.
ilmija <iberisha>
prishtina , canada - Monday, March 19, 2001 at 23:21:51 (CET)
Te dashur bashatdhetar, me rastin e festes se Shen Jozefit shpreh deshirat e mia qe te gjitheve t“ua uroj diten e emrit. Pra, Jozefit, Jozefines, Zefit, Zefes. SALVE!
Kolė Gj. Gjergji <kole.gjergji@gmx.net>
Graz, AUSTRIA - Monday, March 19, 2001 at 20:50:03 (CET)
qyky djali koka nxe keq n greqi e shka lype ti ktu me hi se ?! shko flladitu pak o simpatik
http:// <http://>
http://, USA United States of Albania - Thursday, March 15, 2001 at 20:39:06 (CET)
Mire bre vlla po deri kure duhet me u mesu na Shqiptaret se si duhet me u sjell ,per qka eshte ky liber i musafireve per pershendetje e urime se u martu aj e lindi ajo e ku ta di une ,kjo faqe e cila eshte rregulluar ne menyre te shkelqyere te behet objekt i urimeve familjare e pazareve te disa personave qe nuk dijne as shqip te shkruajne...Une nuk e di a eshte bere kjo home page qe te pershendeten ndermjet veti keta persona te pakte qe e vizitojne kete home page (e cila munde te behet edhe me njohur),apo qe te shkruhen mendime ,sygjerime,verejtje ,komplimente apo te behet ftese e dasmave e pallavrave te tjera te cilat munde te kryhen permes e-mailit e rrugeve te tjera .Shpresoj se nuk do te me keqkuptoni.Pershendetje te gjitheve edhe atyre qe do te me shajne....
Ice Tea
Koqos, Greqi - Thursday, March 15, 2001 at 16:50:07 (CET)
Ne menyre te posatshme falenderoje te gjith ata qe na mundesuan te jemi me te afert dhe ne komunikim me njeri tjetrin. Pershendes te gjithe stubllanet me nje pershendetje te ngrohte dhe deshiroj qe ne te ardhmen te angazhohemi edhe me teper per lulzimin e stublles sone , u lumte juve qe bété hapat e pare se vetem me pune mund ta mbrojme identitetin tone stubllan! Tung u pershendes te gjithve! DAVIDI
David Ballabani <david.stublla@libero.it>
Lecco, USA United States of Albania - Wednesday, March 14, 2001 at 15:06:17 (CET)
Urime Ditelindja Mr. Albert Ramajt edhe Zef Ahmetit. Urimin e percjell kenga "M`ka shku mendja me u feju.."
UNE <UNE@hotmail.com>
stublla, USA United States of Albania - Monday, March 12, 2001 at 18:51:52 (CET)
Pershenedetje nga Zagrebi, ju perkrahi ne kete pune dhe ju deshiroj suksese te metutjeshme, si dhe ju porusis qe me shume te beni pune konkrete per fshatin tone pershendes: Nikoll Nikollen, Belin etj.
Manuell (SHILLA) <manuell_joza@hotmail.com>
Zagreb, USA United States of Albania - Sunday, March 04, 2001 at 18:57:50 (CET)
qetta , bashkatdhetar me pelqen faqja juaj , se pari her degjo per ket vend Stublla , keni dashuri te madhe per ket cope toke shqiptare . Me pelqen faqja juaj dhe dashuria juaj ndaj fshatit , me vjen si me pas edhe une nej vend ne ket fshat si e prezentoni ju me vjen si me kan ne fhsatin tim . Bashkimi e ben Fuqin , Rroft Populli ynė ..... bageri
besim <besim@tetova.de>
deutschland, USA United States of Albania - Saturday, March 03, 2001 at 22:17:28 (CET)
Une jam nga Mirdita, por aktualisht studioj per Drejtesi ne Tirane. Jam Teper i interesuar per gjithcka shqiptare. Zakonisht ne fundjave shpenzoj 5-6 ore ne dite duke shfrytezuar cdo material qe lidhet me Shqiperine dhe shqiptaret. Desha vetem tu falenderoj per nismen qe keni marre. Urimet me te perzemerta Roland Gjoni Tirane, Shqiperi
Roland Gjoni <amarol2000@yahoo.com>
Tirana, Albania - Thursday, March 01, 2001 at 12:56:39 (CET)
SHumë bukur, vetëm vazhdoni, puna mësë miri tregon se kush jemi. Suksese edhe në të ardhmën.
Ju pëshendesë të gjithvëe.

