GAZETA
e Stubllës

Gazetë e përkohshme për kulturë, (in)formim, argëtim

Boton: shtëpia botuese „STUBLLA“

Stubëll e Epërme (komuna e Vitisë) Viti II Numer 1 (2), 2001 Ēmimi 2 DM
Permbajtja Përmbajtja:
(Ri)Formimi i Fondit te fshatit (Ri)Formimi i Fondit te fshatit, Nikolle Gjoni 3
E Bija e Stublles E Bija e Stublles ne sherbim te te varferve, E. & A. Ballabani 4
Mendimet dhe letrat e lexuesve Mendimet dhe letrat e lexuesve 5
Interviste Interviste me rinine e komunes Vitise: "Mendimi juaj per rinine e Stublles?", L. & D. Ukaj 7
Mikrrotoponomia e Stublles Mikrrotoponomia e Stublles, Qeshk Sh. Ukaj 8
Disa momente kritike ne zhvillimin psikik Disa momente kritike ne zhvillimin psikik, Mihaly Szentmartoni 9
Islamizmi tek Shqiptaret

Islamizmi tek Shqiptaret, Georg Stadtmüller

13
Tri letra te Martin Camajt Tri Letra te Martin Camajt derguar Krist Malokit 17
Rruga neper malet shqiptare Rruga neper malet shqiptare, Lovro Mihacevic 20
Nje dite neper Kosove Nje dite neper Kosove, Bekim Tomaj 23
Mendime Mendime, Phil Bosmans  24
Kendi poetik Kendi poetik, D. Ahmeti-Kengji, V. Stefa-Leka, Nue Nikolla, Engjell Koliqi, Engjell Kengji, Marie Nikolla 25
Faqja per femije Faqja per femije: Enderra e Beses, Ilirjana Koliqi 28
Nje Hyj i vetem, Ati, Biri dhe Shpirti Shenjt Nje Hyj i vetem, Ati, Biri dhe Shpirti Shenjt, Nikson Shabani 29
Kursi per kompjutera

Kursi per kompjutera ne Stubell, Kristian Ramaj

31
Nje Zot - Nje Fe Nje Zot - nje Fe, Engjell Koliqi 32

  PĖR SHUMĖ MOT PASHKĖT

 

Falenderim: Kryesia e Klubit Futbollistik "STUBLLA" nė Stubėll e falenderon Kryesinė e Shoqatės Shqiptare "NĖNA TEREZE", me seli nė Lecco tė Italisė qė ia ka ndarė 500 DM ndihmė

 

Apelojmė nė tė gjithė stubllasit qė nese kanė mundesi dhe dėshirė, tu ndihmojnė (sikur se deri mė tani u kanė ndihmuar nė mundėsit e veta) studentėve nga Stublla qė studijojnė nė Prishtinė.

nua & vilson ramaj - webdesign
webmaster