Nikson SHABANI <nshabani@ftidi.hr>
Zagreb, Kroaci - Sunday, February 25, 2001 at 20:30:01 (CET)
Te gjitheve u pershendes duke ua deshiruar nje mbremje te kendshme!
Kolė Gj.GJERGJI <kole.gjergji@gmx.net>
Graz, Österreich - Sunday, February 25, 2001 at 20:16:01 (CET)
Pershendetje dhe urime te perzemerta nga Prizreni
Jak Gjoni <jak.gjoni@gmx.net>
Prizren, USA United States of Albania - Sunday, February 25, 2001 at 15:36:38 (CET)
Prapa ketsaj Faqeje qendron nje pune e madhe,urime dhe suksese tjera.
Tush <tushmskabashi@hotmail.com>
München, Deutschland - Thursday, February 22, 2001 at 20:02:31 (CET)
Urime. Sot bera kot search ne nje motor kerkimi dhe pashe se ne shqip ekzistojne bindshem me shume faqe interneti sesa ne serbisht. Provojeni edhe ju. Dhe nese ju vjen paksa doresh ne internet, mos ngurroni te krijoni nje website, me keywordin "shqip". Duhet treguar se nuk jemi rastesisht FITIMTARET e luftes.
Sokol Shameti <sosh@freemail.it>
Tiranė, USA United States of Albania - Thursday, February 22, 2001 at 00:01:17 (CET)
Jam pozitivisht i befasuar dhe i gėzuar me kėtė adresė.Shfrytzoj rastin qė tė i uroj Dom Rok-ut famulltarit tuaj punė tė mbar nė projekte tė mėtejme
Albert Gjonlleshaj <agjonlleshaj>
Detroit, USA United States of Albania - Tuesday, February 20, 2001 at 15:19:20 (CET)
Ju pershendes dhe ju uroj lindjen e dy bineqeve Vilsonit dhe kusherires time Buqes,duke ju deshiruar jete te lumtur e pa brenga familjes Tuaj Nga Dionis Ukaj-Prishtine
Dionisi nga Prishtina
USA United States of Albania - Saturday, February 17, 2001 at 14:07:54 (CET)
Le te jete Lavdate (pershendetje) pere ata te cilet me punen si dhe me shkrimet e tyre te vlefshmne pere shoqerine tone bejne qe te mbyllen disa padijeni te cilate vetem shkaterrim pere shoqerine e njeri jane. Puna e tyre eshte nje ardhmeri e shendoshe me themele ne Gure. JU RRITSHIN DJEMTE E QOFSHIN TE HJRIT VILSON E BUQE
Krista Joakim/Jakaa100800@smail.uni-koeln.de>
Deutschland / Köln - Friday, February 16, 2001 at 12:06:00 (CET)
Ich möchte euch gratulieren zu Eurem schönen Dorf und dieser hervorragenden Internetseite!Die Galerie ist wunderbar und besonders die albanische Musik gefällt mir sehr gut! Ich bin sehr froh, daß ich viele wunderbare Kosova-Albaner kennenlernen durfte. Alles Gute - Johannes
johannes biener <johannes.biener@gmx.net>
Graz, Austria - Monday, February 12, 2001 at 18:40:16 (CET)
Te gjitheve u pershendes duke ua deshiruar nje jete te lumtur dhe pune te mbare kudo qe punoni dhe veproni. Tung
Kolė Gjergji <kole.gjergji@gmx.net>
Graz, Austri - Sunday, February 11, 2001 at 22:52:47 (CET)
Urime ! Urime te perzemerta nga Marjani dhe Ermelinda ju urojm lindjen e Bineqve. Dhe i pershendesim Vilsonin dhe Buqen. Tung. Marjan + Ermelinda Dodic
Marjan + Ermelinda <MarjanD@freenet.de>
Vallendar + Binqa, BRD - Sunday, February 11, 2001 at 18:45:17 (CET)
Ju pershendes te gjite organizatoret por edhe njekohesisht rte gjithe pjesemarresit ne ket faqe ínternacionale te Stublles. Kjo mundesi e kontaktit me Stubllen me kenaqe shume , por une kame rastin te jeme per cdo te dielle ( gati ) ne Stubell. Por megjitheket ju lumte punetoreve te kesaj pune, per ket realizim te shembelltyrte. Pershendetje nga Kabashi
Prenk Sedaj
Kabash, Viti-Kosove - Thursday, February 08, 2001 at 22:24:55 (CET)

URIME LINDJEN E BINEQEVE


PRINDERVE VILSONIT DHE BURBUQES!!!

ju deshirojme jete te gjate dhe te lumtur djelmoshave Pal-Antonit dhe Nikollë Gjon Ramaj-Gjonit

Urime nga zemra
mbare Familja Palush Ramaj

Me shpres se do te ja kalojne babit "webmasterit" Vilsonit
i'ju uroje nipave femijrie te lumtur, shendet dhe jete te gjat
plot harmoni dhe paqe!

Novi Palushit

Nue Ramaj <stubell@gmx.net>
Koblenz, USA United States of Albania - Wednesday, February 07, 2001 at 23:01:56 (CET)
E kemi nderin qe ti pershendesim:
dhendrrin Novin dhe Vilson Ramaj. Ketyre vellezerve ju jemi shume mirnjohese,
qe e kan ber te mundur, qe Stublla jone ta ket Internet-Prezenzen te veten.
I pershendesim perzemersisht te gjith ata qe i kemi per "ZEMER", p.sh.:
Motren Valentinen, Kusherinat ne Itali dhe ne Austri si dhe shoqen tone te ngusht ketu ne München!!!
Te ghith atyre qe e lexojn kete text ju deshirojm qdo te mir ne jete dhe jemi
shum te knaqura kur vajzat dhe djemet stubllan arrisim diqka kaq te vlefshme.
Wir wünschem unserem Webdesigner "Vilson Ramaj" viel Erfolg für sein Konzept.

Tung dhe kalofshi mir!!!!!

Elizabeta & Kristina <elizabeta@münchen.com>
München, münchen - Monday, February 05, 2001 at 16:55:23 (CET)
Tingujt e hapjes se faqes tuaj,me ngjallen emocionin me fisnik qe kam provuar ndonjehere.
Mimoza kallfa Ahmeti <mimoza2@yahoo.it>
ancona, Itali - Monday, February 05, 2001 at 15:26:19 (CET)
Ju pershendete Dionisi nga Prishtina.Stublla tash ka shume te rinje ne studime,ne veprimtari e aktivitete te ndryshme.Prandaj nga stubllanet nuk duhet me te pritej fjale boshe ,por vepra per nje te ardhme te vendit tone,per Stubllen dhe Kosoven martire,per keto troje qe kan pesuar me shekuj e shekuj. Nje porosi nga Une(Dionisi): Te shkojme ne pune praktike si kjo stublla.de ,e jo ne fjale boshe,sepse prej tyre nuk ka sukses ,por vetem deshtim Me respekt dionisi nga prishtina Dionis Ukaj USA United States of Albania - Friday, February 02, 2001 at 21:59:04 (CET)
Dionisi <liberali60@hotmail.com>
USA - Sunday, February 04, 2001 at 15:19:03 (CET)
Eshte veshtire me gjetur fjale per te shprehur kenaqesin qe pata rastin me vizitue nje faqe kaq te bukur e permbajtesore ne internet. Me shume kenaqesi e kureshtje e shiqova faqen Tuaj ne cdo skut te saje dhe mund t`u pergezoi se keni faqe te mrekullushme, tipike shqiptare. Sa me shume faqe te ketilla , aq me shume do ta qojme perpara imazhin shqiptare. Kjo faqe eshte pasqyre reale e kultures sone kombetare, e brenges por edhe lavdise. Eshte kenaqesi te zbulosh nje faqe te manazhuar kaq bukur. Ju uroi perzemersisht per punen qe keni bere, ju deshiroi sukses te reja ne krijimtarin Tuaj dhe te gjitha te mirat.
Gjergj Berisha <GjBerisha@aol.com>
Clinton twp. MI, USA United States of Albania - Sunday, February 04, 2001 at 01:12:14 (CET)
Hey Vilson. Jaja, Du hast gut reden. Ich saß an meine HP doch erst 1 Stunde. Aber Deine ist auch super! Bis Mittwoch! Tinö
Tino Kurth <tino@kurth.com>
Nu hier - Saturday, February 03, 2001 at 21:11:17 (CET)
Ju pershendete Dionisi nga Prishtina.Stublla tash ka shume te rinje ne studime,ne veprimtari e aktivitete te ndryshme.Prandaj nga stubllanet nuk duhet me te pritej fjale boshe ,por vepra per nje te ardhme te vendit tone,per Stubllen dhe Kosoven martire,per keto troje qe kan pesuar me shekuj e shekuj. Nje porosi nga Une(Dionisi): Te shkojme ne pune praktike si kjo stublla.de ,e jo ne fjale boshe,sepse prej tyre nuk ka sukses ,por vetem deshtim Me respekt dionisi nga prishtina
Dionis Ukaj <liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania - Friday, February 02, 2001 at 21:59:04 (CET)
Tė nderuar, pėr kuntributin tuaj qė e kini dhėn dhe qė jeni duke e dhėn zoti ju shpėrbleft. Rėndėsin e punės suj nė hapjen e kėsaj homepage dhe linket e saj dhe mirmbajtjen e tyre un e krahasoj me nji heroizėm, heroizėm tė pa shoq nė frontin e luftės pėr koegzistenc me popujt dhe kulturat e tyre, kėtu nė perendim dhe nė pėrgjithėsi nė mbar botėn. Lum Stublla heroike e kreshnike dhe e bekuar qė rrit kėsi bijsh,lum familja dhe shoqėria qė ju ka. Po e pėrfundoj duke ju dėshiruar qdo tė mir nė te gjitha sferat e jetės juve ghe familjes suaj. Gjon Zefi (Kabash)Zvizer
Gjon Zefi <joni.z@freesurf.ch>
Bazenheid (SG), Schweiz - Friday, February 02, 2001 at 21:51:09 (CET)
Pershendes te gjithe nga Stublla (dajte ) e posaqerisht angazhuesit te cilet e kane be kete Homepage.
me vizitoni ne ket adrese! http://www.benjamin-hairline.de
P.S. Me shkruani!
Benjamin
Frankfurt, Gjermani - Friday, February 02, 2001 at 02:14:06 (CET)
Kedves Mindenki! Örülök, hogy megismerhettem az egyik barátom faluját! Minden jót kívánok, különösen Kolė Gjergji-nek! Üdvözlöm még Don Izak Dodes-t is! Gánicz Tamás
Gánicz Tamás <gtompi@egon.gyaloglo.hu>
Kótaj, Ungarn, USA United States of Albania - Wednesday, January 31, 2001 at 12:24:47 (CET)
Te nderuar bashkefshataret e mi!

Te ardhur prej nje vendi kaq te dashur, sic eshte Stublla jone, veshtire e
kemi te adaptohemi ne keto vende te tjera. Prandaj te mburremi te gjithe per
prejardhjen, te kaluaren, te sotmen dhe te ardhmen tone. Kemi shume, shume
per cka te jemi krenare. Andaj, si Motto e ardhmerise sone, le te jene keto
fjale:
Te paret tane, mbrojten
fe, atdhe, gjuhe e kultur
e nen zgjedhat e huaja
s'u nenshtruan kurre.

Mos te frigohemi,
ne stuhi e shtrengata
me ne eshte Jezusi
mbrojtja dhe shpata.

C'te them tjeter per kete faqen tone, URIME VELLEZER, dhe vetem perpara ne
suksese te reja.
Pershendetje vellazerore nga Fam. Andreja (A-Judenburg)

Valentina Andreja <valentina81@a-topmail.at>
A-Judenburg, USA United States of Albania - Monday, January 29, 2001 at 11:45:14 (CET)
Tungjatjeta! Une me vėmendje i lexova shkrimet e dhėna ne librin e mysafireve tė faqes sė Stubllės kėtu ne internet. Eshtė e vėrtetė se kjo faqe e ka vlerėn e vetė, ku per punė dhe mund e webdesign-erit e pershendesim atė, mirėpo kjo faqe mund tė bėhet edhe mė e persosur. Kjo punė e gjertanishme, sipas mendimit tim, ėshtė vetėm njė fillim i mirė. Te lexosh shkrimet nė tabllon e shkrimeve te mysafireve shifet qartė se ketu kemi edhe bashkkombas tjerė, jo-stubllan, qe ne menyrat e tyre dhanė koplimentet dhe pershendetjet, ku padyshim duhet t'i falenderojme me nje pershendetje rrespekti e nderi. Meqenėse shumė realitete janė ndryshe nga ajo se ēfarė shkruhet, pra nisur nga kjo maksimė ne nuk duhet t'iu besojmė gjėrave edhe ashtu si duken nė shikim tė parė. Nuk ėshtė e rėndėsishme se kush e shkroi kėta rreshta, por me rėndėsi ėshtė se si pranohen dhe interpretohet ky kombinim i shkronjave nė fjalė dhe fjalėve nė fjali.
Ego Enigmatik
USA United States of Albania - Monday, January 29, 2001 at 11:43:37 (CET)
Ju pershendes bashkvendase te dashur!
Ne rend te pare ju falenderoj per komplimente, bashkpunime, kritika, kshillime....
Me shume krenari dhe gezim ja fillume te bashkohemi s`pari ne stublla@egroups.com ku dite e me shume Stubllan u antarsuane, per ket fillim te rendesishem duhet ti falenderoj Albert Ramaj - Dalit
Te gjithve ju deshiroj argetim te kendshem dhe nje bashkpunime sa me te mire per Stubllen tone te dashur!
Me respekt i juaji

Nua Ramaj

Nue Ramaj <stubell@gmx.net>
Koblenz, USA United States of Albania - Sunday, January 28, 2001 at 20:41:17 (CET)
se pari i falenderoj Novin dhe Vilsonin qė e hapen ket faqe per Stubell dhe ju deshiroj suksese dhe gjdo te mire ne jete. Njashtu i pershendes te gjithe Stubllanet dhe ju kisha lutur qe mos ta keqperdorni ket faqe te Sublles,sikurse ndodh shum here ne chat !!!!!
Aleksander Ballabani <aballabani@hotmail.com>
Wien, - Saturday, January 27, 2001 at 15:08:19 (CET)
PERSHENDETJE TE PERZEMERTA TE DASHUR VLLEZER. Zoti e bekofte Stubllen dhe gjithe popullin shqiptare.
VEHBI DRENICA <art design23@hotmail.com>
26.01.2001, USA United States of Albania - Friday, January 26, 2001 at 16:59:14 (CET)
Te dashur bashkeatdhetar te dashure miqe te fshatit tone Stublles ju pershendes te gjithve ne menyre te posaqme i pershendes Nue dhe Vilson Ramaj-te te cilet na mundesuan kete liste, me keto fotografi te bukura te fshatit tone. Ne menyre te posaqme pershendes te gjithe studentet kudo qe gjinden si ata ne Prishtine poashtu edhe ata ne diaspore si p.sh. ne Graz, Zvicer, Zagreb e gjetiu pershendes Kole Gjergjin, Engjell Ballabanin, Dhe te gjithe stubllanet kudo qe gjinden neper bote. Ju pershendete perzemersishte i juaji Ambrozi!
Ambroz Demaj <ademaj@ftidi.hr>
26.01.2001, USA United States of Albania - Friday, January 26, 2001 at 14:43:32 (CET)
Pershendetje te gjith stubllan(e)ve nga Koblenzi. "....."
Respekt t posaqem kusherinjve novit e vilsonit gjithashtu nga koblenzi per ket hompage t bukur te fshatit ton. ēdot te mir te gjith gurbetqarve, studentve n diaospor e n kosov dhe gjith miqve t stublles qe e vizitojn ket faqe. tschüß

Elizabeta Andrejes
26.01.2001, Deutschland - Friday, January 26, 2001 at 11:55:52 (CET)
Jam shumė e lumtur qė jam mike e njerėzve tė Stubllės Krenare!!! Ju lumtė!!!
Ermira Hoxha <ermira_hoxha@freemail.it>
USA United States of Albania -
Ju lumtė!!! Stublla jonė e ka merituar kėtė web-site kaq tė bukur e krijuesit meritojnė lavdata dhe nderime!!! Lulėzo Stubėll Krenare - le tė njohė gjithė bota mbarė!!!
Luz Koliqi - GJUGJI <gjugji@freemail.it>
25 janar 2001, USA United States of Albania - SHBA Shtetet e Bashkuara tė Arbėrisė -
Tė dashur bashkėvendas! Tė jemi tė gjithė tė lumtur pėr kėtė web kaq tė bukur, pėr ēka duhet t'i falėnderojmė e t'i nderojmė vėllezėrit Nue e Vilson Ramaj - Gjoni! Mirėpo, tė mos harrojmė se e kemi detyrė qė ta mbajmė bashkarisht, duke e freskuar me shkrime tė reja e me fotografi, sepse po nuk e freskuam, atėherė to tė "mplaket" dhe nuk do tė jetė mė interesante! Mos harroni, pra! Gėzuar!!!
Ilirjana Koliqi <ilirjanakoliqi@yahoo.it>
25 janar 2001, USA United States of Albania - SHBA Shtetet e Bashkuara tė Arbėrisė -
Tė dashur bashkėvendas! Tė jemi tė gjithė tė lumtur pėr kėtė web kaq tė bukur, pėr ēka duhet t'i falėnderojmė e t'i nderojmė vėllezėrit Nue e Vilson Ramaj - Gjoni! Mirėpo, tė mos harrojmė se e kemi detyrė qė ta mbajmė bashkarisht, duke e freskuar me shkrime tė reja e me fotografi, sepse po nuk e freskuam, atėherė to tė "mplaket" dhe nuk do tė jetė mė interesante! Mos harroni, pra! Gėzuar!!!
Ilirjana Koliqi <ilirjanakoliqi@yahoo.it>
25 janar 2001, USA United States of Albania - SHBA Shtetet e Bashkuara tė Arbėrisė -
Te nderuar bashktdhetare, e lexova me shume vemendje webin tuaj. Ishte shume i mire. JU lumte. SIkur te kishin dicka te ngjashme te pakten qytetet tona te medha. vellazerisht, Xhafer SHATRI
Xhafer SHATRI <pasqyra@ipko.org>
USA United States of Albania -
Tė nderuar bashkėfshatarė! Ja edhe ne morėm pak kohė qė t'i shkruajm nja dy tri fjalė nė kėt faqen e mysafirėve. Ne i pėrshėndesim tė gjithė duke ju dėshiruar njė jetė tė mirė kudo qė jeni e punoni! Me dėshirėn qė tė jeni gjithmonė shėndoshė e mirė, ju pėrshėndes e Zoti na bekoftė! Jetoni g'zushėm!
Izaki dhe Edita
24.01.2001, Austria -
Ky program me ka pelqyer shume .Ju lumt.Vetem vazhdoni Vilson dhe Nue
KRISTIAN <kaci59@hotmail.com>
22.1.2001, USA United States of Albania -
Jungjate jeta te gjithe mergimetare nga Stublla e ime e dashur! Ne rende te pare pershendes te gjithe njerzit vullnetemire por ne menyre te posacme ata te cilet na mundesun qe te kemi mundesi te komunikojme ne nje menyre te re dhe shume praktike.Shfrytezoj rastin ti pershendes edhe disa shoke te mi qe ka here si kame pa,Albert Ramen i njohur si Dali,Fatmire Peren,Nikson Shabanin,Ambroze Demen dhe te gjithe ata njerez qe me njohin dhe i njofe.Mos mendoni se une nuke i percjell rrjedhate tona ne fshate dhe me gjere por ashtu mu be puna edhe asnjehere nuke munda qe tju dergoj se paku nje porosi te vogel.Deshiroje qe populli yne SHQIPETARE me ne funde ta perjetoje ate liri per te cilen dhane jeten gjeneratat para neshe qe ne me ne funde te zgjohemi nga gjumi por jo vetemnga gjumi yne por ta perjetojme nje zgjime te vertete per ne dhe per ata qe vijne pas neshe sepse e kemi trashegime nga te paret.Me falni se ndoshta e zgjata me kaqe dhe mire u degjofshim.
Engjell Ballabani
21.01.2001, USA United States of Albania -
WOW. Fshati ynė STUBLLA nė INTERNET. I pėrshendesim tė gjith Stubllanet/Stubllajkat qė jan ONLINE nė Internet dhe ju deshirojmė cdo tė mirė nė jetė. Shihemi nė STUBLLEN tonė.
Lisabeta/Tina/Valdeta/Fina <angels@hotmail.com>
20.01.01, USA United States of Albania -
Me vjene mire pere gjeneratat te cilat ia arriten te thejne akullin shekullore/ te revolucinojne. Ne jemi e kushe tjeter!!! Pra kjo vetem nje pike UJE NE DETE ESHTE e jo me teper. Pore jame i kenaqure se po e bejme nje ardhemeri me me baze, bile shume po e shofin. Tung Jaka
Krista Joakim <a100800@smail.uni-koeln.de>
19.01.01, USA United States of Albania -
Ju pershendesim te ghith bashkatdhetaret ku do qe jeni!
Na vjen shume mire qe angazhohen edhe femrat nga Stublla ne ket drejtim qe deri tani kan shkrua vetem meshkuj. Ne e percjellim gjdo here listen e Stublles dhe jena krenare qe Stubllanet jan bashkue dhe kan mundsue nje gjere te tille si Gazteten e Stublles edhe lista e komunikimit Stublles.

Ju deshirojme suksese ne te ardhmen. Vetem vazhdoni!
Buqja & Vali

Buqja & Vali <buqe_vali@t-online.de>
19. 1. 2001 / Zeit: 21:35, Gjermani -
Kompliment per ket faqe kaq te bukėr, dhasht Zoti qe un dhe shumė tė tjer Stubllan tė mesojm pej teje Vilson. Roberti i pershendet gjith Stubllanet Online dhe deshiron qė deshirat e juaj te Realizohen. Gruss Robert Ukaj 19.01.2001
Robert Ukaj <robert_ukaj@freesurf.ch>
19.01.2001, USA United States of Albania -
Bashkvendas-e te dashur, ju pershendes kudo qe jeni! Komplimente per punen qe po e beni!BRRAVO vetem vazhdoni keshtu,se edhe pasardhesit do te krenohen me punen ,hapin tuaj drejt perparimit. I porosis te gjitha femrat (Stubllaset) qe te inkuadrohen ne ket kend te cmueshem .Le te shkruajn cfar do qe munden,sepse cdo shkrese e ka vleren e vet. Nga une tash e tutje do te lexoni POEZI(por edhe gjera tjera). Me nderime,DRITA 19.01.2001
Drita Ahmeti-Kengji <k-vilson@hotmail.com>
19.01.2001, USA United States of Albania -
Ju pershendete Dionisi nga Prishtina. Jam shume i lumtur se Stublla mori nje hap te tille per nje reviste(e jo Gazete siq eshte quajtur gabimisht),sepse gazeta del ēdo dite ,e revista njehere ne jave,2,3 etj. I porosise qe te gjithe stubllanet ne njeren ane,qe kan prirje ne shkrime te shkruajne ne revisten e stublles,e qe numri i ri te dal sa me shpejte e jo 2-3 ,here ne vit,ndersa ne tjetren ane t'i japim vrejtjet tona ne kete drejtim e qe ne kete menyre revista e stublles,por qifte edhe qdo gje qe shkon ne emer te saj,te jete e mire,te kete vlera,tema,artikuj dhe te jete ne nje nivel me te gjere. Une i pershendes edhe njehere te gjithe ata qe punuan per revisten stublla dhe qe te gjithe te tjereve t'iu ipet shansa,hapesira e te shkruaj qdonjeri perj nesh. Me nderime Dionisi nga Prishtina
Dionis UKAJ <liberali60@hotmail.com>
USA United States of Albania -

Pasha besen ma keni merdhire. Vetem vazhdoni, Stublla shpreson ne ju
Zef Gjergji <spirra@hotmail.com>
viti, USA United States of Albania -
Tung! Ju pėrshėndes tė gjithve. Nė tė ardhmeėn dėshiroj qe tė dėgjohet edhe zėri ynė (femror) Kompliment!
Gjelina Nikolla <gjina@hotmail.com>
Schweiz-Bronschhofen -
MIRE SE JU GJETA STUBULLE Nga zemra ime ju pershendes te gjithe stubellaret te cilet e keni bere nje faqe shume te mire per shqipetaret pergjithesi.Ju uroi nje peragditje shume te mire ne sitin e juaj dhe me te kompletuar ne te ardhmen dhe pune te mbare te redaksise se Stublles.
,,DILI''
Roma, Itali -
Komplimente tė ghithve! Ju qė e krijuat kėtė faqe vazhdoni kėshtu... se mė tė verrtet keni bėrė diqka shumė "KLAS". Tung Stubllasė dhe shpresoj se do tė shihmi sa mė shpejt nė Stubėll!
Daniel Ahmeti <danielahmeti@yahoo.fr>
Conthey, Suisse -
Ju lumtė mendja, dora e zemra!!! Mos u kėnaqni me kaq e mos u ndalni!!! Bashkėpunoni e kėshillohuni me njerėz ekspertė e kompetentė tė lamive tė ndryshme, sepse me njė gabim tė vogėl nė faqet e Stubllės zbehen edhe vlerat e mėdha historike e kulturore qė ka Vendlindja jonė!!! Vizitorėt tė mos lejohen me shkarravina nė kėto faqe ("ku jeni stubllanė e stubllajka" - marri)!!! Me Zotin e me njerėzit e mirė - pėrpara - LULĖZO STUBĖLL KRENARE!!! JU LUMTĖ !!!
Engjėll Koliqi <kosova1@libero.it>
Romė, Itali -
O Shume mire asht o Vilson, te lumshni durte. Ju pershendes te gjitheve. Albert Ramaj
Albert Ramaj - Dali <urtia@hotmail.com>
Vjene, USA United States of Albania -
tung te gjithve,

NE REND TE PARE JU FALENDEROJME TE GJITHVE PER KOMPLIMENTET
TUAJA TE CILAT JAN DREJTUAR PREJ PUNIMIT NE FAQET E STUBLLES -ONLINE

por edhe pse na ka ana kso shkrime dmth. vetem mire dhe but,
na ket liber te mysafireve e kena kriuar edhe per kritika,
propozime, mendime tuaja, etj. etj.
dmth. ju ftojme qe te na tregoni se qka ne faqet e stublles ju pelqen
e qka nuk ju pelqen ose, ose, ose.......

Deshta edhe tju tregoje se muzika e cila eshte momentalisht ne ket faqe per
download do te jete vetem !!! PERKOHSISHT !!! sepse ne nuk mundem me bllokue
server'in e provider'it tone me nje kapacitet me 300 deri 500 MB gjithmone,

pra shpejtoni e beni downloadin e atyreve titullve qe ju duken apo nuk i keni
se kush e din se deri kur do te keni mundesi

Ju pershendes te gjithve me deshira me te mira per ju dhe familjet tuaja,
dhe ju deshiroje shendet dhe suksese nga do qe jeni apo qka do te beni

me rrespekt

Vilsoni

Vilson Ramaj <stublla@gmx.net>
Koblenz, USA United States of Albania -
Hallall bre vlla --SUPER-- e pasket bo kete faqen e juaj ,se kome dite qe Stubllante jane kaq te menqur,veq vazhdoni keshtu.Pershendes ata qe e kane bere kete faqe dhe te gjithe Shqiptaret. ZOTI E BEKOFTE SHQIPTARINE
Arberi <arb_@37.com>
Österreich -
...krejt, krejt mir veq stubllant jemi ba gati kret "mitläufer", djali punon n firme ku ka punu baba edhe nuk mundohet me ba kurrfar revolucioni edhe me kap gurin e me qit ma larg se ku e ka lan ai plaki, ani ..mir asht me neru plakin po mos t na shkojn krejt koha tuj neru pleqt se edhe kta t part e tan perveq se nje grumbull problemesh nuk na ka lan shum mas veti... shumica kishit me thna qe fajtore asht situata e edhe kta t shkretit nuk kan mujt ma shum po une nuk besoj se situata asht ajo qe na ka pru n ket derexhe, se edhe gjermant nuk e kan pas bash leht gjat histrori... ta lajm islamizmin anash, po menopj ta largoj shoqnin patrialkala nga shtepit tona edhe ti japim femrave tona vetem aq t drejta sa kemi ne ose sa ja ka dhan natyra/zoti. kshtu pra si vilsoni me ba nje hap revolucionar edhe me kap gurin e livrit pak se nuk asht rrezik. t fala tanve. UNE Gjoni
Pjetėr Gjonini <pietro7@sbox.tu-graz.ac.at>
A-8010 Graz, Stublla dikur, Stublla sot!? -
Edhe unė kam deshirė ti pėrshendes tė gjith Stubllanet qė jan "online" dhe qė e shofin kėtė. Mė vjen mirė qė fshati jonė ėshtė prezent nė internet. Kopliment edhe pėr "webdesigner" tė stublla.de, tė cilet krijuan kėtė faqe tė bukur. tung dhe mirė u pafshim nė Stubėll Nikollė Nikolla, Zvicėrr, 4.Janar 2001
Nikollė Nikolla <nikolla@freesurf.ch>
Switzerland -
Tung! Pėr tė dashurėn Stubėll: Gjithmonė pėrkundėsh djepa kurrė kėnga mos tu ndaltė Stublla ime e dashur sa Jeta Peshon sa Ari e jotja baltė Stubllas, tė shpėrndar pikė e pes u pritėshin mėngjeset e lumtura! Vilson Ramaj vetėm pėrpara, mundėsia pėr ta parė Stubllėn nė internet ėshtė e = me astronautin qė shef vendėlindjen nga gjithėsia! tung n.n
Nue Nikolla <n.nikolla@freesurf.com>
USA United States of Albania -
Ju deshiroj te gjithe Stubllaneve, kudo qe jan ane e mban rruzullit tokesor, shendet, lumturi, gezime, dhe nje jete me hire plot. Ju ruajt Zoti kudo qe jeni, dhe paqi gzime gjithmone. Ju pershendet Vilson Kengji me familje nga Zvicrra.
Vilson Kengji <k_vilson@hotmail.com>
Schweiz/Frauenfeld, USA United States of Albania -
Pershendetje te gjith vizitoreve ne Stubllen e Eperme - Online. Greetings to all visitors of Stublla Eperme - Online!
Vilson Ramaj

vilson ramaj <stublla@gmx.net>
koblenz, gjermani -